انواع لوازم آرایشی, سلامت پوست

راهنمای استفاده از ژل مرطوب کننده صورت

راهنمای استفاده از ژل مرطوب کننده صورت

راهنمای استفاده از ژل مرطوب کننده صورت

راهنمای استفاده از ژل مرطوب کننده صورت : می دانیم که آبرسانی به پوست برای داشتن پوستی سالم و درخشان ضروری است. اما دانستن اینکه پوستتان را مرطوب کنید با دانستن اینکه چگونه پوستتان را مرطوب کنید متفاوت است، به خصوص وقتی صحبت از نام های گیج کننده محصولات مانند مرطوب کننده ژل باشد. ظهور این محصول محبوب مراقبت از پوست ممکن است برای شما این سوال را ایجاد کند که آیا باید یک کرم صورت سنتی را با یک ژل مرطوب کننده عوض کنید. پیشاپیش، تمام پاسخ های مورد نیاز خود را بیابید، از جمله اینکه آیا مرطوب کننده های ژل بهتر از کرم ها هستند یا خیر.

آیا ژل مرطوب کننده بهتر از کرم است؟

ما مستقیماً به پاسخ خواهیم پرداخت – نه، مرطوب کننده ژل بهتر از کرم نیست. مانند هر محصول مراقبت از پوست، همه چیز به نوع پوست، ترجیحات و نگرانی‌هایی که می‌خواهید با آن مقابله کنید، برمی‌گردد. از نظر فنی، کرم و ژل آبرسان یکسان هستند، زیرا هر دو مرطوب کننده هستند – فقط انواع مختلفی دارند. در واقع، بسیاری از مرطوب کننده ها اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند.

راهنمای استفاده از ژل مرطوب کننده صورت

تفاوت اصلی لوسیون، کرم، ژل و پماد در میزان آب و روغن موجود در فرمول آنهاست. ژل ها، لوسیون ها و کرم ها عمدتاً بر پایه آب هستند، به این معنی که بیشتر حاوی آب هستند. پماد بر پایه روغن است، یعنی بیشتر حاوی روغن است. ژل ها معمولاً بدون روغن هستند و درصد بالایی از آب دارند. لوسیون‌ها معمولاً حاوی مقدار کمی روغن هستند، در حالی که کرم‌ها می‌توانند مقدار بیشتری روغن داشته باشند و به طور کلی قوام بیشتری دارند.

2 دلیل برای استفاده از مرطوب کننده ژل

اگر می‌پرسید که آیا مرطوب‌کننده ژل برای شما مناسب است، در اینجا چند دلیل برای استفاده از آن وجود دارد.

اگر پوست چرب دارید از یک مرطوب کننده ژل استفاده کنید. کسانی که پوست چرب دارند، همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، می توانند از مرطوب کننده ای بهره مند شوند که بدون روغن فرموله شده است. این به جلوگیری از تجمع سبوم اضافی کمک می کند، که می تواند منجر به جوش شود، در حالی که همچنان پوست شما را آبرسانی می کند.

اگر بعد از آن آرایش می کنید، از یک مرطوب کننده ژل استفاده کنید. مرطوب‌کننده‌های ضخیم‌تر، مانند کرم‌ها، اغلب می‌توانند پوست شما را چرب کنند و باعث تغییر آرایش در طول روز شوند. اگر قصد استفاده از آن را دارید، بهتر است این کار را به عنوان آخرین مرحله از رژیم مراقبت از پوست شبانه خود انجام دهید.

راهنمای استفاده از ژل مرطوب کننده صورت

2 دلیل برای استفاده از کرم

همانطور که گفتیم، هیچ گزینه کاملی برای مرطوب کردن پوست وجود ندارد. این همه به نیاز شما بستگی دارد. در اینجا دو دلیل برای استفاده از کرم به جای مرطوب کننده ژل آورده شده است.

اگر پوست بالغ دارید از کرم استفاده کنید. با افزایش سن، غدد چربی تولید را کاهش می دهند. از آنجایی که کرم ها با روغن فرموله شده اند، می توانند به جبران کمبودهای پوست شما کمک کنند.

اگر آرایش نمی کنید از کرم استفاده کنید. همانطور که اشاره کردیم، کرم‌ها می‌توانند باعث شوند آرایش شما به اطراف سر بخورد. با این حال، اگر قصد دارید در حین انجام کارها و انجام کارهای روزمره با چهره برهنه باشید، با خیال راحت از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.