آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

چگونه از ماسیده شدن زیرسازی آرایش جلوگیری کنیم؟

چگونه از ماسیده شدن زیرسازی آرایش جلوگیری کنیم؟

چگونه از ماسیده شدن زیرسازی آرایش جلوگیری کنیم؟

چگونه از ماسیده شدن زیرسازی آرایش جلوگیری کنیم؟ زیرسازی اساس آرایش شما است، زیرا می تواند ظاهر شما را بسازد یا از بین ببرد. متأسفانه، اکثر مردم با یک مشکل خاص نامطلوب و در عین حال رایج در مورد کرم پودر دست و پنجه نرم می کنند: آنها نمی توانند بفهمند که چگونه از آرایش ماسیده دوری کنند.

چگونه از ماسیده شدن زیرسازی آرایش جلوگیری کنیم؟

در حالی که می تواند بسیار آزاردهنده باشد، آرایش ماسیده مسئله ای آسان برای رسیدگی است. راز داشتن آرایشی بی عیب و نقص این است که پایه شما درست شود، و ما اغلب اشتباهات مشابهی را مرتکب می شویم که سایه نادرست را انتخاب کنیم یا آن را روی تکه های خشک بزنیم.

در این مقاله نکاتی را برای ایجاد یک پایه بی عیب و نقص به اشتراک می گذاریم. دیگه چی؟ همچنین یک راهنمای کامل برای رفع سریع آرایش کیکی نیز وجود دارد. اسکرول را ادامه دهید!

چرا آرایش من همیشه ماسیده به نظر می رسد؟

در حین استفاده از کرم پودر، ممکن است بیش از حد آن را انجام دهید، آن را روی لکه های خشک قابل مشاهده روی پوست خود بزنید یا به اندازه کافی خوب ترکیب نکنید. همه این اشتباهات کوچک منجر به یک آرایش ماسیده و گچی می شود. سلول‌های مرده پوست اغلب به صورت شما می‌چسبند و لایه‌ای سخت تشکیل می‌دهند که اجازه نمی‌دهد کرم پودر به طور یکنواخت روی صورت شما ترکیب شود.

یکی دیگر از دلایل اصلی آرایش کیک می تواند کم آبی پوست یا عدم استفاده از مراقبت از پوست یا محصولات آرایشی مناسب برای نوع پوست شما باشد.

بسیاری از افراد مشهور به دلیل زیرسازی کیک خود با شکست در آرایش مواجه شده اند. ظاهر جشنواره موسیقی گلستونبری کیتی پری در سال 2017 و پایه ناهموار ریحانا در جوایز موسیقی NRJ در سال 2010 چند نمونه هستند.
در اینجا چند راه برای آماده سازی پوست خود قبل از استفاده از کرم پودر وجود دارد.

چگونه از ماسیده شدن زیرسازی آرایش جلوگیری کنیم؟

چگونه زیرسازی خود را جذاب جلوه دهید

روتین مراقبت از پوست

یک قدم اساسی برای جلوگیری از آرایش ماسیده، پیروی از یک روال مراقبت از پوست است . از یک لایه بردار خوب، مرطوب کننده، روغن صورت و سرم صورت استفاده کنید. سعی کنید از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کنید زیرا هیچ گونه میکروبدون خشن ندارند.

به سراغ لایه بردارهایی با ترکیباتی بروید که تمام سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست شما را نرم و سالم می کند. بعد از لایه برداری از تونر استفاده کنید تا منافذ پوست را ببندید و PH پوست را متعادل کنید.

فراموش نکنید که صورت خود را حداقل دو بار در روز مرطوب کنید. قبل از رفتن به رختخواب، از سرم صورت استفاده کنید زیرا تغذیه عالی برای پوست شما فراهم می کند. به دنبال سرم صورت حاوی اسید هیالورونیک باشید تا مولکول های آب را به پوست متصل کند.

چگونه از ماسیده شدن زیرسازی آرایش جلوگیری کنیم؟

چگونه پوست خود را قبل از استفاده از کرم پودر آماده کنید

قبل از شروع استفاده از کرم پودر، پوست شما به یک برنامه آماده سازی مناسب نیاز دارد. اگر پوست خشکی دارید، زیرسازی شما می‌تواند روی تکه‌های خشک بنشیند و به صورتتان بچسبد. بنابراین، بسیار مهم است که با استفاده از پرایمر شروع کنید. پرایمر رنگ پوست را یکدست می کند و پایه ای صاف برای زیرسازی ایجاد می کند.

