سلامت مو

فواید روغن نعنا برای مو

فواید روغن نعنا برای مو

فواید روغن نعنا برای مو

فواید روغن نعنا برای مو : با توجه به بسیاری از ترندهای جدید مو که در دنیای زیبایی موج می زند، تشخیص موی مناسب برای شما دشوار است. و اگر از نگرانی‌های مختلف مو رنج می‌برید، احتمالاً به دنبال محصولات مراقبت از مو هستید که می‌تواند به رفع همه آنها کمک کند – یا حداقل به مسائل رسیدگی کنید. و در این مرحله ما به شما پیشنهاد می کنیم روغن نعنا را امتحان کنید.

روغن نعناع چیست؟

به گفته مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NBCI)، اسانس نعناع از گیاه نعناع به دست می آید. ماده اصلی روغن نعناع، ​​منتول، در درجه اول مسئول اثرات مفید آن است. در واقع اسانس نعناع سابقه ای طولانی در دنیای زیبایی دارد! NCBI همچنین نشان می دهد که اسانس نعناع فلفلی به عنوان یک ماده معطر عالی و عامل خنک کننده در نظر گرفته می شود. در محصولات آرایشی مختلف از مراقبت از پوست گرفته تا مراقبت از مو استفاده می شود. برای بررسی فواید روغن نعناع برای مو، چه واقعیت و چه تخیلی، ادامه مطلب را بخوانید.

آیا روغن نعناع برای رشد مو موثر است؟

اگر تا به حال از روغن نعناع استفاده کرده اید، احساس گزگز و خنک کننده ای داشته اید که باعث می شود احساس کنید در حال جواب دادن است. وقتی روی مو و پوست سر استفاده می شود، ممکن است این احساس را داشته باشید. طبق همان مطالعه NCBI، این کار را انجام می دهد. در مطالعه آنها، روغن نعناع فلفلی نشان داد که احتمالاً می تواند رشد مو را تحریک کرده و پس از یک استعمال موضعی چهار هفته ای، موهای ضخیم و بلند را القا کند.

فواید روغن نعنا برای مو

سایر فواید روغن ضروری نعناع برای مو و پوست

روغن اسانس نعناع ممکن است به دلیل تأثیر آن بر رشد مو توجه زیادی را به خود جلب کند، اما در واقع فواید دیگری برای مو و پوست دارد. طبق مطالعه NCBI که در بالا ذکر شد، گزارش شده است که نعناع دارای خواص ضد التهابی، ضد میکروبی و ضد قارچی و همچنین فعالیت آنتی اکسیدانی و اثرات ضد حساسیت است. این مقدار برای یک روغن زیاد است.

اگر با خارش پوست سر و کار دارید، روغن نعناع نیز ممکن است مفید باشد. طبق یک مطالعه از پوست بالینی، زیبایی و تحقیقاتی، روغن نعناع می تواند برای کمک به خارش که یک نگرانی پوستی است که به خارش پوست اشاره دارد که میل به خاراندن ایجاد می کند، موثر باشد.

چگونه از روغن ضروری نعناع برای موهای خود استفاده کنید

در زیر، برخی از بهترین راه های تجربه محصولات مراقبت از مو با اسانس نعناع را بررسی کنید.

1. از شامپو و نرم کننده با روغن نعناع استفاده کنید

سعی کنید تارهای خود را با محصولات حاوی روغن نعناع از طریق شامپو و نرم کننده معرفی کنید – در نهایت، آنها هسته اصلی مراقبت از موهای شما هستند. یک محصول دوتایی فرموله شده با اسانس یا عصاره نعناع را برای یک تجربه دوش نیروبخش امتحان کنید.

فواید روغن نعنا برای مو

2. درمان مو با روغن نعناع را امتحان کنید

یکی دیگر از راه های محبوب برای امتحان کردن روغن نعناع، ​​درمان مو است. این می تواند به عنوان بخشی از درمان با روغن داغ یا فرمول ترک در آن باشد.

3. پوست سر خود را با روغن نعناع ماساژ دهید

درمان خود با یک ماساژ فوق العاده پوست سر هرگز ایده بدی نیست حتی بهتر است روغن نعناع را به مخلوط اضافه کنید. برای حداکثر آرامش و فواید مو، روغن موی نعناع را روی پوست سر خود ماساژ دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.