مژه و ابرو

چقدر زمان میبرد که ابروهایمان رشد کند؟

چقدر زمان میبرد که ابروهایمان رشد کند؟

چقدر زمان میبرد که ابروهایمان رشد کند؟

چقدر زمان میبرد که ابروهایمان رشد کند؟ : همیشه وقتی مدل ابروهایمان را تغییر میدهیم یک سوال برایمان ایجاد میشود و آن اینست که چقدر طول می‌کشد تا ابروها دوباره رشد کنند؟ آیا ابروها دوباره رشد می کنند؟ مطمئن باشید، آنها دوباره رشد می کنند، فقط ممکن است به همان سرعتی که شما می خواهید رشد نکنند. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چه مدت طول می کشد تا ابروها رشد کنند، به علاوه نکاتی برای تقویت رشد ابروها و چگونگی عبور از فرآیند رشد در این مطلب وجود دارد.

4 علت نازک شدن ابروها

نازک شدن ابروهای شما می تواند نتیجه عوامل مختلفی باشد. در اینجا به چهار مورد از شایع ترین دلایل ریزش موی ابرو می پردازیم.

ضربه

کندن بیش از حد مکرر می تواند برای فولیکول مو مضر باشد، تا جایی که در صورت ایجاد ضربه بیش از حد، موهای ابروهای شما دوباره رشد نکنند.

فشار

طبق گفته کلینیک مایو، تلوژن افلوویوم زمانی است که استرس قابل توجهی فولیکول های مو را وارد فاز استراحت می کند، جایی که رشد مو متوقف می شود اما به ریزش ادامه می دهد. این در درجه اول موهای سر شما را هدف قرار می دهد، اما در موارد شدید، می تواند باعث ریزش موهای ابرو شود.

ژنتیک

برخی از ما تمایل طبیعی به ابروهای نازک داریم و این به لطف ژنتیک خوب است.

اختلالات خود ایمنی

طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD)، آلوپسی آره‌آتا یک بیماری خود ایمنی است که به فولیکول مو حمله می‌کند و باعث ریزش مو در سراسر بدن، از جمله ابروهای شما می‌شود. اگر تحت تأثیر این موضوع هستید، با پزشک خود در مورد راه های تقویت رشد مو صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه ابروهای خود را پرپشت تر کنیم؟

آیا ابروها دوباره رشد می کنند؟

ابروها با سرعت بسیار کمتری نسبت به بقیه موهای بدن شما رشد می کنند، بنابراین مهم است که در طول این فرآیند صبور باشید. گفته می شود، علت نازک شدن ابروهای شما می تواند بر سرعت یا سرعت رشد مجدد آنها تأثیر بگذارد. اگر ابروهای خود را بیش از حد دراز کرده باشید، احتمال رشد مجدد آنها بیشتر از زمانی است که نازک شدن ابروهای شما یک عارضه جانبی یک اختلال خود ایمنی باشد. اگر بعد از سه یا چهار ماه ابروهای شما رشد نکرد، با پزشک خود مشورت کنید.

چه مدت طول می کشد تا ابروها دوباره رشد کنند؟

طبق NCBI رشد مو در سه مرحله اتفاق می افتد. فاز آناژن مرحله رشد است که در آن فولیکول مو شروع به تشکیل می کند. مرحله کاتاژن مرحله بعدی است و زمانی اتفاق می افتد که فولیکول به پوست نزدیکتر می شود و در نهایت فاز تلوژن زمانی است که مو شروع به رشد کرده و سطح را می شکند.

کلینیک کلیولند گزارش می دهد که سه تا چهار ماه طول می کشد تا چرخه رشد ابرو از ابتدا تا پایان حرکت کند، پس صبور باشید.

چقدر زمان میبرد که ابروهایمان رشد کند؟

به طور کلی، رشد از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از افراد ممکن است بین چهار تا شش هفته رشد خود را مشاهده کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تا چند ماه تغییر چندانی نبینند. برای اینکه تصوری از سرعت رشد ابروهای خود داشته باشید، به این فکر کنید که چند وقت یکبار باید برای واکس ابرو قرار ملاقات رزرو کنید یا هر چند وقت یکبار موچین خود را می شکند.

5 نکته برای رشد ابروها

با دنبال کردن این پنج نکته که به شما در طول مسیر رشد ابرو کمک می کند، یاد بگیرید که چگونه مانند یک حرفه ای ابروها را رشد دهید.

1. از موچین خود دور بمانید

هیچ راهی بهتر از رها کردن ابروهایتان برای رشد دادن آنها وجود ندارد. در حالی که این فکر ممکن است دردناک باشد، ارزش آن را دارد که برای چند هفته (یا ماه) از موچین خودداری کنید تا ابروهای کامل را به دست آورید.

2. ابروهای خود را فقط کوتاه کنید

فقط به این دلیل که ابروهای خود را بزرگ می کنید به این معنی نیست که باید به طور کامل اصلاح را کنار بگذارید. استفاده از قیچی با کیفیت سالن برای فرم دادن به ابروهای شما، کمک زیادی به حفظ ابروهای شما در طول فرآیند رشد می کند. پس از همه، شما نمی خواهید در نهایت با ابروهای کاملاً سرکش مواجه شوید.

چقدر زمان میبرد که ابروهایمان رشد کند؟

برای حفظ شکل قوس خود، هفته ای یک بار با قیچی ابرو، ابروهای خود را کوتاه کنید، اما از کندن یا اپیلاسیون خودداری کنید. روی موهای سرکش تمرکز کنید زیرا هدف از کوتاه کردن آنها تمیز نگه داشتن ابروها است نه تغییر شکل یا ظاهر آنها.

3. روغن کرچک را امتحان کنید

به گفته NCBI، روغن کرچک سرشار از اسیدهای چرب است که به غنی سازی فولیکول مو کمک می کند و می تواند منجر به رشد شود. پس از استفاده از روتین مراقبت از پوست در شب، از یک سواب پنبه ای برای پوشاندن ابروهای خود با روغن کرچک استفاده کنید. مدتی طول می کشد تا متوجه تفاوت شوید، اما برای مشاهده نتایج ثابت باشید.

4. سرم ابرو را امتحان کنید

سرم ابرو نیز می تواند به تقویت رشد ابرو کمک کند. طبق گفته کلینیک کلیولند، بیماتوپروست یک سرم موضعی تجویزی است که نشان داده شده است که ابروها و مژه ها را بلند و پرپشت می کند. قبل از اینکه یکی را به برنامه خود اضافه کنید، با پزشک خود صحبت کنید.

چقدر زمان میبرد که ابروهایمان رشد کند؟

5. صبور باشید

انتظار برای رشد مجدد ابروهای شما می تواند آزمون نهایی صبر باشد. اما همانطور که رشد موهای شما زمان می برد، رشد ابروها نیز به زمان نیاز دارد. به جای امتحان کردن هر هک رشد ابرو که در مورد آن می خوانید، صبور باشید و تا حد امکان قوس های خود را به حال خود رها کنید.

اگر چتری دارید، آن‌ها را بلند بپوشید تا ابروهایتان را پنهان کنید تا زمانی که رشد می‌کنند دور از چشم نباشند. این روزها می‌توانید در هر نوع بافت، رنگ و طول مو، چتری گیره‌ای پیدا کنید، بنابراین می‌توانید آن را با مدل موی خود در حالی که به ابروهای خود اجازه می‌دهید تقلبی کنید.

بیشتر بخوانید: نکات مؤثر و فوری برای پرپشت کردن ابرو

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.