سلامت مو, مدل مو

مراقبت و استایل موهای کوتاه

مراقبت و استایل موهای کوتاه

مراقبت و استایل موهای کوتاه

مراقبت و استایل موهای کوتاه :  موهای کوتاه جذاب هستند و نگهداری شان نیز راحت است. اما ممکن است نکات مهمی در ارتباط با استایل موهای کوتاه وجود داشته باشد که شما نمیدانید. ما در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.

8 نکته مراقبت از مو و استایل به موهای کوتاه

افزودن این نکات به روتین مراقبت از مو در خانه کمک می کند تا موهای کوتاه شما تا حد امکان سالم و قوی بماند.

1. از محصول کمتر استفاده کنید

موهای کوتاه به محصولات مراقبت از مو نیاز دارند، اما نسبت به موهای های بلندتر به محصول بسیار کمتری نیاز دارند. و در حالی که این ممکن است بدیهی به نظر برسد، ارزش تکرار را دارد زیرا استفاده بیش از حد از محصول می تواند موهای کوتاه شما را سنگین کند و باعث صاف و چرب به نظر رسیدن آنها شود. در عوض، مقدار کمتری از محصول را انتخاب کنید و آن را فقط در طول و انتهای خود کار کنید – همیشه می‌توانید در صورت نیاز محصول بیشتری اضافه کنید.

2. روی روبالشی ابریشمی یا ساتن بخوابید

برای حفظ موهای کوتاه خود در هنگام خواب، روبالشی ابریشمی انتخاب کنید. روبالشی ابریشمی به ایجاد سطحی صاف و لغزنده برای موهای شما با اصطکاک و کشش کمتر کمک می کند. اضافه کردن روبالشی ابریشمی به روتین شبانه‌تان نه تنها به حفظ استایل شما در هنگام خواب کمک می‌کند، بلکه به حفظ رطوبت موهایتان کمک می‌کند و منجر به شکستگی کمتر می‌شود.

مراقبت و استایل موهای کوتاه

3. از یک حالت دهنده عمیق استفاده کنید

در حالی که موهای کوتاه‌تر شما ممکن است سالم‌تر به نظر برسند، این بدان معنا نیست که به مراقبت کمتری نیاز دارند. نرم کننده معمولی خود را با ماسک مراقبت از موی رنگی تعویض کنید. این ماسک ها برای تغذیه مو، آبرسانی شدید و افزایش درخشندگی برای انواع مو، به خصوص موهای رنگ شده، عمل می کند.

4. مدل های مناسب را انتخاب کنید

در حالی که برای اینکه موهای کوتاه شما به بهترین شکل ظاهر شوند، مراجعه به سالن ضروری است، اما راهی وجود دارد که می‌توانید در فاصله زمانی بین مراجعه به سالن موهایتان را اصلاح کنید و موهایتان را در خانه سالم نگه دارید. هر از گاهی خودتان موخوره ها را کوتاه کرده و به موهایتان روح ببخشید.

5. با شامپو خشک تازه کنید و حجم دهید

در روزهایی که موهای شما زود چرب میشوند، آن‌ها را با یک شامپوی خشک رنگی تازه کنید. قوطی را در فاصله 6 تا 8 اینچی از موهای خود نگه دارید، شامپوی خشک رنگی را روی ریشه های خود بپاشید، ماساژ دهید و برس بزنید. فرمول فورا روغن اضافی را جذب می کند، به ریشه ها حجم می دهد و خاکستری ها یا ریشه هایی را که نیاز به اصلاح دارند استتار می کند.

مراقبت و استایل موهای کوتاه

6. اکسسوری

اگر یک چیز وجود دارد که می تواند موهای فوق العاده کوتاه را کمتر وسوسه کننده کند، این است که از کشیدن موهای خود به یک دم اسبی راحت صرف نظر کنید، زیرا این مدل بسیار محبوب با اکثر مدل های موی کوتاه کار نمی کند. بنابراین وقتی به دنبال مدل دادن موهای خیلی کوتاه در خانه هستید، به دنبال یک هدبند یا یک گیره زیبا باشید. لوازم جانبی به شما این امکان را می دهد که موهای خود را از صورت خود دور نگه دارید و در عین حال موهای کوتاه خود را مد روز و بازیگوش نگه دارید.

7. موهای خود را شلخته کنید

هیچ طول مویی وجود ندارد که نتواند مقداری بافت اضافی را تحمل کند، اما مدل موی کوتاه زمانی که ژولیده و بافت دار باشد جذاب به نظر می رسد. برای داشتن جلوه ای نامرتب و تکه تکه، پوماد مو را امتحان کنید. مقدار کمی از تارهای خود را، مرطوب یا خشک، بمالید، سپس از انگشتان خود برای ژولیدن و حالت دادن به موهای خود استفاده کنید.

مراقبت و استایل موهای کوتاه

8. موهایتان را با هوا خشک کنید

تمام انواع موها و طول ها می توانند بیشتر از خشک کردن هوا بهره مند شوند زیرا حالت دادن بیش از حد گرما می تواند باعث آسیب شود. اگر موهای موج‌دار یا مجعد دارید، از یک تقویت‌کننده فر مو استفاده کنید تا الگوی طبیعی خود را تغییر دهید. سخاوتمندانه روی موهای مرطوب از ریشه تا انتها و صاف کردن تا حالت دهید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.