سلامت مو

نحوه مراقبت از اکستنشن موی فر

نحوه مراقبت از اکستنشن موی فر

نحوه مراقبت از اکستنشن موی فر

نحوه مراقبت از اکستنشن موی فر : اکستنشن مو معمولا برای پرپشت کردن و زیباتر کردن موها بسیار توصیه میشود. اما گاهی افراد نکته مهمی را فراموش میکنند و آن مراقبت از اکستنشن مواست. ما در این مطلب به مراقبت از اکستنشن موهای فر خواهیم پرداخت.

نکته 1: از شامپو موی مرطوب کننده استفاده کنید

اول از همه، مهم است که اکستنشن های فرفری خود را بشویید. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک شامپوی موی مرطوب کننده است که برای مو های شما ملایم است.

نکته 2: از نرم کننده دوری نکنید

بر کسی پوشیده نیست که موهای مجعد به تمام مواد مغذی لازم نیاز دارند. از آنجایی که اکستنشن موهای مجعد شما روغن‌ها و مواد مغذی طبیعی را که موهای روی سر شما می‌گیرند دریافت نمی‌کنند، باید به اکستنشن‌های مجعد خود را تا حد زیادی اهمیت دهید. از یک نرم کننده موی مناسب استفاده کنید.

نکته 3: اکستنشن های خود را به روش صحیح جدا کنید

اگر متوجه شدید که اکستنشن موهای مجعد شما دارای چند گره و گره است، بهتر است روند باز کردن موهای خیس را شروع کنید. کشیدن فرهای خشک می‌تواند منجر به ریزش غیر ضروری شود، بنابراین انتخاب رشته‌های مجعد خود در هنگام خیس شدن بهترین راه است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک شانه با دندانه پهن استفاده کنید و به آرامی آن را از طریق اکستنشن های خود حرکت دهید، از پایین شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا اکستنشن های فرفری شما بدون گره خوردن شوند.

نحوه مراقبت از اکستنشن موی فر

نکته 4: موهای خود را به طور منظم بشویید

همانطور که در بالا ذکر کردیم، موهای مجعد در مقایسه با اکستنشن های صاف کمی نگهداری می شوند. بنابراین، شما باید موهای خود را به طور مداوم بشویید. اگر اکستنشن های دوخته شده دارید، شستن موهایتان یک بار در هفته کافی است تا موهایتان زیبا و شاداب بماند. اگر اکستنشن های دم اسبی مجعد یا اکستنشن های گیره دار مجعد را انتخاب کرده اید و هر روز آنها را می پوشید، باید یک جلسه شست و شوی هفتگی را نیز به رژیم خود اضافه کنید.

نکته شماره 5: اجازه دهید اکستنشن هایتان در هوا خشک شوند

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای اکستنشن های فرفری خود انجام دهید، جلوگیری از گرما است. به زبان ساده، استفاده بیش از حد از گرما می تواند ظاهری خشک و کسل کننده به اکستنشن های شما بدهد. بنابراین، پس از شستن موهایتان، بهتر است اجازه دهید فرهایتان در هوا خشک شوند. پس از همه، شما نمی خواهید با فرهای صاف یا موخوره باقی بمانید. ناگفته نماند که اجازه دهید اکستنشن های فرفری شما در هوا خشک شوند به حفظ کیفیت اکستنشن شما کمک می کند.

برای ساده نگه داشتن کارها، اکستنشن‌های گیره‌ای مجعد خود را روی یک حوله بگذارید تا در هوا خشک شوند. همچنین می توانید اکستنشن های خود را با یک گیره لباس به چوب لباسی آویزان کنید تا به فرهای خود کمک کنید شکل خود را حفظ کنند. اگر اکستنشن های دوخته شده دارید، اجازه دهید اکستنشن های شما در حین خشک شدن آزادانه آویزان شوند. همچنین می توانید با پخش کننده مو سرعت را افزایش دهید.

نکته شماره 6: از ابزارهای سبک حرارتی استفاده کنید

درست مانند موهای مجعد طبیعی، عاقلانه است که از هرگونه ابزار حرارتی خودداری کنید زیرا خشک شدن اکستنشن های مجعد آسان است. در عوض، برای حفظ بافت فرفری موجود، گزینه‌های فر بدون حرارت مانند میله‌های فلکسی و میله‌های پرم را انتخاب کنید.

نحوه مراقبت از اکستنشن موی فر

نکته شماره 7: ار اکسسوری مناسب استفاده کنید

اگر با اکستنشن های گیره دار یا اکستنشن دم اسبی مجعد کار می کنید، ضروری است که آنها را به درستی ذخیره کنید تا از هر گونه گره خوردن، گرد و غبار یا عناصر کاهنده رطوبت سرمایه گذاری شما را خراب نکند. اکستنشن های خود را در یک ظرف دربسته یا بسته بندی اصلی آنها نگهداری کنید تا در فضای شفاف باقی بمانند.

نکته 8: از اکستنشن های مو در شب محافظت کنید

هنگام کار با اکستنشن های دوخته شده، باید مطمئن شوید که موهای خود را در شب بپوشانید تا گره ها و گره ها از بین نرود. اکستنشن های مجعد خود را در یک روسری ابریشمی بپیچید یا فرهای خود را در شب آناناسی کنید تا فرهای خود را مشخص نگه دارید. همچنین می توانید اکستنشن های مجعد خود را با کلاه ابریشمی بپوشانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.