اطمینان حاصل کنید که حداقل 10 دقیقه قبل از استفاده از پرایمر از یک مرطوب کننده سبک، یک سرم صورت یا روغن صورت استفاده کنید . در حین استفاده از پرایمر، قبل از استفاده از کرم پودر، روی نواحی اطراف بینی و انتهای بالای صورت خود تمرکز کنید تا پوست را صاف کنید.

پس از انجام این مراحل لازم، بالاخره نوبت به زیرسازی می رسد . یک زیرسازی غیر ماسیده با پوشش متوسط ​​به بالا انتخاب کنید که نیازی به لایه بندی زیاد نداشته باشد. از یک اسفنج آرایش تمیز برای زدن زیرسازی در حرکات پرش استفاده کنید. ابتدا یک لایه را با یک اسفنج یا براش آرایشی بزنید و سپس در صورت نیاز یک لایه دیگر بزنید.

چگونه از ماسیده شدن زیرسازی آرایش جلوگیری کنیم؟

چگونه از زیرسازی کیکی دوری کنیم: 10 مرحله ساده

1. از اسپری فیکس کننده آرایش استفاده کنید

یک روتین آرایش تمام صورت شامل مراحل زیادی است – پایه، کانتور، برنزه کردن، هایلایت … زمانی که کل این فرآیند را تمام کنید، ممکن است صورت شما شبیه به رنگ آمیزی شده باشد. شما باید با استفاده از یک اسپری فیکس کننده، تمام آن آرایش را در پوست خود فیکس کنید. اسپری فیکس کننده یک راز برای آرایش بی عیب و نقص است.

تمام باقیمانده ها را از بین می برد و ظاهری طبیعی به شما می بخشد همچنین می توانید قبل از فرو بردن براش در زیرسازی، مقداری اسپری فیکس کننده روی برس آرایش بزنید تا آن را به صورت استفاده کنید. 

2. زیرسازی را به خوبی ترکیب کنید

اگر زیرسازی شما پس از استفاده سفید و گچی به نظر می رسد، پس آن را به خوبی ترکیب نکرده اید. زیرسازی کیکی نیز می تواند به دلیل سایه نادرست زیرسازی باشد.

برای جلوگیری از این مشکل، سایه ای تیره تر را برای پوشش طبیعی تر انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از استفاده از یک لایه دیگر، اجازه دهید زیرسازی خشک شود. جدا از این، از یک اسفنج مرطوب آرایشی استفاده کنید تا تمام خطوط ریز را از بین ببرید تا پوستی یکدست داشته باشید.

زیرسازی را به خوبی ترکیب کنید

3. ناحیه زیر چشم خود را هیدراته کنید

آیا زیر چشمان شما حتی پس از انجام کامل روال پایه به درستی بد به نظر می رسد؟ یعنی نیاز به هیدراتاسیون دارد.

یک روش ساده برای آبرسانی به ناحیه زیر چشم استفاده از اسپری صورت، سرم یا تونر حاوی اسکوالان است. آن را روی اسفنج آرایشی خود بپاشید، اضافی آن را پاک کرده و به آرامی زیر چشم خود فشار دهید.

4. مقدار اضافی را کم کنید

اگر فکر می‌کنید که با زیرسازی خود بالاتر رفته‌اید، جای نگرانی نیست. یک اسفنج مرطوب آرایشی بردارید و آن را به آرامی روی صورت خود فشار دهید، جایی که فکر می کنید ناهموار به نظر می رسد.

جدا از این، می توانید از یک دستمال کاغذی تمیز استفاده کنید و آن را محکم روی صورت فشار دهید و آرایش اضافی را از صورت پاک کنید.

مقدار اضافی را خنثی کنید

5. از مرطوب کننده صورت استفاده کنید

یکی از دلایل اولیه آرایش ماسیده خشکی پوست است. مهم نیست که چقدر پوست خود را قبل از آرایش خود آماده کنید. راه حل این است که صورت خود را با یک پارچه گرم خیس کنید تا منافذ باز شود و پوست آبرسانی شود.  

6. از یک پودر فیکس کننده برای پوست های چرب استفاده کنید

شما باید بدون توجه به نوع پوستتان زیرسازی درستی داشته باشید. اگر پوست چرب دارید، ترفند برای جلوگیری از پوسیدگی متفاوت خواهد بود. به جای استفاده از روغن صورت، از یک پودر شفاف روی نواحی چرب صورت خود، به خصوص ناحیه T استفاده کنید. بعد از این می توانید بقیه مراحل را ادامه دهید.

