دسته‌بندی نشده

نحوه مراقبت از لب های خشک

نحوه مراقبت از لب های خشک

نحوه مراقبت از لب های خشک

نحوه مراقبت از لب های خشک : خشکی لب ها مشکلی است که تقریباً همه با آن دست و پنجه نرم می کنند. با این حال، به نظر می رسد بسیاری از محصولات مراقبت از لب فقط آنها را بدتر می کنند و پیدا کردن روتین مراقبت از لب مناسب تر از آن چیزی است که فکر می کنید. بنابراین، وقت آن است که مراقبت از لب را در اولویت قرار دهید! 

 پوست خود را لایه برداری کنید.

قبل از اینکه در مورد لایه‌برداری روی برق لب یا رژ لب فکر کنید، با یک اسکراب ملایم به آماده‌سازی لب خود کمک کنید. در غیر این صورت، استفاده از محصولات روی لب های پوسته پوسته شده، بهترین نتیجه نهایی را به همراه نخواهد داشت. ابتدا، با اسکراب لب یا اسکراب صورت به از بین بردن سلول های مرده پوست از سطح لب های خود کمک کنید.

نحوه مراقبت از لب های خشک

اسکراب را روی لب های تمیز بمالید، به آرامی با حرکات دایره ای بمالید، سپس بشویید و خشک کنید. اگر قصد دارید بعد از آن از رژ لب استفاده کنید، پس از پایان کار با اسکراب از پرایمر لب استفاده کنید تا پایه ای یکدست برای رنگ لب خود ایجاد کنید.

از بالم لب که با ضد آفتاب با طیف وسیع فرموله شده است استفاده کنید

درست مانند بقیه پوست شما، لب های شما نیز مستعد سوختن هستند. سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از ضدآفتاب های وسیع الطیف با حداقل SPF 15 و همچنین سایر اقدامات محافظتی در برابر آفتاب مانند محدود کردن زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید در ساعات اوج مصرف (از ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر) را توصیه می کند. هر نواحی در معرض لباس با لباس، و استفاده مجدد از ضد آفتاب حداقل هر دو ساعت و بلافاصله پس از تعریق یا شنا. بنابراین، به دنبال یک بالم لب با فرمولاسیون ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 15 یا بالاتر باشید .

نحوه مراقبت از لب های خشک

از رژ لب ها با فرمول های مات صرفنظر کنید

هر زمان که در لب‌هایتان احساس خشکی کردید، باید از رژلب‌های مات دوری کنید. در حالی که ممکن است رژ لب های مات را دوست داشته باشید، اما اغلب می تواند ظاهر خشکی را تشدید کند.

نحوه مراقبت از لب های خشک

آرایش را بدون خشک کردن بیش از حد پاک کنید

وقتی زمان تمیزکردن محصولات لب فرا می رسد، میسلار واتر را انتخاب کنید، که یک گزینه پاک کننده ملایم و بدون شستشو است. مایسلارواتر توسط میسل‌های ریز – مولکول‌های روغن – کار می‌کند که به عنوان آهنربا عمل می‌کنند تا کثیفی، چربی و آرایش را پاک کرده و از پوست دور کنند.

یک مرطوب کننده داشته باشید

اگر پوست خشکی دارید (از جمله لب های خشک)، آکادمی پوست آمریکا پیشنهاد می کند از یک مرطوب کننده برای اضافه کردن رطوبت بسیار مورد نیاز به هوا استفاده کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.