آرایش ناخن

بیلدر ژل ناخن چیست؟ توضیح کامل

بیلدر ژل ناخن چیست؟ توضیح کامل

بیلدر ژل ناخن چیست؟ توضیح کامل

بیلدر ژل ناخن چیست؟ توضیح کامل : انتخاب شما در نوع ماده تشکیل دهنده مانیکور معمولاً به اولویت شما بستگی دارد و بیشتر افراد تمایل دارند یک نوع تقویت کننده ناخن را انتخاب کنند و به آن پایبند باشند – یعنی تا زمانی که چیزی جدید و بالقوه بهتر از راه برسد.

یک نوآوری مد روز برای مانیکور شما که به سرعت محبوبیت پیدا می کند، ژل بیلدر است. می توانید ژل بیلدر را به عنوان یک پله بالاتر از لاک ناخن ژل معمولی در نظر بگیرید. این یک گزینه عالی برای رشد و تقویت ناخن های طبیعی شما و ایجاد طول با قالب ها یا تقویت ناخن با نوک ناخن است. اگر کنجکاوی شما برانگیخته شده است، به پیمایش ادامه دهید زیرا در صورتی که می‌خواهید مانیکور خود را برای قرار ملاقات بعدی سالن آرایش خود ارتقا دهید، هر آنچه را که باید در مورد ناخن‌های ژل بیلدر بدانید را به اشتراک می‌گذاریم.

بیلدر ژل چیست؟

بیلدر ژل نوعی لاک ژل با ویسکوزیته ضخیم است که برای ایجاد طول، ضخامت یا استحکام بر روی ناخن های طبیعی یا تقویت کننده ناخن (یعنی نوک ناخن) استفاده می شود. ژل بیلدر را می توان به دو دسته ژل سازنده یا ژل سازنده در بطری (BIAB) و ژل سخت تقسیم کرد.

به طور معمول، ژل سازنده در یک بطری، ژل غلیظی است که به ناخن ها یا تقویت کننده ناخن ها استحکام می بخشد و می توان آن را با استون خیس کرد. ژل بیلدر در بطری ژل نرم تری است، اما پوشش بسیار قوی تری روی ناخن ها نسبت به لاک ژل سنتی ایجاد می کند، بنابراین برای کمک به رشد ناخن های طبیعی شما عالی است. اگر ناخن جونده هستید، این یک گزینه صوتی برای محافظت از ناخن های شما نیز می باشد، زیرا آنقدر سفت و سخت است که نمی توان آن ها را جوید.

ژل بیلدر رنگ‌های مختلفی دارد، اما سایه‌های شفاف، نود و صورتی روشن رایج‌ترین رنگ‌هایی هستند که در آن وجود دارد. آن را با یک ژل سنتی یا لاک ناخن برای اضافه کردن رنگ یا هنر ناخن مرسوم، پر کنید. همچنین می توان از آن برای ایجاد اکستنشن های ژل کوتاه یا به عنوان چسب برای چسباندن اکستنشن های ژل از پیش شکل به ناخن طبیعی استفاده کرد.

ژل سخت نوع دیگری از ژل سازنده است که به طور معمول در صدف ناخن قرار می گیرد و یک لایه سفت روی ناخن ایجاد می کند. این در رنگ های مختلف و پرداخت های مختلف موجود است. بزرگترین تفاوت بین بیلدر ژل در بطری و ژل سخت این است که بیلدر ژل باید جدا شود، نمی توان آن را خیس کرد. ژل سخت شبیه اکریلیک است، روی ناخن احساس قوی می کند، اگرچه ژل سخت انعطاف پذیری بیشتری دارد بنابراین احتمال ترک خوردن آن کمتر است.

ژل نرم‌تر مانند BIAB برای ناخن‌های طبیعی و اکستنشن‌های کوتاه بهترین است، در حالی که ژل سخت برای اکستنشن‌های ناخن بسیار بلند گزینه بهتری است زیرا استحکام بیشتری می‌افزاید.

بیلدر ژل ناخن چیست؟ توضیح کامل

ژل بیلدر چگونه اعمال می شود؟

دومین نکته در مطلب بیلدر ژل ناخن چیست؟ توضیح کامل  ،‌اعمال بیلدر ژل است. کاربرد ژل بیلدر با لاک سنتی ناخن متفاوت است. ناخن‌ها تمیز می‌شوند، شکل می‌گیرند و صاف می‌شوند تا مانند سایر کاربردهای ناخن، پوشش پایه به ناخن بچسبد. شما همچنین می خواهید قبل از استفاده از ژل سازنده، کوتیکول های خود را تمیز کنید.

به طور معمول، یک دانه از ژل سازنده استفاده می شود و به آرامی با برس روی ناخن می لغزد تا نوک ناخن شما (بالاترین نقطه روی بستر ناخن شما) ایجاد شود تا استحکام بیشتری پیدا کند. در حالی که لاک سنتی با ضربات عمودی طولانی استفاده می شود، ژل سازنده با ضربات کوچک و افقی ادامه می دهد تا لاک را در کل ناخن ایجاد کند.

اگر از ژل سخت در گلدان استفاده می کنید، از یک برس جداگانه برای زدن ژل روی ناخن هایتان استفاده می شود.

