انواع لوازم آرایشی, رنگ و لایت مو

راهنمای استفاده از شامپوی بنفش برای موهای بلوند

راهنمای استفاده از شامپوی بنفش برای موهای بلوند

راهنمای استفاده از شامپوی بنفش برای موهای بلوند

راهنمای استفاده از شامپوی بنفش برای موهای بلوند : اگر موهای بلوند، مخصوصاً موهای رنگ شده و دکلره شده دارید، پس از خطر احتمالی برنجی شدن مو مطلع هستید و احتمالاً آنها را تجربه کرده اید. از نظر فنی، برنجی به رنگ های زرد و نارنجی ناخواسته ای اشاره دارد که در طول زمان در موهای بلوند رنگ شده ظاهر می شود. بیشتر موهای بلوند رنگ شده با رنگ برنجی سروکار دارند، آزاردهنده است، اما خوشبختانه به لطف جادویی (خوب، واقعاً علمی) شامپوی بنفش، مشکل بزرگی نیست.

در حالی که شامپو بنفش جایگزین شامپو و نرم کننده معمولی شما نمی شود، اگر موهای روشن و رنگ شده دارید، برای حفظ رنگ دلخواه شما ضروری است. شامپو بنفش تفاوت زیادی در رنگ شما ایجاد می کند، اما یک راه درست و یک راه اشتباه برای استفاده از آن وجود دارد. بنابراین، پیش از این، آنچه را که باید در مورد افزودن یک شامپوی بنفش به روال مراقبت از موهایتان و بهترین روش‌ها برای مراقبت از موهای بلوند رنگ‌شده بدانید، توضیح می‌دهیم.

شامپو بنفش چیست؟

همانطور که ممکن است از نام آن حدس زده باشید، شامپو بنفش فرمول شامپویی است که دارای رنگدانه های بنفش برای خنثی کردن رنگ های گرم در موهای رنگ شده است. این شامپوی رنگ دهنده نام خود را از فرمول رنگی جسورانه خود گرفته است، اگرچه گاهی اوقات به دلیل توانایی آن در خنثی کردن برنج موهای نقره ای نیز به عنوان شامپوی نقره ای نیز شناخته می شود و باعث می شود که رنگی خنک به آن ببخشید.

وقتی متوجه شدید که تارهایتان شروع به زرد شدن می‌کنند، باید شامپوی بنفش را انتخاب کنید، این می‌تواند از یک بار در هفته تا هر شامپوی دیگر بسته به دفعات شستن موهایتان متغیر باشد.

شامپو بنفش چگونه کار می کند؟

برای درک اینکه چرا شامپو بنفش برای بلوندهای برنجی ضروری است، کافی است به تئوری رنگ فکر کنید. بنفش و زرد در چرخه رنگ متضاد هستند، به این معنی که می توان از آنها برای مقابله با یکدیگر استفاده کرد. از آنجایی که موهای بلوندی که برنجی شده اند زرد به نظر می رسند، یک شامپوی بنفش رنگدانه در واقع می تواند رنگ زرد را خنثی کند و شما را به رنگ بلوند خاکستری که در وهله اول می خواستید بازگرداند.

دلیل برنج شدن موهای بلوند رنگ شده، سفید کننده است. هنگامی که موهای شما سفید می شود، از پراکسید هیدروژن برای حذف ملانین از رنگ شما استفاده می شود، که منجر به ایجاد سایه روشن با رنگ های زرد و نارنجی باقیمانده می شود که به مرور زمان غالب تر می شود – بنابراین به رنگ برنجی منجر می شود. علاوه بر مواد شیمیایی رنگ مو، چیزهایی مانند اشعه ماوراء بنفش، کلر و رسوبات معدنی در آب حمام شما نیز می توانند رنگ مو را بهم بریزند و باعث برنجی شدن مو شوند.

نحوه استفاده از شامپو تونینگ بنفش

بسته به روال مراقبت از موهایتان، شامپوی معمولی خود را با همتای بنفش آن هر چند بار شستشو یا هفته ای یکبار تعویض کنید. تازه کننده گام به گام ما را در مورد نحوه استفاده از شامپو بنفش بررسی کنید تا مطمئن شوید که از تمام مزایای آن بهره می برید.

1. شامپو را روی موهای خیس بمالید

مانند هر شامپوی دیگری، شامپوی بنفش خود را روی ریشه های مرطوب بمالید و سخاوتمند باشید. آن را روی ریشه ها بمالید، اما روی طول موهای خود نیز تمرکز کنید – ممکن است به کمکی بزرگتر از شامپوی معمولی خود نیاز داشته باشید.

2. شامپو را از ریشه به کف ماساژ دهید

شامپو را به آرامی روی ریشه های خود ماساژ دهید تا کف کند. متوجه خواهید شد که رنگ بنفش به یک قوام اسطوخودوس و کف صابونی تبدیل می شود.

راهنمای استفاده از شامپوی بنفش برای موهای بلوند

3. شامپو را در طول موهای خود بمالید

هنگامی که ریشه های شما با ماده کف آلود اشباع شد، روی ماساژ دادن شامپو در طول موهای خود تمرکز کنید. شما می خواهید تمام موهای سرتان از ریشه تا انتها با پاک کننده بنفش اشباع شود.

4. بگذارید شامپو بنشیند

اجازه دهید شامپو به مدت دو تا پنج دقیقه بسته به برنجی بودن موهایتان و رنگی که دوست دارید بماند، سپس کاملا آبکشی کنید. تفاوت بین دو دقیقه و چهار دقیقه با شامپو بنفش بسیار زیاد است، بنابراین مراقب باشید. ممکن است تنظیم یک تایمر مفید باشد تا از آن عبور نکنید.

راهنمای استفاده از شامپوی بنفش برای موهای بلوند

5. آبکشی کنید

پس از گذشت زمان، شامپو خود را با آب ولرم بشویید. با نرم‌کننده بنفش دنبال کنید تا رطوبت را به رشته‌هایتان برگردانید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.