زیبایی, سلامت پوست

چه چیزی باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود؟

چه چیزی باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود؟

چه چیزی باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود؟

چه چیزی باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود؟ : اگر متوجه شده اید که در جستجوی پاسخی در مورد چگونگی باز کردن منافذ هستید، تنها نیستید. منافذ مسدود شده یکی از نگرانی‌های رایج مراقبت از پوست است که می‌تواند نگرانی بزرگی باشد و دانستن نحوه برخورد با آن‌ها نیز می‌تواند یک چالش باشد. حقیقت این است که قبل از اینکه بدانید چگونه منافذ مسدود شده را تمیز کنید، باید چند اصل اساسی را بیاموزید – با پاسخ به یک سوال مهم شروع کنید: چه چیزی باعث مسدود شدن منافذ می شود؟ در اینجا، آنچه را که باید بدانید را به اشتراک می گذاریم و نکات مراقبت از پوست را که می توانید برای مدیریت منافذ مسدود شده استفاده کنید، ارائه می دهیم. از پاک‌کننده‌های صورت گرفته تا لایه‌بردارهای ملایم، چیزهایی وجود دارد که می‌توانید در روتین مراقبت از پوست روزانه خود بگنجانید.

منافذ چیست؟

طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، در لایه میانی پوست شما (درم) کیسه های کوچکی به نام غدد عرق وجود دارد. این غدد عرق ایجاد می کنند – همانطور که انتظار دارید – که از لوله های کوچک عبور می کند و از سوراخ های کوچکی به نام منافذ خارج می شود. منافذ نقش اساسی در خنک نگه داشتن بدن ما (از طریق عرق) و دفع مواد سمی که بدن به آن نیاز ندارد، ایفا می کند. و هنگامی که این منافذ مسدود می شوند، می توانند منجر به جوش و آکنه شدید شوند.

4 علت رایج مسدود شدن منافذ

اگر جوش‌ها را تجربه کرده‌اید، ممکن است به دلیل مسدود شدن منافذ پوست باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این علل رایج و محصولاتی که می توانید برای پاکسازی پوست از آنها استفاده کنید، ادامه مطلب را بخوانید.

چه چیزی باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود؟

1. پوست مرده

پوست یک چرخه مکرر ریزش و ایجاد سلول های جدید پوست را پشت سر می گذارد. و طبق گفته کلینیک مایو، منافذ پوست ممکن است به دلیل تجمع سلول های مرده روی سطح پوست مسدود شوند. با بالا رفتن سن، توانایی پوست شما برای از بین بردن سلول های مرده پوست از سطح پوست کند می شود که در صورت عدم لایه برداری می تواند منجر به تجمع آن ها شود. بنابراین حتماً دو تا سه بار در هفته از لایه بردار استفاده کنید تا سلول های کدر پوست را از سطح لایه برداری کند و پوستی روشن تر را برای شما به ارمغان بیاورد.

2. روغن اضافی

پوست شما دارای غدد چربی است که روغن های طبیعی (با نام مستعار سبوم) را ایجاد می کند که به منظور تغذیه پوست است. در یک دنیای عالی، سبوم به سادگی پوست را نرم و هیدراته نگه می دارد. با این حال، مواقعی وجود دارد که غدد چربی می توانند بیش از حد فعال شوند و منجر به ایجاد مقدار اضافی چربی شود. این می تواند باعث شود سلول های مرده پوست به جای از بین رفتن به هم بچسبند. پس حتما از شوینده مناسب صورت برای کاهش چربی اضافی استفاده کنید.

چه چیزی باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود؟

3. پاکسازی بیش از حد و لایه برداری بیش از حد

پاکسازی و لایه برداری باید نقش اساسی در روتین مراقبت از پوست شما ایفا کند، اما استفاده بیش از حد از یک چیز خوب می تواند بد شود. و اگر بیش از حد پاکسازی یا لایه برداری انجام دهید، ممکن است خطر از بین بردن چربی طبیعی پوست خود را داشته باشید، که می تواند باعث شود غدد چربی شما بیش از حد جبران کنند و حتی چربی بیشتری ایجاد کنند. سپس، آن روغن اضافی می تواند منافذ شما را مسدود کند. AAD همچنین پیشنهاد می کند که شستشوی بیش از حد مکرر پوست می تواند باعث تحریک پوست شود و منجر به منافذ ملتهب و قابل توجه تر شود. بنابراین مطمئن شوید که دو بار در روز (یک بار صبح و یک بار قبل از خواب) پاکسازی می کنید و هنگام لایه برداری به پوست خود توجه کنید. اگر متوجه سوزش شدید، تعداد دفعات لایه برداری در هفته را کاهش دهید.

4. استفاده از محصولات آرایشی اشتباه

تاسف آور است، برخی از محصولات زیبایی مورد علاقه شما ممکن است مقصر مسدود شدن منافذ شما باشند. بنابراین به دنبال محصولاتی با فرمول های غیر کومدون زا باشید که با موادی ساخته شده اند که منافذ را مسدود نمی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.