اگر پودر فیکس کننده در دسترس نباشد، پودر بچه یک جایگزین مناسب برای حفظ آرایش در جای خود است.

7. از آرایش بیش از حد روی نواحی چین دار خودداری کنید

هنگام آرایش کردن، اغلب سعی می کنیم خطوط ریز خود را با آرایش بیشتری بپوشانیم. اما، شما باید برعکس این کار را انجام دهید  از مناطقی که در آن خطوط و چین دارید اجتناب کنید. پس از اتمام استفاده از کرم پودر روی بقیه قسمت های صورت، از هر محصول کمی که روی اسفنج باقی مانده است استفاده کنید و آن را به آرامی روی آن نواحی بکشید.

8. پرایمر سایه چشم را روی نواحی چین دار بزنید

آیا تا به حال به استفاده از پرایمر سایه چشم برای نواحی چین دار صورت خود فکر کرده اید؟ پرایمر سایه چشم، خطوط ریز صورت شما را درست مثل چشم ها یکدست می کند.

مقدار کمی پرایمر سایه چشم را بردارید و آن را روی نواحی چین دار صورت تمیز و مرطوب خود بزنید. سپس، کمی پودر فیکس کننده بردارید و روی آن قسمت ها فشار دهید. اکنون می توانید به راحتی از کرم پودر و کانسیلر استفاده کنید. در نهایت فراموش نکنید که کل چیز را با یک پودر فیکس کننده ست کنید.

9. قبل از ناحیه زیر چشم کمی زمان بگذارید

پس از استفاده از کانسیلر، چند دقیقه صبر کنید تا ناحیه زیر چشم شما صاف شود می توانید تا زمانی که کانسیلر روی پوست شما قرار بگیرد، روی آرایش چشم خود تمرکز کنید. هنگامی که آرایش چشم خود را تمام کردید، از کمی پودر فیکس برای اصلاح ناحیه زیر چشم خود استفاده کنید.

نکاتی در مورد چگونگی جلوگیری از پوست ماسیده و کیکی

اگر نمی خواهید آرایشتان بد شود  و ساعت ها روی صورتتان ماندگار شود، باید صبور باشید. حداقل 5 تا 7 دقیقه قبل از آرایش معمولی از مرطوب کننده صورت استفاده کنید. مرطوب کننده قبل از شروع استفاده از کرم پودر به زمان نیاز دارد تا روی پوست شما بماند.

سایه مناسب زیرسازی را انتخاب کنید

انتخاب رنگ نادرست زیرسازی اشتباه رایجی است که ما اغلب مرتکب می شویم. سایه نامناسب بیشتر مستعد ایجاد حالت بد میشود . قبل از انتخاب سایه، باید رنگ و ته رنگ پوست خود را مشخص کنید. به یک فروشگاه لوازم آرایش بروید و چند رنگ را انتخاب کنید تا رنگ مناسب پوست خود را پیدا کنید.

از کانسیلر ضد آب استفاده کنید

اگر نمی خواهید کانسیلرتان به دلیل تعریق در خطوط زیر چشمتان خراب  شود، باید از کانسیلر بد استفاده نکنید. روی یک کانسیلر ضدآب خوب سرمایه گذاری کنید که برای مدت طولانی در جای خود بماند.

سبک و ملایم 

در حالی که کرم پودر را روی صورت خود می زنید، با حرکات خود بسیار ملایم باشید. لایه های اضافی از زیرسازی را بی مورد نزنید زیرا در نهایت ظاهری فیک و گچی پیدا می کنید. همیشه به یاد داشته باشید که حداقل مقدار زیرسازی، کانسیلر و پودر فیکس کننده می تواند کمک زیادی به شما کند.

9 اشتباه : چگونه از آنها اجتناب کنیم

1. انتخاب نکردن سایه 

همیشه اطمینان حاصل کنید که آرایش پایه شما کاملاً با رنگ پوست طبیعی شما مطابقت دارد. به گفته متخصصان، انتخاب سایه‌های زیرسازی در نور طبیعی بهترین راه برای انتخاب رنگ مناسب است. بگذارید زیرسازی برای مدتی روی پوست شما بماند.

یکی دیگر از ترفندهای ساده این است که از نمونه های زیرسازی روی خط فک صورت خود استفاده کنید و توجه داشته باشید که چگونه رنگ با خط گردن شما مطابقت دارد.

