سلامت مو

چگونه موهای سالمی داشته باشیم؟

چگونه موهای سالمی داشته باشیم؟

چگونه موهای سالمی داشته باشیم؟

چگونه موهای سالمی داشته باشیم؟ : صرف نظر از نوع یا طول مو، هدف نهایی مو داشتن موهایی سالم است. چه با موهای آسیب دیده سر و کار داشته باشید، چه موهای رنگ شده یا فقط می خواهید به تارهای خود کمک کنید، احتمالاً در تلاش برای یادگیری تمام ترفندها، از جمله مصرف ویتامین ها و مواد غذایی برای موهای سالم، با استفاده از آن، گوگل را جست و جو کرده اید. در این مطلب به سلامت موها خواهیم پرداخت.

از ماسک مو و سرم مو استفاده کنید.

طبق آکادمی پوست آمریکا، عواملی مانند نور خورشید و کلر می توانند باعث خشکی و آسیب به رشته های شما شوند. برای تسکین برخی از این موارد، ایده خوبی است که درمان های کلیدی مو را در روتین خود ادغام کنید. یک ماسک مو مغذی می تواند یک یا دو بار در هفته برای موهای شما معجزه کند، و یک سرم موی آبرسان و مبتنی بر روغن محصولی عالی برای مراقبت از مو در حال حرکت و مغذی است.

چگونه موهای سالمی داشته باشیم؟

از ویتامین استفاده کنید

ویتامین‌ها برای موهای سالم بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند، اما ما توصیه می‌کنیم یک روال مراقبت از مو را به ویتامین‌ها یا مکمل‌ها ترجیح دهیم. بیوتین یکی از محبوب‌ترین ویتامین‌های ادعا شده برای مو است، و به گفته مؤسسه ملی بهداشت، در حالی که بیوتین به طور گسترده به عنوان کمک به رشد ناخن و مو گزارش شده است، تحقیقات محدودی برای حمایت از آن وجود دارد. اگر علاقه مند به معرفی یک ویتامین یا مکمل به رژیم غذایی خود هستید، همیشه می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهترین است.

شامپوی مناسب را انتخاب کنید

شامپویی که استفاده می‌کنید بسیار مهم است، و اینکه کدام شامپو باید به آن برسید بستگی به نوع موی شما دارد. موهای خشک به یک شامپوی مغذی و نرم کننده نیاز دارند تا تارها را با مواد حالت دهنده پر کند. اگر تارهای شما خشک شده اند، به دنبال یک سیستم مراقبت از مو باشید که رطوبت غنی را ارائه می دهد و با روغن ها یا سایر مواد مغذی  فرموله شده است.

از نرم کننده استفاده کنید

از نرم کننده غافل نشوید! AAD بیان می کند که استفاده از نرم کننده می تواند به طور قابل توجهی ظاهر موهای آسیب دیده یا فرسوده را با افزایش درخشندگی، کاهش الکتریسیته ساکن، بهبود قدرت و محافظت در برابر اشعه های مضر UV بهبود بخشد. بنابراین، پس از پایان پاکسازی، حتما از نرم کننده ای که با شامپوی شما هماهنگ است استفاده کنید.

چگونه موهای سالمی داشته باشیم؟

با موهایتان با ملایمت رفتار کنید

موهای شما ظریف هستند و اگر می‌خواهید سالم باشند، باید به آرامی با آن‌ها رفتار کنید. AAD توصیه می کند به جای مالیدن موهای خود را در یک حوله بپیچید تا آب را جذب کند، زیرا این کار می تواند باعث اصطکاک و شکستگی شود. برای اینکه بیشتر ملایم باشید، حتی می توانید از یک تی شرت نخی قدیمی برای خشک کردن رشته های خود استفاده کنید. علاوه بر این، AAD توصیه می کند که موهای خود را در حالی که خیس هستند برس بزنید. درعوض، قبل از برس زدن موهایتان با یک شانه دندانه پهن، اجازه دهید تا حدی در هوا خشک شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.