آرایش صورت, آرایش و زیبایی

کمرنگ شدن آرایش دائمی

کمرنگ شدن آرایش دائمی

کمرنگ شدن آرایش دائمی

کمرنگ شدن آرایش دائمی : بسیاری از افراد از آرایش دائمی و میکروپیگمنتیشن استفاده میکنند و به آنها حس رضایت میدهند. اما به این فکر کرده اید که در صورت کمرنگ شدن آرایش دائمی چه کاری باید انجام دهید. در این مطلب به این مورد خواهیم پرداخت.

آرایش دائمی چیست؟

آرایش دائمی که به عنوان میکروپیگمنتیشن یا درموگرافیک نیز شناخته می شود، نوعی خالکوبی دائمی است. یک سوزن جوهر رنگی را وارد پوست می‌کند تا ظاهر آرایش موقت را تقلید کند. به طور کلی، آرایش دائمی به طور قابل توجهی بیشتر از آرایش روزانه ای که به آن عادت کرده اید ماندگاری دارد.

چه آرایش دائمی می توانید داشته باشید؟

برای اکثر افراد، آرایش دائمی به این معنی نیست که تمام صورت آرایش خود را خالکوبی کنند. در عوض، چند گزینه محبوب برای آرایش دائمی وجود دارد، و ممکن است کسی یکی دو مورد از آنها را انتخاب کند – هر چیزی را که شبیه آرایشی است که اغلب استفاده می‌کند یا استفاده از آن سخت‌تر است، انتخاب کند. در زیر، ما کمی در مورد سه گزینه آرایش دائمی به اشتراک می گذاریم.

1. ابروهای دائمی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، برخی آرایش دائمی را به عنوان جایگزینی برای پر کردن ابروهای خود با آرایش موقت هر روز به عنوان یک جایگزین صرفه جویی در زمان انتخاب می کنند. این ممکن است برای کسانی که به طور طبیعی ابروهای نازک، موهای روشن، نواحی کم پشت دارند یا افرادی که در گذشته کمی بیش از حد از موچین خوشحال بوده اند، گزینه مناسبی باشد.

کمرنگ شدن آرایش دائمی

بیشتر بخوانید: 25 مدل میکروبلیدینگ ابرو | زیبایی ابروها با روش دائمی

2. خط چشم دائمی

از اینکه هر روز صبح خط چشم خود را کامل کنید خسته شده اید؟ آرایش دائمی می تواند برای خط چشم نیز مورد استفاده قرار گیرد، چه بخواهید آن را در امتداد خطوط مژه بالایی یا پایینی خود قرار دهید. اگر خط چشم دائمی را انتخاب می کنید، آن را ساده نگه دارید و خطی نازک را انتخاب کنید که بی انتها به نظر می رسد. خط چشم بالدار و سایر تکنیک های خط چشم چشمگیرتر ممکن است بهترین گزینه آرایش دائمی نباشند زیرا مدهای آرایش همیشه در حال تغییر هستند!

3. خط لب دائمی

اگر می خواهید ظاهری براق داشته باشید، خط لب یا رژ لب دائمی ممکن است مورد توجه قرار گیرد. رنگی را انتخاب کنید که فقط یک تا دو درجه تیره‌تر از لب‌هایتان باشد تا ظاهری طبیعی داشته باشید که آرایش دائمی شما را از بین نبرد.

کمرنگ شدن آرایش دائمی

دوام آرایش دائمی چقدر است؟

بنابراین، آیا آرایش دائمی واقعا دائمی است؟ کلینیک کلیولند بیان می‌کند که رنگدانه‌های آرایش دائمی شما معمولاً در هفته‌های پس از خالکوبی اولیه تیره‌تر به نظر می‌رسند، اما با گذشت زمان از بین می‌روند، زیرا سلول‌های پوست شما دائماً جایگزین می‌شوند.

آیا می توانید آرایش دائمی را پاک کنید؟

طبق FDA، یک مشکل رایج در مورد خالکوبی و آرایش دائمی، نارضایتی است که منجر به تمایل به حذف چیزی می شود که قرار بود دائمی باشد. این نارضایتی می تواند ناشی از محو شدن و محو شدن آرایش دائمی با گذشت زمان، تداخل آرایش دائمی با تغییر رنگ پوست و کانتور صورت شما با گذشت زمان و قدیمی شدن سبک آرایش دائمی باشد.

