زیبایی, سلامت مو

5 اشتباه استفاده از سشوار

5 اشتباه استفاده از سشوار

5 اشتباه استفاده از سشوار

5 اشتباه استفاده از سشوار : ممکن است گاهی از سشوار استفاده کنید و نتیجه مطلوب را نگیرید. و ممکن است این به دلیل استفاده اشتباه باشد. در این مطلب 5 اشتباه رایج را توضیح میدهیم.

وقتی موهایتان خیس است شروع به خشک کردن می کنید

اگر به محض اینکه از حمام بیرون می روید سعی کنید تارهای خود را با سشوار خشک کنید، برای مدت بسیار طولانی سشوار می کشید – و این خوب نیست! نه تنها برای زیادطول می کشد، بلکه دمیدن هوای گرم روی رشته های شما برای مدت طولانی می تواند باعث آسیب شود. بنابراین، دفعه بعد که حوله را در می آورید، اجازه دهید موهایتان حدود 80 درصد قبل از سشوار خشک شوند.

 موهای خود را چند قسمتی خشک نمی کنید

آیا سشوار خود را برمی دارید و به طور تصادفی به سمت سر خود نشانه می برید و از هر طرف باد می کنید تا همه چیز خشک شود؟ این یکی دیگر از دلایلی است که چرا خشک کردن موهایتان زمان زیادی از شما می گیرد. کارآمدترین راه برای خشک کردن موهایتان در واقع این است که وقت بگذارید و بخش به بخش بروید – وقتی این کار را انجام ندهید، سشوار شما نمی تواند به تمام تارهای شما برسد.

5 اشتباه استفاده از سشوار

اگر تمرین کنید و آن را به روش درست انجام دهید، برش دادن موهایتان هر بار که سشوار می‌کنید آنقدرها هم که فکر می‌کنید وقت‌گیر نیست. برای انجام این کار، به سادگی موهای خود را جدا کرده و از پایین به بالا حرکت کنید. بنابراین، موهای خود را با حالت نیمه بالا شروع کنید، نیمه پایینی را با سشوار خشک کنید و سپس نیمه بالا را پایین بیاورید و به خشک کردن ادامه دهید. برای اینکه هر بار بر روی یک قسمت تمرکز کنید، از گیره های مو استفاده کنید تا بقیه موهای خود را از بین نبرید.

 استفاده از محافظ حرارتی را نادیده می گیرید

استفاده از ابزارهای حرارتی بدون استفاده از محافظ حرارتی از قبل ممکن است باعث آسیب شود. به همین دلیل است که همیشه باید قبل از برداشتن ابزارهای داغ خود، یک اسپری محافظ حرارت یا پرایمر مو را روی موهایتان اسپری کنید. این اسپری نه تنها از رشته های شما در برابر آسیب گرما محافظت می کند، بلکه به به حداقل رساندن زمان دمیدن کلی شما نیز کمک می کند.

 از تنظیمات حرارتی اشتباه استفاده می کنید

سومین اشتباه از 5 اشتباه استفاده از سشوار حرارت است. مطمئناً متوجه تنظیمات مختلف گرما در سشوار خود شده اید، اما آیا واقعاً از آنها استفاده می کنید؟ وقتی تصمیم می گیرید از کدام یک استفاده کنید، همه چیز به نوع موهای شما بستگی دارد. اگر موهای ضخیم تری دارید، ممکن است لازم باشد از یک درجه حرارت بالاتر برای خشک کردن موهای خود در مدت زمان معقولی استفاده کنید. از سوی دیگر، اگر موهای نازک یا نازکی دارید، تنظیم حرارت کمتر ممکن است برای انجام کار کافی باشد. البته، هر چه حرارت کمتری به موهای خود وارد کنید، بهتر است، بنابراین آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است. قانون کلی در اینجا این است که از کمترین تنظیم گرمای موثر استفاده کنید.

5 اشتباه استفاده از سشوار

شما حالت موهایتان را با باد سرد ثابت نمی کنید

به نظر می رسد کمه باد سرد کهبرای کمک به خنک شدن مو های شما و براق نگه داشتن موهای شما وجود دارد. به همین دلیل است که پس از خشک شدن کامل موهایتان باید از آن استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از اتمام خشک کردن، به هر بخش یک شات هوای خنک بدهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.