سلامت مو, مدل مو

هر چندوقت یکبار باید موهایمان را کوتاه کنیم؟

هر چندوقت یکبار باید موهایمان را کوتاه کنیم؟

هر چندوقت یکبار باید موهایمان را کوتاه کنیم؟

هر چندوقت یکبار باید موهایمان را کوتاه کنیم؟ : وقتی صحبت از مراقبت مو به میان می‌آید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید: روتین مراقبت از مو، گزینه‌های آرایش مو بدون گرما، و اینکه چند وقت یکبار نیاز به کوتاه کردن موهای خود دارید، از مهمترین آنها هستند. جدای از تغییر ظاهر زیبایی خود با یک مدل موی جدید، مهم است که با سفرهای منظم به سالن همراه باشید. اما هر چند وقت یکبار باید موهای خود را کوتاه کنید؟ خوب، چند فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید، از جمله اینکه آیا در حال حاضر مدل موی کوتاه پیکسی دارید یا اینکه هدف شما رشد کردن موهایتان است. به جای اینکه به فکر کردن «چند وقت یکبار باید موها را کوتاه کنم» فکر کنید، به ما اجازه دهید حقایق را به اشتراک بگذاریم!

هر چند وقت یکبار باید موهای خود را کوتاه کنید؟

برای پاسخ به این که چند بار واقعاً به کوتاه کردن مو نیاز دارید، چند سوال وجود دارد که باید از خود بپرسید. در حالی که دستورالعمل های کلی برای کوتاه کردن مو نشان می دهد که باید هر شش تا هشت هفته یکبار کوتاه کنید، این بازه زمانی یک معامله برای همه نیست. ابتدا باید به سرعت رشد موهایتان نگاه کنید. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، مو هر سال حدود شش اینچ رشد می کند، بنابراین هر ماه حدود نیم اینچ رشد می کند. در مرحله بعد، سه سوال وجود دارد که باید در نظر بگیرید زیرا پاسخ های شما باید بر تعداد بازدید از سالن شما تأثیر بگذارد.

هر چندوقت یکبار باید موهایمان را کوتاه کنیم؟

سوال 1. آیا می خواهید مدل موی خود را حفظ کنید؟

برخی از مدل‌های مو، به‌ویژه مدل‌های کوتاه، به نگهداری بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند. اگر باب پیکسی یا بلانت دارید، برای اینکه ظاهر خود را حفظ کنید، باید مرتب موهای خود را کوتاه کنید. اگر از داشتن یک شکل خاص یال مانند لایه ها لذت می برید، این نیز صادق است! از آنجایی که موهای شما هر ماه حدود نیم اینچ رشد می کند، کسانی که می خواهند موهای فعلی خود را حفظ کنند، باید هر سه هفته یکبار کوتاهی مو انجام دهند.

بیشتر بخوانید: 30 مدل موی ساده و شیک برای موهای با اندازه متوسط

سوال 2. آیا در تلاش برای رشد موهای خود هستید؟

ما مطمئن هستیم که شنیده اید که کوتاه کردن موهایتان به رشد آن کمک می کند، اما آیا این درست است؟ دقیقاً نه، اما طبق گفته کلینیک کلیولند، اصلاح منظم می تواند به جلوگیری از شکستگی کمک کند، که ممکن است باعث شود تارهای شما کوتاه تر و سالم تر از آنچه می خواهید به نظر برسند.

هر چندوقت یکبار باید موهایمان را کوتاه کنیم؟

بنابراین، اگر می خواهید موهای خود را رشد دهید، چند بار باید کوتاه کنید؟ از آنجایی که سعی نمی کنید برش فعلی خود را حفظ کنید، می توانید بین تریم ها کمی طولانی تر باشید. هر هشت تا دوازده هفته یا دو تا سه ماه یکبار به سالن بروید.

سوال شماره 3. شما مذکر هستید یا مونث؟

آیا می دانستید که جنسیت شما در هر چند وقت یکبار کوتاه کردن موهایتان نقش دارد؟ جدا از این واقعیت که به طور کلی، مردان دوست دارند ظاهری کوتاه‌تر داشته باشند، طبق AAD، موهای مردانه سریع‌تر از موهای زنانه رشد می‌کنند. این بدان معناست که مردان معمولاً باید قرارهای آرایشگاه خود را نزدیک‌تر رزرو کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.