آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

کانتورینگ چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟

کانتورینگ چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟

کانتورینگ چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟

کانتورینگ چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟ اگر اهل زیبایی هستید، احتمالاً قبلاً با آرایش کانتور روبرو شده اید. این ترفند آرایش محبوب با عصر اینستاگرام آغاز شد، جایی که ظاهر خوب در سلفی یکی از الزامات اصلی برای جمع آوری و جذب تعداد فالوور سالم بود. مخصوصاً برای افراد مشهور، اینفلوئنسرها ، استفاده از کانتور در آرایش قسمت‌های مختلف صورت به یک مجموعه مهارت ضروری تبدیل شده است. همه این نکات و مراحل ها را یاد بگیرید و مهارت های آرایش خود را بهبود بخشید!

کانتورینگ چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟

آرایش با کانتور چیست؟

کانتور کردن ویژگی‌های شما شامل استفاده از سایه‌های روشن و تیره برای لایت کردن یا عمیق‌تر کردن ویژگی‌های خاصی است که در غیر این صورت به خودی خود ظاهر نمی‌شوند.

پیش از این فقط به عنوان یک تکنیک آرایش صحنه استفاده می شد، کانتورینگ آرتیست میکاپ رایج شد، و اکنون می تواند در روال زیبایی روزانه شما برای عالی به نظر رسیدن استفاده شود. اما دقیقاً چگونه به شما کمک می کند تا بازی آرایش خود را کامل کنید؟ بیایید به معنای آرایش کانتور برای ویژگی های مختلف صورت شما نگاه کنیم!

انتخاب سایه و فرمول مناسب

کانتورینگ چیست و چگونه آن را برای پوست زنان انجام دهیم

یکی از قوانین اصلی آرایش صورت این است که تون 2 درجه تیره تر از رنگ پوست خود انتخاب کنید همچنین باید بسته به ته رنگ پوستتان، سایه گرم یا سرد کانتورینگ را انتخاب کنید.

5 ترفند استفاده از پودر فیکس

کانتور با رنگ سرد

محصولات آرایش کانتور با سایه سرد برای پوست هایی که ته رنگ صورتی دارند مناسب هستند. اگر رگ‌های زیر پوست شما بنفش یا آبی به نظر می‌رسند، احتمالاً پوست شما ته رنگ سردی دارد.

هنگامی که کانتورینگ مناسبی را انتخاب می کنید، طبیعی تر به نظر می رسد و برای پوست شما مکمل تر به نظر می رسد.

کانتور با رنگ گرم

اگر پوست شما سایه تیره دارد، بهتر است پالت آرایش کانتور را با ته رنگ گرم انتخاب کنید. چگونه مطمئن شویم؟ مجدداً رنگ رگ‌های خود را بررسی کنید و اگر سبز به نظر می‌رسند، پوست شما دارای ته رنگ گرم است. سایه های طلایی و برنزی در این صورت برای صورت شما طراوت بیشتری خواهند داشت.

نحوه انتخاب آرایش کانتور برای رنگ پوست 

بافت

انتخاب بهترین محصولات آرایش کانتور بر اساس بافت آنها نیز مهم است. خطوط کرمی، مایع و پودری وجود دارد، بنابراین، از چه محصولات آرایشی برای کانتورینگ استفاده کنیم؟ این به دو چیز بستگی دارد: نوع پوست شما، و اینکه می خواهید کانتورینگ شما چقدر تیز به نظر برسد.

کانتور مایع

آرایش کانتور مایع طبیعی تر است و برای پوست های خشک بهتر است. 

کانتور کرم

محصولات کانتور کرم بیشتر برای پوست های معمولی تا خشک مناسب هستند و استفاده و ترکیب آن ها بسیار آسان است.

کانتور پودری

کانتورینگ آرایش پودری برای پوست های چرب بهتر است و ظاهری تیز و ظاهری مات به شما می دهد.

وسایل مورد نیاز 

اگر به این فکر می کنید که کیت آرایش کانتور را از کجا بخرید، به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا بهترین محصول خود را پیدا کنید، سپس یاد بگیرید که واقعا به چه ابزار آرایش کانتور نیاز دارید.

براش کانتورینگ

براش آرایش کانتور ممکن است شامل برس طرح  خاصی نباشد، اما ما به شدت توصیه می کنیم روی این مورد سرمایه گذاری کنید. براش پهن زاویه دار سایز متوسط ​​بهترین ابزار برای صورت شماست.

اسفنج 

ترکیب برای آرایش کانتورینگ خوب در زندگی واقعی، و نه فقط در اینستاگرام، کلیدی است. پس از نقشه برداری از صورت، برای ترکیب کامل و رسیدن به پوشش طبیعی نازک، توصیه می شود از اسفنج آرایشی استفاده کنید.

کانتورینگ چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟

براش پودر

برای فیکس آرایش کانتورینگ خود، به یک براش بزرگ، پهن برای پودری نیاز دارید. برای جلوگیری از اثر کیکی، یک  براش بردارید سپس آن را کمی تکان دهید تا از شر پودر اضافی خلاص شود و با حرکات دایره ای خفیف روی صورت خود بزنید.