2. استفاده بیش از حد پایه

یک تصور غلط رایج در مورد استفاده از کرم پودر این است که استفاده بیش از حد از آن باعث یکدست شدن پوست صورت شما می شود. شما اشتباه می کنید! اضافه کردن لایه‌های اضافی زیرسازی باعث می‌شود صورت شما گچی و کیک به نظر برسد.

4. عدم توجه به ته رنگ پوست شما

انتخاب پایه مناسب می تواند مشکل باشد. نکته کلیدی در اینجا این است که ته رنگ پوست خود را بفهمید. میکاپ آرتیست های حرفه ای می گویند که رنگ پوست سردتر رنگ صورتی را برنزه می کند و باید به سراغ سایه های زیرسازی سردتر بروید.

5. عدم استفاده از پرایمر

پرایمر را از دست ندهید. استفاده از پرایمر قبل از آرایش یک مرحله ضروری است که اغلب آن را نادیده می گیرید. به ایجاد بافتی صاف روی پوست شما کمک می کند. این کار از لکه دار شدن، ناهمواری و لکه شدن زیرسازی شما جلوگیری می کند.

هنگام استفاده از پرایمر روی نواحی اطراف بینی خود تمرکز کنید. همچنین می توانید قبل از استفاده از زیرسازی روی پوست از پایه استفاده کنید تا ظاهری شبنم دار و آفتابی تر داشته باشید.

7. ترکیب زیرسازی تا گردن

برخلاف تصور رایج، لازم نیست زیرسازی را تا گردن خود ترکیب کنید. تنها کاری که انجام می دهد این است که در خطوط روی گردن شما قرار می گیرد و یقه های شما را لکه می کند. وقتی سایه مناسبی از کرم پودر را با توجه به نوع پوست خود انتخاب می کنید، نیازی به انجام این کار ندارید.

راهنما استفاده از پدهای پاک کننده آرایش قابل استفاده مجدد

8. عدم استفاده از ابزار آرایش مناسب برای استفاده از زیرسازی

ابزار آرایش خود را درست تهیه کنید. به جای استفاده از انگشتان، از یک اسفنج آرایشی یا برس زیرسازی برای مالیدن زیرسازی روی صورت خود استفاده کنید.

9. وسایل آرایش خود را اغلب تمیز کنید

تمیز نکردن برس ها و اسفنج های آرایشی برای مدت طولانی ممکن است باعث رشد باکتری در آنها شود. وسایل آرایش خود را مرتباً با یک مایع شستشوی ضد باکتری در هفته تمیز کنید. پس از اتمام تمیز کردن، آنها را کاملا خشک کنید و به درستی نگهداری کنید.

چگونه زیرسازی کنیم تا بد به نظر نرسد

اگر می خواهید در مراقبت از پوست و آرایش حرفه ای باشید چیزهای زیادی وجود دارد که باید بدانید. برخی از آنها نکات سطح پیشرفته ای هستند که می توانند آرایش شما را به سطح بعدی ببرد. با این حال، برخی از نکات مربوط به سطح پایه هستند که برای جلوگیری از بلایای آرایش باید کاملاً رعایت شوند.

استفاده بیش از حد از لایه‌های آرایش یا استفاده نکردن از محصولات مناسب متناسب با رنگ پوست شما ممکن است منجر به آرایش کیکی شود. اما، رفع این مشکل دشوار نیست. با محصولات آرایشی مناسب و ابزارهای کاربردی، به راحتی می توانید از این ظاهر ناهموار، سنگین و لکه دار جلوگیری کنید.

اگر به دنبال راه هایی برای اجتناب از آرایش کیکی هستید، پیروی از روش های ساده ذکر شده در بالا انتخاب مناسبی است.

سوالات متداول

چرا زیرسازی من هرگز خوب به نظر نمی رسد؟

اگر از زیرسازی نامناسبی برای نوع پوست خود استفاده می کنید، ممکن است برای شما بد به نظر برسد. استفاده از سایه نامناسب برای رنگ پوستتان نیز می‌تواند کرم پودر شما را بی‌نظیر کند. به یاد داشته باشید، رنگ پوست شما ممکن است در ناحیه گردن و صورت متفاوت باشد.

استفاده نکردن از محصولات آرایشی مناسب برای نوع پوست یا پوست کم آب می تواند باعث شود آرایش شما بی مزه به نظر برسد.
استفاده بیش از حد از لایه های زیرین می تواند صورت شما را گچی و کیکی به نظر میرساند.
سایه مناسب کرم پودر و ابزار آرایش مناسب را انتخاب کنید تا از آرایش کیک دار جلوگیری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.