سلامت مو

در طول روز چقدر موهایتان میریزد؟

در طول روز چقدر موهایتان میریزد؟

در طول روز چقدر موهایتان میریزد؟

در طول روز چقدر موهایتان میریزد؟ : همه ما با این وضعیت آشنا هستیم: شما در حال گذراندن روز خود هستید و تقریباً در همه جا تارهای موی خود را پیدا می کنید – به خصوص هنگام حمام. احتمالاً برای شما این سوال پیش آمده است که “در روز چقدر مو از دست می دهید؟” حتی ممکن است در مورد ایده کچل شدن ناگهانی استرس داشته باشید – اما ما اینجا هستیم تا نگرانی شما را کاهش دهیم. ببینید، ریزش مقداری مو طبیعی است. در واقع، همه اینها بخشی از چرخه موی سالم است. بنابراین، قبل از اینکه در مورد مشکلات ریزش مو خود فکر کنید، این مطلب را بخوانید تا بدانید که چقدر ریزش مو در یک روز طبیعی است، همراه با نکات مراقبت از مو که می تواند به کاهش ریزش مو کمک کند.

تفاوت بین ریزش مو و ریزش مو چیست؟

اکنون که می دانید ریزش مو یک چیز طبیعی است، احتمالاً از خود می پرسید که چقدر ریزش مو طبیعی است. ابتدا باید بدانید که ریزش مو و ریزش مو دو چیز متفاوت هستند، اما این اصطلاحات معمولاً به جای یکدیگر استفاده می شوند.

کلینیک کلیولند بیان می‌کند که ریزش مو بخشی از چرخه رشد طبیعی و متعادل موی شماست، جایی که برخی از موها همزمان با رشد موهای دیگر رشد می‌کنند. با این حال، زمانی که این تعادل قطع شود، شما بدون رشد موهای جدید در مو، موهای خود را از دست می‌دهید. ضرر اتفاق می افتد برای توضیح بیشتر این فرآیند، اجازه دهید سه مرحله را که موهای شما طی می‌کند، با حسن نیت از کلینیک کلیولند بیان کنیم.

فاز شماره 1: آناژن. این مرحله ای است که موهای شما رشد می کند. اکثر موهای سر شما (85 تا 90 درصد) را تشکیل می دهد و می تواند بین دو تا هشت سال دوام بیاورد.

فاز شماره 2 کاتاژن. این مرحله انتقالی است که در آن فولیکول های موی شما کوچک می شوند. این مرحله حدود دو تا سه هفته طول می کشد.

فاز شماره 3. تلوژن. همچنین به عنوان مرحله استراحت شناخته می شود، این فرآیند دو تا چهار ماه طول می کشد. هنگامی که به پایان مرحله تلوژن رسیدید، موها می ریزند و چرخه دوباره شروع می شود!

در یک روز چقدر مو می ریزید؟

در پاسخ به سوال در طول روز چقدر موهایتان میریزد؟ اکنون که کمی علم مو را بررسی کرده اید، بیایید در مورد میزان طبیعی ریزش مو که در یک روز انتظار دارید صحبت کنیم. کلینیک کلیولند بیان می کند که همه ما در هر زمان حدود 250000 مو روی سر خود داریم. وقتی فولیکول‌های مو را که به چندین رشته تقسیم شده‌اند اضافه کنید، این تعداد حتی بیشتر می‌شود. برگردیم به اینکه چه مقدار موی طبیعی ریزش در یک روز است، به طور متوسط ​​در کلینیک کلیولند روزانه 50 تا 100 تار مو از دست می دهید، اما این می تواند بسته به چند عامل متفاوت باشد که در زیر به بررسی آنها می پردازیم.

در طول روز چقدر موهایتان میریزد؟

1. طول و ضخامت مو.

به نظر می رسد کسانی که موهای کوتاه تر یا نازک تری دارند نسبت به کسانی که موهای ضخیم یا بلندتر دارند کمتر می ریزند. برخی از این موارد را می‌توان به این واقعیت نسبت داد که موهایی که معمولاً در طول روز متوجه ریزش آن نمی‌شوید، می‌توانند در اطراف بقیه موهای شما گیر کنند و به نظر می‌رسد که هنگام دوش گرفتن یا برس زدن تارهای خود، موهای بیشتری بیرون می‌آیند. وقتی کسانی که موهای بلند یا پرپشتی دارند آن را بشویند، ممکن است بین 150 تا 200 تار مو از دست بدهند.

2. هر چند وقت یکبار دوش می گیرید.

اگر موهای خود را فقط چند بار در هفته بشویید، احتمالاً در روزهایی که دوش می گیرید، متوجه افزایش ریزش مو خواهید شد. به طور کلی، بیشتر ریزش مو هنگام دوش گرفتن و همچنین هنگام شانه کردن موها اتفاق می افتد.

3. هر چند وقت یکبار موهایتان را برس بزنید.

وقتی صحبت از شانه کردن موهایتان شد، اینکه هر چند وقت یکبار برس یا شانه موی خود را می شکند نیز می تواند در اینجا نقش داشته باشد. اگر هر روز موهای خود را برس بزنید، ممکن است در طول هر جلسه برس زدن، متوجه ریزش موی کمتری شوید، در حالی که اگر فقط یک بار در هفته مسواک بزنید، احتمالاً موهای بیشتری در برس شما باقی می‌ماند. با این حال، این احتمال وجود دارد که تعداد کل موهایی که در یک هفته از دست می دهید مشابه باشد.

در طول روز چقدر موهایتان میریزد؟

چگونه ریزش مو را کاهش دهیم

همانطور که گفتیم ریزش مو طبیعی است. اما، چند راه وجود دارد که می توانید آن را کاهش دهید. طبق گفته کلینیک کلیولند، در اینجا چند نکته وجود دارد.

نکته شماره 1. کمتر بشویید. سعی کنید موهای خود را فقط یک تا سه بار در هفته بشویید و حالت دهید.

نکته شماره 2. از شانه دندانه پهن استفاده کنید. از استفاده از برس مو یا شانه دندانه ریز خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث شکستگی و کندن موهای بیشتر شود.

نکته شماره 3. موهایت را رها کن سعی کنید تا حد امکان موهای خود را پایین نگه دارید و از پوشیدن مداوم آن به صورت دم اسبی یا موی تنگ خودداری کنید. همچنین باید از کش های لاستیکی مو دوری کنید.

نکته شماره 4. حرارت را محدود کنید. ممکن است قبلاً این را بدانید، اما حالت دادن گرما می تواند منجر به آسیب مو و در نتیجه ریزش مو شود، بنابراین سعی کنید در صورت امکان آن را محدود کنید. وقتی از ابزارهای حرارتی استفاده می کنید،

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.