نحوه کانتور کردن: راهنمای گام به گام کانتورینگ برای مبتدیان

آیا به یک آموزش کامل آرایش با کانتورینگ نیاز دارید؟ راهنمای کامل ما برای کانتورینگ را در زیر بخوانید.

آماده سازی

هنگامی که کانتورینگ کامل صورت را انجام می دهید باید یک پایه صاف و یکنواخت آماده کنید تا مطمئن شوید که همه محصولات خوب به نظر می رسند و ماندگاری بالایی دارند. پس پیشنهاد می کنیم صورت خود را به خوبی مرطوب کنید و از پرایمر صورت استفاده کنید.

آماده سازی صورت

زیرسازی و کانسیلر

معمولاً توصیه می‌شود که کانتور کردن روی زیرسازی خود را شروع کنید، زیرا پایه‌ای یکنواخت برای کار به شما می‌دهد. شما همچنین می توانید زیرسازی را روی کانتور بسیار سبک ایجااد کنید، اما در این صورت باید فقط از کانتورینگ کرمی یا مایع استفاده کنید.

کانتور

کانتورینگ چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟ پیروی از این قانون ساده کانتورینگ ظاهری مشخص به شما می دهد . می تواند خط فک شما، قسمت توخالی زیر استخوان گونه یا کانتورینگ آرایش بینی شما باشد. اگر فقط یک نکته وجود داشت که یک حرفه ای باید در مورد نحوه انجام آرایش کانتور به شما می داد، آن تشخیص شکل صورت شما بود.

شکل صورت اطلاعات ضروری است که در هنگام کانتورینگ باید داشته باشید. بنابراین جلوی آینه قدم بگذارید، ابعاد صورت خود را از نزدیک ببینید و خطوط کانتور خود را مطابق با فرم صورت آرایش کنید.

هنگامی که متوجه شدید که صورت شما چگونه می تواند از کانتورینگ سود ببرد، به راحتی می توانید آن را در چند مرحله ساده انجام دهید.

کانتور

لایت

تکنیک آرایش کانتور کردن مبتنی بر سایه ها و هایلایت است که به نام های کانتورینگ نیز شناخته می شود . بنابراین، برای لایت  و کانتور کردن هر دو به بهترین آرایش خود نیاز دارید.

هنگامی که سایه ها را اضافه کردید، نقاط برجسته صورت خود را لایت کنید. این می تواند گوشه چشم و مرکز پلک ها، زیر ابروها، پشت و بالای بینی، استخوان گونه باشد.

فیکس کردن

ترکیب کرم کانتور، مایع یا پودر به اندازه شکل آن مهم است. از سطح بزرگتر یک اسفنج آرایش مرطوب استفاده کنید تا سایه های کانتور را با آرایش پایه خود ترکیب کنید . می توانید برای نواحی مانند بینی یا چین چشم خود به مخلوط کن کوچکتر تغییر دهید. هنگام ضربه زدن از حرکات دایره ای کوچک استفاده کنید و مطمئن شوید که فقط زمانی متوقف می شوید که کانتور یکپارچه به نظر می رسد.

به دلیل لایه های متعدد آرایش، مهم است که همه چیز را با یک پودر فیکس قفل کنید، حتی اگر طرفدار آن نباشید! با یک براش بزرگ به آرامی صورت خود را با پودر تکمیل کننده آغشته کنید تا کانتور قفل شود.

فیکس کردن

سوالات متداول

تفاوت بین کانتور و برنز چیست؟

هم از کانتور و هم برنز برای افزایش وضوح صورت شما استفاده می شود. در حالی که برنز برای گرم کردن پوست صورت شما استفاده می شود، کانتور بهترین ویژگی های شما را به روشی ترکیبی تر نشان می دهد. به عبارت ساده تر، کانتور در نتیجه نهایی آرایش شما ظاهر نمی شود، اما برنزه کننده ظاهر می شود!

آیا کانتورینگ ضروری است؟

عموماً اعتقاد بر این است که استفاده از کانتور در آرایش برای مناسبت‌های خاص مانند یک رویداد یا یک عکاسی مناسب است. از آنجایی که کانتور کردن زمان زیادی می برد، می توان از استفاده روزانه خودداری کرد. درعوض، یاد بگیرید که رژگونه خود را به صورت بزنید تا بدون استفاده از محصولات زیاد، خطوط ظریف را اضافه کنید.

آیا کانتورینگ شما را پیرتر نشان می دهد؟

اگر به درستی انجام شود، کانتورینگ می تواند به جذابیت جوانی به چهره شما کمک کند. اما زیاده روی در مصرف آن در واقع می تواند برعکس عمل کند و خطوط و چین و چروک های ظریف را نشان دهد . بنابراین، با احتیاط استفاده کنید و با دقت ترکیب کنید!

منتظر چی هستی؟ حالا این نکات آرایش کانتور را امتحان کنید و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.