هم ژل سازنده در بطری و هم ژل سخت روی ناخن اعمال می شود و با لامپ UV ناخن خشک می شود. لامپ های ناخن UV می توانند اشعه ماوراء بنفش ساطع کنند که می تواند مانند آفتاب سوختگی به پوست دست آسیب برساند.

در سالن، انتظار داشته باشید که ژل سازنده بسته به جایی که زندگی می‌کنید، به چه سالنی می‌روید و چه رنگ، طرح و طولی را دریافت می‌کنید، بین 40 تا 80 دلار قیمت داشته باشد. ناخن های بیلدر ژل را می توان در خانه به دست آورد، اما یک منحنی یادگیری برای کامل کردن آنها وجود دارد. آنها به تلاش و مهارت بیشتری نسبت به ژل لاک سنتی نیاز دارند، زیرا فقط به صورت عمودی روی ناخن نقاشی نمی‌شود، بلکه روی ناخن کشیده می‌شود تا راس آن را ایجاد کند و استحکام بیشتری ایجاد کند. اگر ژل سازنده به طور نادرست استفاده شود، باعث می شود لاک ناخن غلیظ، ناهموار و ناهموار شود.

بیلدر ژل ناخن چیست؟ توضیح کامل

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید + عکس

ژل بیلدر قوی تر است یا اکریلیک؟

ژل بیلدر ممکن است به اندازه ناخن های اکریلیک قوی نباشد اما انعطاف پذیری بیشتری دارد. این بدان معناست که ناخن های ژل ساز در صورت ضربه زدن به سطح سخت، کمتر شکسته می شوند. ژل اکریلیک و سخت از نظر استحکام بسیار یکنواخت هستند، اگرچه ژل سخت انعطاف پذیری بیشتری دارد بنابراین احتمال ترک خوردن آن کمتر است. در حالی که داشتن ناخن های قوی خوب است، به خصوص اگر از اکستنشن یا نوک ناخن استفاده می کنید، لاکی با مقداری انعطاف پذیری در برابر سایش و پارگی بادوام تر است و در صورت شکستن ناخن آسیب کمتری به آن وارد می کند.

آیا ژل بیلدر بهتر از اکریلیک است؟

اینکه بیلدر ژل بهتر است یا اکریلیک، کاملاً بر اساس ترجیح شخصی شما خواهد بود. ژل بیلدر در بطری نسبت به اکریلیک آسیب کمتری به ناخن‌های طبیعی شما وارد می‌کند، زیرا یک پوشش نازک روی ناخن‌های شما ایجاد می‌کند که به آن‌ها اجازه می‌دهد در حین استفاده از لاک، سالم بمانند و رشد کنند. اگر به دنبال رشد و تقویت ناخن های طبیعی خود هستید، ژل سازنده در بطری بهترین انتخاب است.

ژل سفت می تواند آسیب زا باشد زیرا باید سوهان کشیده شود، که اگر نادرست انجام شود می تواند آسیب جدی به ناخن های شما وارد کند. اکریلیک بیشترین پتانسیل آسیب رساندن به ناخن های طبیعی را بر اساس کاربرد آن با سوهان بیش از حد ناخن دارد که می تواند ناخن های طبیعی را نازک کند و پوسته سفت و سخت آن که اگر دست خود را به چیزی بزنید می تواند ناخن های شما را بشکند.

ژل بیلدر، اکستنشن ژل، پلی ژل، ناخن اکریلیک و هر نوع تقویت کننده ناخن در صورت استفاده و برداشتن نادرست می تواند آسیب زا باشد. در نهایت، تکنیک مناسب چیزی است که ناخن‌های طبیعی شما را در شرایط خوبی نگه می‌دارد و این به یافتن فناوری ناخن مناسب با آموزش مناسب بستگی دارد.

ماندگاری ژل بیلدر چقدر است؟

ژل بیلدر حدود دو تا سه هفته ماندگاری دارد. به دلیل بافت قوی و چسبناک آن، مانند لاک ناخن ژلی معمولی، کمتر مستعد لیفتینگ است. ژل بیلدر و ژل سخت را می‌توان پر کرد، بنابراین هر بار که ناخن‌هایتان را درست می‌کنید، نیازی به ست جدید ندارید. فیل بر روی رشد در پایه ناخن شما تمرکز می کند و فضای خالی را با ژل سازنده جدید پر می کند تا مانیکور شما تازه به نظر برسد.

بیلدر ژل ناخن چیست؟ توضیح کامل

چگونه می توان ژل بیلدر را حذف کرد؟

بیشتر ژل های سازنده در فرمول های بطری را می توان با فویل، استون و پنبه خیس کرد، درست مانند ژل لاک معمولی شما. لاک ناخن ژل سخت باید سوهان کشیده شود. به طور معمول ژل سخت در یک گلدان قرار می گیرد تا بتواند به تمایز بین این دو کمک کند. ناخن های BIAB شما را می توان در خانه برداشت، در حالی که ناخن های ژل سخت باید در سالن توسط یک متخصص برداشته شوند زیرا باید سوهان کشیده شوند. اگر می دانید چگونه از فایل الکترونیکی (فایل الکترونیکی ناخن) بدون آسیب رساندن به ناخن های طبیعی خود به درستی استفاده کنید، می توانید با دقت سعی کنید ژل سخت را در خانه پاک کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه ی صحیح ریموو کردن اکرلیک ناخن در خانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.