سلامت مو

حقایقی در مورد کلاژن برای مو

حقایقی در مورد کلاژن برای مو

حقایقی در مورد کلاژن برای مو

حقایقی در مورد کلاژن برای مو : احتمالاً تا به حال با این موضوع که چرا کلاژن برای پوست شما مهم است آشنا هستید، اما کلاژن و مو چطور؟ در صورتی که نیاز به طراوت دارید، کلینیک کلیولند توضیح می دهد که کلاژن پروتئینی است که در درم – لایه میانی پوست شما که حاوی رگ های خونی، فولیکول های مو و غدد چربی (چربی) است، واقع شده است. اما آیا کلاژن برای موهای شما مفید است؟ در اینجا، ما به چند مطالعه در مورد این موضوع نگاه می کنیم .

حقایقی در مورد کلاژن و مو

بیایید به کار خود بپردازیم – آیا ادعاهای مربوط به کلاژن و رشد مو یک شایعه یا واقعیت است؟ خوب، همانطور که مشخص است، چندین مطالعه به این نتیجه رسیده اند که کلاژن می تواند یک راه حل بالقوه برای کسانی که ریزش مو دارند باشد. یک مطالعه از مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI) که شامل تحقیقاتی بود که عمدتاً روی موش‌ها انجام شد، نشان داد که افزایش تولید کلاژن بافت نرم اطراف فولیکول‌های مو را تقویت می‌کند و محیطی پایدار برای رشد مو ایجاد می‌کند.

حقایقی در مورد کلاژن برای مو

طبق مطالعه دیگری از NCBI، کلاژن VI – یک مولکول ماتریکس خارج سلولی که به وفور در پوست بیان می شود – به شدت در فولیکول های مو رسوب می کند. این مطالعه در ادامه توضیح می دهد که کمبود کلاژن IV چرخه و رشد مو را به تاخیر می اندازد و نشان می دهد که یک رابطه اساسی بین کلاژن و بازسازی فولیکول مو وجود دارد.

حقایقی در مورد کلاژن برای مو

بنابراین، آیا افزایش تولید کلاژن می تواند باعث رشد مو شود؟ مطالعه‌ای در مجله آکادمی اروپایی پوست و ونیرولوژی بیان می‌کند که میکرونیدلینگ، درمانی که برای القای کلاژن‌سازی استفاده می‌شود، نویدبخشی در بهبود رشد مو، به ویژه در ترکیب با تکنیک‌های موجود، نشان می‌دهد.

حقایقی در مورد کلاژن برای مو

در مورد استفاده از محصولات مو با کلاژن یا مکمل های کلاژن در تلاش برای تقویت رشد، تحقیقات بیشتری برای درک اثربخشی استفاده موضعی کلاژن یا مصرف خوراکی آن ضروری است. با این حال، این مانع از تبدیل شدن کلاژن به یک عنصر محبوب برای محصولات مراقبت از مو و مکمل ها نشده است.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.