سلامت پوست, سلامت مو

نحوه مراقبت از پوست سر حساس

نحوه مراقبت از پوست سر حساس

نحوه مراقبت از پوست سر حساس

نحوه مراقبت از پوست سر حساس : آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که موهایتان را برس بزنید و حس کنید پوست سرتان درد کند. ممکن است پوست سر حساسی داشته باشید. همانطور که می توانید پوست حساسی روی صورت خود داشته باشید، می توانید آن را روی پوست سر خود نیز داشته باشید – در نهایت، پوست سر شما امتداد پوست شما است. همانطور که ممکن است لازم باشد روال مراقبت از پوست خود را متناسب با پوست حساس تغییر دهید، اگر پوست سر حساسی دارید، باید برنامه مراقبت از مو خود را ارتقا دهید. در زیر، ما برخی از دلایل حساس شدن پوست سر و نحوه مراقبت از آن را به اشتراک می گذاریم.

چه چیزی باعث ایجاد پوست سر حساس می شود؟

خیلی سریع، قبل از اینکه در مورد دلایل ایجاد پوست سر حساس صحبت کنیم، اجازه دهید اگر فکر می کنید پوست سرتان حساس است به دنبال چه چیزی باشید. علائم مختلفی از حساسیت پوست سر وجود دارد. بر اساس مطالعه‌ای از مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی، نشانه‌های پوست سر حساس می‌تواند شامل هر چیزی از خارش، سوزش، خشکی پوست سر و ناراحتی باشد. به طور معمول، پوست سر حساس شانه کردن موهای شما را ناراحت می کند.

چند عامل وجود دارد که می تواند باعث ایجاد پوست سر حساس شود. در زیر، چهار مورد را پیدا کنید که باید مراقب آنها باشید.

#1. آب و هوا

آب و هوا فقط صورت شما را خشک نمی کند؛ همچنین می تواند پوست سر شما را حساس کند. یک مطالعه از مؤسسه ملی سلامت نشان داد که سرما، گرما، باد و قرار گرفتن در معرض نور خورشید عواملی هستند که ممکن است حساسیت پوست سر را تحریک کنند.

#2. فشار

حساسیت پوست سر نباید نتیجه عوامل فیزیکی باشد. به گفته NCBI، استرس همچنین می تواند در داشتن پوست سر حساس نقش داشته باشد.

#3. اب

انواع خاصی از آب می تواند روی پوست سر شما تأثیر بگذارد، همانطور که می تواند روی بقیه پوست شما تأثیر بگذارد. طبق NIH، آب از حمام و استخر می تواند حساسیت پوست سر را تحریک کند.

نحوه مراقبت از پوست سر حساس

#4. محصولات

یکی از رایج ترین عواملی که باعث حساسیت پوست سر می شود، محصولاتی است که استفاده می کنید. NIH بیان می کند که صابون ها و لوازم آرایشی می توانند باعث ایجاد پوست حساس در پوست سر شوند. بر اساس مطالعه دیگری از NIH، به طور خاص، شامپو و شستن مکرر مو به عنوان یک محرک اصلی عمل می کند.

چگونه از پوست سر حساس مراقبت کنیم؟

خوشبختانه، مراقبت از پوست سر حساس چندان دشوار نیست، اما باید تنظیماتی را انجام دهید. ما برای کمک اینجا هستیم! در زیر تغییراتی وجود دارد که ممکن است بخواهید در روتین مراقبت از مو خود ایجاد کنید.

نکته شماره 1. از آب ولرم استفاده کنید

از آنجایی که دمای شدید می تواند روی پوست حساس سر شما تأثیر بگذارد، بهتر است به دمای آبی که هنگام دوش گرفتن و شستن موهای خود استفاده می کنید، توجه داشته باشید. آب ولرم را انتخاب کنید که نه خیلی سرد و نه خیلی گرم باشد.

بیشتر بخوانید: آیا پوست سر من به سرم نیاز دارد؟

نحوه مراقبت از پوست سر حساس

نکته شماره 2. از پوست سر خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث ایجاد یک پوست سر حساس شود و آفتاب سوختگی روی پوست سر شما بسیار واقعی است! اقدامات محافظتی در برابر آفتاب را انجام دهید، مانند استفاده از کلاه هر زمان که قصد دارید در خارج از منزل باشید.

نکته شماره 3. هنگام استایل دادن مراقب باشید

در حالی که ممکن است مدل موی شما مستقیماً بر حساسیت پوست سر تأثیر نگذارد، مدل اشتباه مطمئناً می تواند ناراحتی شما را بدتر کند. از مدل موهای تنگ که ممکن است روی تارهای شما و در نتیجه پوست سرتان را بکشد، خودداری کنید.

مدل موهایی که به پوست سر شما فشار وارد نمی کند شامل مدل های کم پشت و مدل های نیمه بالا است که با گیره های پنجه ای محکم می شوند. بستن موهای شما نیز مهم است. بالارفتگی ها را با کش های بسیار محکم محکم نکنید. سعی کنید از اسکرانچی های نرم استفاده کنید و فقط یک یا دو بار آنها را دور تارهای خود بپیچید.

نحوه مراقبت از پوست سر حساس

نکته شماره 4. از محصولات مراقبت از موی ملایم استفاده کنید

در مورد محصولات مراقبت از مو، باید احتیاط کنید. چه به دنبال ماسک مو یا شامپویی باشید که برای پوست سر حساس طراحی شده باشد، مراقب فرمول هایی باشید که ملایم و فاقد سولفات هستند.

بیشتر بخوانید:‌ درمان خشکی پوست سر

نکته شماره 5. به حرفه ای ها مراجعه کنید

اگر پوست سرتان شما را آزار می دهد، ممکن است لازم باشد با یک متخصص پوست یا تریکولوژیست (پزشکی که در زمینه مو و پوست سر تخصص دارد) یک قرار ملاقات رزرو کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.