اگر تصمیم دارید که می خواهید آرایش دائمی خود را پاک کنید، مراحلی وجود دارد که می توانید انجام دهید. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، لیزر محبوب ترین روش پاک کردن خالکوبی است. برای پاک کردن آرایش دائمی باید به چند نکته توجه داشت.

1. ممکن است دردناک باشد. FDA دستگاه های لیزر خاصی را برای پاک کردن خالکوبی تایید کرده است. با این حال، حذف خالکوبی با لیزر ممکن است ناراحت کننده یا دردناک باشد. برخی از عوارض جانبی ممکن است شامل خونریزی، قرمزی یا درد باشد. حتما با پزشک خود در مورد کرم بی حس کننده یا گزینه های دیگر برای کمک به ناراحتی و درد صحبت کنید.

کمرنگ شدن آرایش دائمی

2. چندین جلسه طول می کشد. AAD بیان می‌کند که وقتی آرایش دائمی انجام می‌دهید، هنرمند خالکوبی جوهر را لایه لایه می‌کند و لیزر نمی‌تواند با خیال راحت تمام لایه‌ها را در یک جلسه درمان تجزیه کند و در عوض بعد از هر درمان روشن به نظر می‌رسد. طبق گفته FDA، ممکن است 6 تا 10 درمان طول بکشد تا خالکوبی را پاک کنید و هنوز هم ممکن است نتوانید به طور کامل تاتو را پاک کنید.

3. عوارض جانبی احتمالی وجود دارد. عوارض جانبی بالقوه می تواند شامل جای زخم، تغییر در بافت پوست و سوختگی و سایر زخم ها باشد. به همین دلیل، لازم است همیشه تحقیق کنید و مطمئن شوید که با پزشک خود در مورد گزینه های حذف صحبت کنید.

خطرات آرایش دائمی چیست؟

آرایش دائمی خطراتی دارد. ما دلایلی را توضیح داده ایم که چرا ممکن است شما علاقه مند به خالکوبی آرایش خود باشید، اما قبل از تصمیم گیری حتماً خطرات زیر را درک کنید.

1. عفونت و بیماری جدی. با توجه به کلینیک کلیولند، همیشه خطر عفونت یا بیماری جدی ناشی از ابزار، روش‌ها یا محصولات ناپاک خالکوبی وجود دارد.

2. واکنش آلرژیک. جوهر مورد استفاده برای آرایش دائمی شما می تواند منجر به واکنش آلرژیک شود. AAD بیان می کند که افراد همچنین می توانند به رنگ یا نوع خاصی از جوهر خالکوبی حساسیت داشته باشند. FDA خاطرنشان می کند که این واکنش ها می تواند به خصوص مشکل ساز باشد زیرا رنگدانه ها به سختی حذف می شوند.

کمرنگ شدن آرایش دائمی

3. جای زخم. به گفته کلینیک کلیولند، افرادی که مستعد ابتلا به اسکارهای کلوئیدی هستند ممکن است پس از فرآیند تاتو با آنها باقی بمانند.

4. گرانولوم. FDA توضیح می‌دهد که گرانولوم‌ها گره‌هایی هستند که ممکن است در اطراف موادی که بدن آن‌ها را خارجی می‌داند تشکیل شوند و این می‌تواند با ذرات رنگدانه خالکوبی رخ دهد.

5. عوارض MRI. وقتی خالکوبی می کنید یا آرایش دائمی می کنید، احتمالاً به این فکر نمی کنید که آیا در آینده ام آر آی انجام خواهید داد، اما ممکن است بخواهید. طبق گفته FDA، گزارش هایی از افرادی با خالکوبی یا آرایش دائمی که هنگام دریافت MRI دچار تورم یا سوزش (در نواحی دارای رنگدانه) شده اند، گزارش شده است، اما این به ظاهر نادر و بدون اثرات ماندگار است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.