انواع لوازم آرایشی, سلامت پوست

همه چیز درباره دئودورانت های طبیعی

همه چیز درباره دئودورانت های طبیعی

همه چیز درباره دئودورانت های طبیعی

همه چیز درباره دئودورانت های طبیعی : دئودورانت می تواند باعث جلوگیری از بوی بد شود. دئودورانت طبیعی نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. در این مطلب می خواهیم به آنها بپردازیم. همراه ما باشید.

دئودورانت طبیعی چیست؟

دئودورانت طبیعی، همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، دئودورانت بدون استفاده از مواد شیمیایی یا آلومینیوم فرموله شده است. به گفته مؤسسه ملی سرطان، ضد تعریق ها، شکل سنتی دئودورانتی که احتمالاً در کابینت حمام خود دارید، به گفته مؤسسه ملی سرطان، معمولاً با ترکیبات مبتنی بر آلومینیوم فرموله می شوند که به طور موقت مجرای عرق را مسدود می کنند و مانع از عرق می شوند.

جریان عرق به سطح پوست دئودورانت طبیعی با ترکیبات طبیعی مانند عصاره های گیاهی که دارای اثرات ضد باکتریایی در برابر استافیلوکوک ها و کورینه فرم های هوازی است، فرموله شده است. طبق مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژیکی (NCBI)، این دو نوع باکتری هستند که منجر به بوی زیر بغل می شوند.

آیا آلومینیوم در دئودورانت خطرناک است؟

بیایید به تعقیب و گریز بپردازیم – به احتمال زیاد در جایی خوانده اید که آلومینیوم موجود در دئودورانت ناامن است و می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد. با این حال، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم این درست است. به گفته مؤسسه ملی سرطان، این نظریه به این دلیل مطرح شد که برخی تحقیقات نشان می‌دهند که ضد تعریق‌های حاوی آلومینیوم می‌توانند اثراتی شبیه استروژن داشته باشند که تصور می‌شد در ایجاد سرطان سینه نقش داشته باشد. در واقع، موسسه ملی سرطان بیان می‌کند که هیچ مطالعه‌ای تا به امروز هیچ اثر منفی قابل‌توجهی از آلومینیوم را که در افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه نقش دارد، تایید نکرده است.

همه چیز درباره دئودورانت های طبیعی

اگر زیر بغل خود را اصلاح می کنید، می توانید از دئودورانت آلومینیومی استفاده کنید؟

با توجه به کلینیک کلیولند، این یک نگرانی رایج است که در صورت تراشیدن زیر بغل به دلیل پتانسیل جذب آلومینیوم بیشتر توسط پوست برهنه، بین استفاده از دئودورانت های مبتنی بر آلومینیوم و خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط بالقوه وجود دارد. با این حال، کلینیک کلیولند بیان می کند که مطالعه ای با بیش از 1600 شرکت کننده هیچ ارتباطی بین خطر ابتلا به سرطان سینه و استفاده از ضد تعریق، استفاده از دئودورانت یا اصلاح زیر بغل پیدا نکرد.

آیا دئودورانت طبیعی واقعاً مفید است؟

شرط می‌بندیم که می‌پرسید آیا دئودورانت طبیعی واقعاً مؤثر است یا خیر. همانطور که قبلا ذکر کردیم، فرمول های حاوی ترکیباتی که دارای اثرات ضد باکتریایی بر علیه استافیلوکوک ها و کورینه فرم های هوازی هستند، مانند عصاره مریم گلی، توانایی کاهش بوی زیر بغل را دارند. همانطور که گفته شد، این مطالعه ادامه می‌دهد که آزمایش‌های بالینی کمی روی دئودورانت‌های طبیعی برای حمایت از اثربخشی آنها وجود دارد. همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که برخی افراد گزارش می دهند که شروع به کار دئودورانت های طبیعی زمان می برد، اما هنوز تحقیقی در این مورد انجام نشده است.

بیشتر بخوانید: دئودورانت یا مام زیر بغل ؟ کدام یک از آنها را باید انتخاب کرد ؟

آیا دئودورانت طبیعی بی خطر است؟

آره! همه دئودورانت ها، طبیعی یا غیر طبیعی، لوازم آرایشی محسوب می شوند و توسط FDA تنظیم می شوند. علاوه بر این، ضد تعریق ها (از جمله دئودورانت هایی که ضد تعریق نیز هستند) داروهایی هستند که باید توسط FDA تایید شده باشند.

همه چیز درباره دئودورانت های طبیعی

آیا دئودورانت طبیعی بهتر است؟

بنابراین، کدام بهتر است: دئودورانت طبیعی یا جایگزین مبتنی بر آلومینیوم آن؟ وقتی به آن می رسد، همه چیز به ترجیحات شخصی مربوط می شود. با فرمول مناسب، هم دئودورانت های طبیعی و هم دئودورانت های مبتنی بر آلومینیوم می توانند در حفظ آن B.O ناخواسته موثر باشند. در خلیج با این حال، اگر هنوز در مورد آلومینیوم موجود در دئودورانت نگرانی دارید، کلینیک مایو توصیه می کند محصولاتی را انتخاب کنید که حاوی مواد شیمیایی نباشند که شما را نگران می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.