انواع لوازم آرایشی, سلامت پوست, سلامت مو

کاربرد دایمتیکون در مراقبت از پوست و مو

کاربرد دایمتیکون در مراقبت از پوست و مو

کاربرد دایمتیکون در مراقبت از پوست و مو

کاربرد دایمتیکون در مراقبت از پوست و مو : وقتی صحبت از مواد آرایشی و مراقبت از پوست به میان می‌آید، چند مورد هستند که دائماً درباره آنها می‌شنویم و کاملاً از آنچه هستند و چه می‌کنند آگاه هستیم. ویتامین C، رتینول و اسید هیالورونیک چند موردی هستند که به ذهن متبادر می شوند، اما تعداد انگشت شماری از مواد نیز وجود دارند که راه خود را به محصولاتی که ما روزانه استفاده می کنیم راه می یابند که اکثر آنها با آنها آشنا نیستند.

دایمتیکون در بالای لیست مواد تشکیل دهنده قرار دارد – این ماده در هر محصول مراقبت از پوست و مو وجود دارد، اما ممکن است دلیل آن را ندانید.در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

دایمتیکون چیست؟

دایمتیکون یک مولکول سیلیکونی ساخته دست بشر است که اغلب در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت شخصی به دلیل خواص نرم کنندگی (صاف کننده) عالی آن یافت می شود. طبق پنل بررسی مواد آرایشی (CIR)، این ماده به عنوان یک عامل ضد کف، محافظ پوست، عامل حالت دهنده پوست و حالت دهنده مو عمل می کند.

در حالی که اشکال مختلفی از دایمتیکون وجود دارد، اغلب به عنوان یک کمک پخش کننده در بسیاری از کرم ها و لوسیون های مورد علاقه شما استفاده می شود. استفاده موضعی از دایمتیکون می‌تواند یک سد محافظ ایجاد کند که می‌تواند به بهبود حفظ رطوبت و در نتیجه افزایش رطوبت پوست کمک کند. این همان چیزی است که به پوست احساس صاف و ابریشمی می دهد و می تواند به پرکردن خطوط ریز و چین و چروک کمک کند.

دایمتیکون برای پوست چه می کند؟

اشکال خاصی از دایمتیکون، مانند دایمتیکون PEG یا PPG، به عنوان امولسیفایر برای ارائه محصولات مراقبت از پوست با بافتی یکنواخت استفاده می شود. زمانی که دایمتیکون با عوامل لغزش خاصی همراه شود، می‌تواند به عنوان یک تثبیت‌کننده محلول عملی عمل کند – به عبارت دیگر، برای اینکه محصولات شما مطابق خواسته‌تان عمل کنند، لازم است تا بتوانید از مزایای آن بهره ببرید. بر اساس مجله Wound Ostomy & Continence Nursing، دایمتیکون در مراقبت از پوست دارای مزایایی است که ممکن است شامل خواص تسکین دهنده و قابض پوست نیز باشد.

کاربرد دایمتیکون در مراقبت از پوست و مو

دایمتیکون برای مو چه می کند؟

با توجه به مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، دایمتیکون یک سیلیکون پرکاربرد در صنعت مراقبت از مو است. یک لایه نازک و محافظ روی ساقه مو ایجاد می کند که به افزایش درخشندگی، صاف شدن و محافظت از مو در برابر اعمال سایشی (مانند کشیدن یا سشوار کشیدن) کمک می کند و بدن را به آن اضافه می کند.

فواید دایمتیکون در مراقبت از پوست و مراقبت از مو

دایمتیکون یک سیلیکون است که به بهبود فرمول های محصولات مراقبت از پوست و مو کمک می کند. در اینجا برخی از مزایای برجسته آن در هر دو آمده است.

1. بافت

در مراقبت از پوست، به بافت و آبرسانی کمک می کند. بر اساس یک مجله پزشکی توسط NCBI، دایمتیکون دارای اثر مرطوب کنندگی و همچنین اثر نرم کنندگی است.

2. منافذ را مسدود نمی کند

همچنین غیر کومدون زا است، به این معنی که منافذ را مسدود نمی کند. این برای همه انواع پوست مفید است، به ویژه آنهایی که پوست چرب دارند زیرا بیشتر مستعد آکنه هستند.

3. در رطوبت قفل می کند

در مراقبت از مو، به جذب در ساقه مو کمک می کند تا درخشندگی، افزایش استحکام، صاف کردن موها و قفل شدن در آب را افزایش دهد.

کاربرد دایمتیکون در مراقبت از پوست و مو

4. صاف کردن

به طور کلی، دایمتیکون یک عامل صاف کننده است که به عملکرد بهتر محصولات شما کمک می کند، همچنین به سبک و صاف نگه داشتن فرمول های موضعی کمک می کند.

آیا دایمتیکون برای پوست مضر است؟

طبق CIR، هیچ مدرک علمی برای حمایت از آلرژی به دایمتیکون وجود ندارد. در حالی که افراد ممکن است ادعا کنند آلرژی دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که یک ماده دیگر مانند یک ماده نگهدارنده باعث واکنش آلرژیک شود. گفته می شود، اگر هر نوع تحریکی از محصولات خود را تجربه کردید، مانند تورم، قرمزی، کهیر یا سوزش، فوراً محصول را از ناحیه آسیب دیده بشویید و با پزشک خود مشورت کنید.

آیا دایمتیکون برای مو مضر است؟

NCBI نشان می‌دهد که سیلیکون‌هایی مانند دایمتیکون می‌توانند اثرات منفی روی موهای مجعد داشته باشند، زیرا می‌توانند منجر به تجمع موها، سنگین‌کردن مو و سنگین و چرب به نظر رسیدن آن‌ها شوند. بنابراین، در حالی که ممکن است شواهد علمی وجود نداشته باشد که ادعا کند دایمتیکون برای مو مضر است، ممکن است بسته به نوع موی شما برای مدل شما عالی نباشد. گفته می‌شود، برخی شواهد اثر معکوس را نشان می‌دهند، زیرا سیلیکون‌ها به پوشاندن ساقه مو کمک می‌کنند، که اصطکاک کمتری را هنگام برس زدن یا شانه کردن موهای‌تان بر اساس CIR ایجاد می‌کند.

کاربرد دایمتیکون در مراقبت از پوست و مو

عوارض جانبی دایمتیکون چیست؟

در حالی که آلرژی به دایمتیکون غیر معمول است، عوارض جانبی پس از مصرف موضعی می تواند شامل قرمزی، تورم، کهیر، التهاب و سوزش در محل مصرف باشد.

آیا دایمتیکون باعث ریزش مو می شود؟

CIR به اشتراک می گذارد که هیچ ارتباط مستقیمی بین دایمتیکون و ریزش مو وجود ندارد. مجله درماتولوژی تحقیقاتی نشان می دهد که دایمتیکون به صاف کردن کوتیکول مو کمک می کند، که در واقع می تواند اصطکاک و شکستگی مو را که منجر به ریزش مو می شود، کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.