زیبایی, سلامت پوست

8 مرحله مراقبت از پوست درخشان در صبح

8 مرحله مراقبت از پوست درخشان در صبح

8 مرحله مراقبت از پوست درخشان در صبح

8 مرحله مراقبت از پوست درخشان در صبح : هر شب قبل از خواب از پوست خود مراقبت می کنیم. اکثر ما از یک روال مراقبت از پوست در شب پیروی می کنیم، اما صبح ها چطور؟ شروع روز خود با یک روال مراقبت از پوست صبحگاهی به اندازه شب مهم است. می تواند به شما کمک کند در طول روز شاداب و روشن به نظر برسید. بنابراین، در اینجا ما راهنمای نهایی را داریم که به شما کمک می کند تا پوست خود را در صبح آماده کنید. پس تا پایان همراه مقاله روتین 8 مرحله مراقبت از پوست درخشان در صبح همراه باشید.

مرحله 1: با یک روغن پاک کننده شروع کنید

اول از همه تجمع و کثیفی یک شبه را پاک کنید. از روغن پاک کننده استفاده کنید این روغن نه تنها آرایش و چربی اضافی را پاک می کند، بلکه پوست شما را نیز نرم می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند پاک کننده را با مالیدن آن در کف دست خود گرم کنید. آن را بر روی صورت خود بکشید و با حرکات دایره ای به تمام نقاط آن بزنید در نهایت با آب گرم بشویید صورت خود را خشک نکنید.

8 مرحله مراقبت از پوست درخشان در صبح

مرحله 2: مراقبت از پوست با یک پاک کننده مبتنی بر آب

این کار را با یک پاک کننده غیر روغنی که صورت شما را عمیقاً تمیز می کند و هرگونه آلودگی و آلودگی باقیمانده را پاک می کند، ادامه دهید. یک پاک کننده تسکین دهنده و با pH پایین انتخاب کنید که پوست شما را تحریک نکند.

پاک کننده ملایم پوست انتخاب خوبی است. آن را به آرامی روی صورت خود با حرکات دایره ای ماساژ دهید و با آب ولرم بشویید. صورت خود را با یک حوله تمیز خشک کنید.

اگر پوست چرب دارید، به دنبال پاک کننده ای باشید که بتواند تولید چربی اضافی روی صورت شما را کنترل کند.

8 مرحله مراقبت از پوست درخشان در صبح

مرحله 3: از تونر استفاده کنید

درخشان کردن صورت بسیار مهم است. یک تونر خوب به از بین بردن تکه های باقی مانده روغن و کثیفی که توسط یک پاک کننده باقی مانده است کمک می کند. منافذ را کوچک می کند و سطح pH پوست شما را متعادل می کند.

تونرها از تولید چربی اضافی پوست جلوگیری می کنند. تونر کافی بردارید و به طور یکنواخت روی صورت خود بزنید و اجازه دهید جذب پوستتان شود.

قبل از استفاده از سایر محصولات، حداقل یک دقیقه پس از استفاده از تونر بگذارید. خشک شدن تونر می تواند به جذب بهتر سایر محصولات مراقبت از پوست شما کمک کند.

8 مرحله مراقبت از پوست درخشان در صبح

مرحله 4: سرم را فراموش نکنید

سرم ها محلول های بسیار غلیظی هستند که مشکلات خاص پوست را هدف قرار داده و حل می کنند . بسته به مشکلی که دارید یک سرم انتخاب کنید، نتیجه را نشان می دهد.

سرم را روی پوست خود بزنید، از بینی شروع کنید و به سمت بیرون حرکت کنید. بگذارید ۲ تا ۳ دقیقه بماند تا جذب پوست شود.

سرم را فراموش نکنید

مرحله 5: خوب مرطوب کنید

بسته به نوع پوست خود ، یک لوسیون کرمی و مرطوب کننده یا یک ژل مبتنی بر آب را برای تغذیه و حفظ رطوبت در پوست خود انتخاب کنید.

خوب مرطوب کنید

مرحله 6: از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

شما به یک لوسیون ضد آفتاب با حداقل فاکتور محافظتی در برابر آفتاب (SPF) 30 نیاز دارید تا از پوست خود در برابر اشعه های مضر UV خورشید محافظت کند.

کرم ضد آفتاب از پوست شما در برابر آسیب های خورشید محافظت می کند، که در غیر این صورت می تواند منجر به چین و چروک خطوط ریز و لکه شود.

