آرایش لب, سلامت پوست

مراقبت و زیبایی لب و دهان

مراقبت و زیبایی لب و دهان

مراقبت و زیبایی لب و دهان

مراقبت و زیبایی لب و دهان : لب ها و پوست اطراف دهان ناحیه ای است که بیشترین حرکت را در کل صورت شما انجام می دهد. به تمام لبخند زدن، خندیدن، صحبت کردن، غذا خوردن، بوسیدن و خمیازه کشیدن که ممکن است فقط به صورت روزانه انجام دهید فکر کنید. از آنجایی که ناحیه لب و دهان شما تحت تحرک زیادی قرار می گیرد، بیشتر مستعد نشان دادن علائم پیری پوست و خشکی کلی است. در این مطلب به زیبایی لب و دهان خواهیم پرداخت.

نکته 1 مراقبت از پوست لب و دهان:

مطمئن شوید که همیشه از ضد آفتاب استفاده می کنید. برای محافظت از پوست در برابر ایجاد خطوط ریز، چین و چروک، لکه های تیره و آسیب کلی خورشید در اطراف دهان، از یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع محافظت کنید. محافظت در برابر آفتاب همیشه در صدر لیست رژیم های مراقبت از پوست ضد پیری قرار دارد و به ویژه برای این ناحیه حساس مهم است. به دنبال بالم لب و مرطوب کننده های روز با SPF محافظ با طیف وسیع باشید. با همراه داشتن یک کلاه لبه پهن در حین گذراندن وقت در فضای باز، از پوست خود محافظت کنید و شیک به نظر برسید.

نکته 2 مراقبت از پوست لب و دهان:

به دنبال فرمول های مرطوب کننده کرم روز و شب باشید: برخی از فرمول های آبرسان برای کمک به ایجاد رطوبت در این ناحیه از خشکی می تواند شامل اسید هیالورونیک، گلیسیرین، کره شی، روغن جوجوبا، پپتیدها و روغن های معدنی باشد.

مراقبت و زیبایی لب و دهان

نکته 3 مراقبت از پوست لب و دهان:

یک یا دو بار در هفته، شب ها قبل از خواب از کرم رتینول استفاده کنید. حتماً ناحیه اطراف لب‌هایتان را مد نظر قرار دهید (روی لب‌ها نمالید) از جمله چین بینی، ناحیه‌ای که سوراخ بینی به بالای لب شما متصل می‌شود. انجام این کار به لایه برداری پوست، بهبود ظاهر خطوط و چین و چروک کمک می کند و به سفت شدن منافذ کمک می کند تا پوست اطراف دهان شما صاف به نظر برسد.

نکته 4 مراقبت از پوست لب و دهان:

بالم لب را در کنار مسواک خود نگه دارید. به احتمال زیاد هر بار بعد از مسواک زدن از یک بالم لب مغذی استفاده می کنید. این کار لب‌های شما را هیدراته نگه می‌دارد و اگر بخشی از برنامه روزانه شما باشد، به راحتی فراموش نمی‌شوند.

مراقبت و زیبایی لب و دهان

نکته 5 مراقبت از پوست لب و دهان:

لب های خود را لایه برداری کنید. ممکن است ایده خوبی باشد که عادت کنید دو بار در هفته لب های خود را لایه برداری کنید و سلول های مرده پوست را از بین ببرید. می توانید با مخلوط کردن مقداری شکر قهوه ای و روغن زیتون در کف دست خود یک لایه بردار طبیعی در خانه درست کنید. مخلوط را به آرامی با حرکات دایره ای روی لب هایتان بمالید و بگذارید یک تا دو دقیقه استراحت کند. پس از شستشو با استفاده از بالم لب، رطوبت را محکم کنید. اگر قصد دارید از رژ لب قرمز استفاده کنید، انجام این کار می تواند بسیار خوب باشد، لایه برداری لب ها را صاف می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.