سلامت مو

راهنمای درمان پوست سر چرب

راهنمای درمان پوست سر چرب

راهنمای درمان پوست سر چرب

راهنمای درمان پوست سر چرب : وقتی صحبت از مراقبت از مو به میان می آید، چند اشتباه وجود دارد که همه ما هر از گاهی مرتکب شده ایم. ممکن است از محصولات حالت دهنده موهای خود بیش از حد استفاده کرده باشید یا از برنامه روزانه شستشوی خود صرف نظر کرده باشید. به نوبه خود، ممکن است مجبور شده باشید با پوست سر چرب دست و پنجه نرم کنید. نمی توان انکار کرد که پوست سر چرب می تواند خلق و خوی شما را تضعیف کند، اما می توانید با اقدامات مناسب کنترل یال خود را دوباره به دست بگیرید.

چه چیزی باعث چربی پوست سر می شود؟

قبل از اینکه به مقابله با پوست سر چرب بپردازیم، مهم است که بدانیم چه چیزی باعث این نگرانی مزاحم می شود. رایج ترین عامل برای پوست سر چرب استفاده از محصولات نامناسب برای موی شما است. در مورد آن فکر کنید: اگر موهایتان را با یک سیستم مراقبت از مو عمیقاً مغذی بشویید، زمانی که تارهای چرب دارید، می‌تواند باعث شود پوست سرتان ظاهری چرب‌تر پیدا کند. بنابراین، باید همه چیز را با روتین روز شستشو تغییر دهید.

شستن بیش از حد موها همچنین می تواند باعث شود که پوست سر چرب به حالت عادی تبدیل شود. هر بار که رشته‌های خود را می‌شویید، فولیکول‌های موی شما روغن (سبوم) بیشتری تولید می‌کنند تا جایگزین از دست رفته شود. بنابراین، اگر متوجه شدید که رشته‌هایتان را بیش از حد لازم می‌شوید، می‌تواند روغن‌های طبیعی خود را از رشته‌هایتان پاک کند. بنابراین، این امر باعث می شود که پوست سر شما با تولید سبوم دچار مشکل شود.

راهنمای درمان پوست سر چرب

سایر دلایل چرب شدن پوست سر عبارتند از استفاده نکردن از ابزارها و محصولات کثیف یک ظاهر ظاهری که می توانند به یال شما احساس سنگینی و سنگینی بدهند. همچنین می توانید با آبکشی کامل موهای خود پس از هر جلسه شستشو، پوست سرتان چرب باقی بماند.

بیشتر بخوانید: حقایقی در مورد کلاژن برای مو

آیا می توانید پوست سر چرب و موهای خشک داشته باشید؟

در حالی که پوست سر چرب به طور طبیعی با موهای چرب دست به دست می شود، این بدان معنا نیست که سایر انواع مو نمی توانند این نگرانی مزاحم را تجربه کنند. اگر فکر می کنید که افسانه خشکی موهای چرب پوست سر یک تصور اشتباه ساده است، دوباره فکر کنید. درست مانند پوست خود، می توانید ترکیبی از انواع مو داشته باشید. از این رو، چرا مهم است که رژیم مراقبت از موی مناسب را برای داشتن پوست سر شاد و سالم قفل کنید.

آیا پوست سر چرب خوب است یا بد؟

در حالی که درک اینکه پوست سرتان چرب است می تواند باعث نگرانی شود، جای نگرانی نیست. همانطور که اشاره کردیم، تولید روغن برای پوست سر شما برای حفظ ظاهری سالم بسیار مهم است. با این حال، مصرف بیش از حد آن می تواند روی پوست سر شما تأثیر منفی بگذارد. بنابراین، همه چیز در مورد تمیز و متعادل نگه داشتن پوست سر برای روشن ماندن است.

راهنمای درمان پوست سر چرب

چگونه یک پوست سر چرب را مدیریت کنیم

اکنون که درک بهتری از پوست سر چرب دارید، وقت آن است که از دانش خود استفاده کنید. چهار نکته ما را در نظر داشته باشید تا پوست سر خود را به شکوه سابق برگردانید.

نکته 1: برای اسکراب پوست سر برسید

اولین نکته در راهنمای درمان پوست سر چرب اسکراب پوست سر است. یکی از بهترین راه ها برای دادن TLC موی خود استفاده از درمان روغنی پوست سر است. این محصول برای از بین بردن ناخالصی ها از روی پوست سر شما بدون ایجاد حس خشن مفید است. موهای خود را خیس کنید و اسکراب را بمالید. آن را به آرامی روی پوست سر و بقیه موهایتان ماساژ دهید. به طور کامل آبکشی کنید.

بیشتر بخوانید: فواید روغن نعنا برای مو

نکته 2: از سیستم مراقبت از مو مناسب استفاده کنید

کلید مدیریت پوست سر چرب مانند یک حرفه ای این است که همیشه دوش خود را با لوازم ضروری مناسب داشته باشید. یک مکان شگفت انگیز برای شروع، بهترین شامپوی ما برای پوست سر چرب است. شامپو را روی تارهای مرطوب بمالید و به آرامی روی پوست سر و موهای خود ماساژ دهید. خوب آبکشی کنید.

راهنمای درمان پوست سر چرب

نکته 3: محصولات سبکی که استفاده می کنید را در نظر بگیرید

در حالی که برخی از محصولات آرایش مو ممکن است به لوازمی دائمی در روتین شما تبدیل شده باشند، برخی دیگر می توانند ظاهر پوست سر چرب را تشدید کنند. به این دلیل که برخی از محصولات معمولاً با روغن‌هایی فرموله می‌شوند که می‌توانند موهای شما را سنگین کنند و ظاهری چرب به پوست سر شما ببخشند. همیشه مطمئن شوید که از محصولات حاوی روغن دوری کنید تا پوست سر خود را خوش فرم نگه دارید.

نکته 4: شامپو خشک را بگیرید

دلیلی وجود دارد که چرا شامپو خشک به عنوان یک محصول زیبایی جام مقدس در نظر گرفته می شود. این پیشنهاد نه تنها با جذب روغن های اضافی به طراوت بخشیدن به رشته های شما کمک می کند، بلکه می تواند شما را تا زمانی که زمان شستشوی بعدی شما فرا می رسد، تحت تاثیر قرار دهد. فقط مطمئن شوید که زیاده روی نکنید، زیرا می تواند منجر به تولید محصول شود.

راهنمای درمان پوست سر چرب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.