کرم ضد آفتاب

مرحله 7: با کرم دور چشم محافظت کنید

پوست زیر چشم نازک ترین و حساس ترین قسمت صورت شماست. بنابراین، شما باید از محصولاتی استفاده کنید که به طور خاص برای این منطقه فرموله شده اند.

کرم های دور چشم نگرانی های زیر چشم مانند خشکی، چین و چروک و پف را برطرف می کنند. دور چشم سیاه تازه برای مرطوب کردن ناحیه چشم و جلوگیری از علائم پیری بسیار عالی عمل می کند.

پرایمرها محصولاتی هستند که کرم های بی بی یا زیرسازی شما روی آنها ماندگاری بیشتری دارند. از نوک انگشتان خود برای صاف کردن محصول روی پوست خود استفاده کنید.

کرم دور چشم

نکاتی برای استفاده حداکثری از روتین مراقبت از پوست صبحگاهی

به طور کلی، سرمایه گذاری روی یک روال مراقبت از پوست صبحگاهی جداگانه برای سلامت و ظاهر پوست شما مفید است. همچنین این یک رویکرد فوق‌العاده است که صبح‌ها قبل از مواجهه با روز شلوغ پیش رو، چند دقیقه بیشتر به خود اختصاص دهید. بنابراین اگر صبح وقت بیشتری دارید و می خواهید پوست خود را ماساژ دهید.

روتین مناسب مراقبت از پوست صبحگاهی می تواند پوست شما را در طول روز شاداب و درخشان کند روتین عالی این است که ابتدا صورت خود را با یک روغن پاک کننده پاک کنید تا از شر آلودگی های ایجاد شده در طول شب خلاص شوید.

مراحل بعدی شامل تمیز کردن صورت خود با یک پاک کننده مبتنی بر آب و استفاده از یک تونر برای خلاص شدن از شر باقی مانده آلودگی و بازگرداندن سطح pH پوست است. اطمینان حاصل کنید که از یک سرم، ضد آفتاب و مرطوب کننده برای آبرسانی به پوست و آماده سازی آن برای آرایش استفاده می کنید.

استفاده از پرایمر برای ماندگاری بیشتر آرایش خود را فراموش نکنید این روتین صبحگاهی مراقبت از پوست را روزانه دنبال کنید و درخشش پوست خود را ببینید.

سوالات متداول

چقدر باید برای یک روتین معمول مراقبت از پوست صبحگاهی وقت بگذارم؟

نباید بیش از 20 دقیقه طول بکشد.

آیا می توانم چند مرحله از برنامه مراقبت از پوست صبحگاهی خود را نادیده بگیرم؟

بله، اگر فکر می کنید پوست شما به آن نیاز ندارد، می توانید چند مرحله را نادیده بگیرید. اما پاکسازی، مرطوب کردن و استفاده از کرم ضد آفتاب ضروری است.

صبح به جای شستن صورتم از چی استفاده کنم؟

می توانید صبح ها از یک تونر ملایم استفاده کنید تا به آرامی تجمع چربی اضافی را پاک کنید. شستن صورت تنها با یک پاشیده آب به جای پاک کننده یا شستشوی صورت نیز می تواند موثر باشد.

آیا می توانم تونر را حذف کنم و از سرم استفاده کنم؟

بله، ممکن است تونر را حذف کنید، به خصوص اگر قبلاً از پاک کننده ای استفاده می کنید که دارای pH متعادل است و حاوی مواد شیمیایی خشن نیست.

آیا میسلار واتر تونر است؟

بله، میسلار واتر به عنوان یک تونر خوب عمل می کند و به طور موثر آلودگی، کثیفی و محصولات باقیمانده را از پوست شما پاک می کند.

صبح ها چه نوع سرمی استفاده کنم؟

از سرم هایی با ترکیبات آبرسان مانند هیالورونیک اسید استفاده کنید تا پوست شما هنگام قرار گرفتن در معرض محیط و آفتاب خشک نشود.

خوراکی های کلیدی

✅از یک روغن پاک کننده برای پاک کردن آلودگی و آرایش اضافی از منافذ خود استفاده کنید.
✅استفاده از تونر صورت برای متعادل کردن سطح pH پوست.
✅همیشه از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بیشتر استفاده کنید تا از پوست خود در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کنید.
✅برای مبارزه با چین و چروک و پف زیر چشم، روزانه از کرم دور چشم استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.