رنگ و لایت مو, زیبایی

آیا می توان در دوران بارداری موهای خود را رنگ کرد؟

آیا می توان در دوران بارداری موهای خود را رنگ کرد؟

آیا می توان در دوران بارداری موهای خود را رنگ کرد؟

آیا می توان در دوران بارداری موهای خود را رنگ کرد؟ اگر سوال، “آیا می توانم موهایم را در دوران بارداری رنگ کنم؟” شما را اذیت می کند، شما تنها نیستید سوالاتی از این دست اغلب خانم های باردار را آزار می دهند. با این حال دیگر لازم نیست نگران باشید. ما پشت شما را گرفتیم در این مقاله به تمام سوالات در مورد رنگ کردن مو در دوران بارداری و مسائل مربوط به آن پاسخ می دهیم.

رنگ کردن موهایتان سرگرم کننده است و اعتماد به نفس را در بسیاری افزایش می دهد. اما از آنجایی که رنگ های تجاری حاوی مواد شیمیایی مضر هستند، بهتر است قبل از استفاده از اثرات آنها بر سلامتی بدانید. در عوض، می توانید از رنگ های طبیعی استفاده کنید زیرا استفاده از آنها بی خطر است. برای دانستن بیشتر به خواندن ادامه دهید.

آیا می توان در دوران بارداری موهای خود را رنگ کرد؟

آیا می توان در دوران بارداری موهای خود را رنگ کرد؟

✔سازمان خدمات اطلاعات تراتولوژی (OTIS) معتبرترین منبع اطلاعاتی در مورد خطرات قرار گرفتن در معرض هر گونه ماده در دوران بارداری است.

✔به گفته OTIS، رنگ کردن موها در دوران بارداری به دو دلیل بی خطر است:

✔رنگ موی کمی یا اصلاً جذب پوست سر می شود و وارد جریان خون می شود، بسیار کمتر به اندازه کافی برای رسیدن به جنین.

✔حیوانات آبستنی که در معرض رنگ مو قرار گرفتند هیچ نشانه ای از آسیب تولید مثل نداشتند.

✔با این حال، مطالعه ای که در دانشگاه کارولینای شمالی انجام شد نشان داد که استفاده مادر از رنگ مو ممکن است خطر ابتلا به نوروبلاستوما را در فرزندان به طور متوسط ​​افزایش دهد.

✔مطالعه دیگری نشان داد که قرار گرفتن مادر در معرض رنگ مو در دوران شیردهی خطر ابتلا به تومورهای سلول زایایی دوران کودکی را به ویژه در دختران افزایش می دهد. با این حال، یک مطالعه متناقض هیچ ارتباطی بین استفاده مادر از رنگ مو در دوران بارداری و ایجاد تومورهای دوران کودکی نشان نداد.

✔بنابراین تحقیقات بیشتری با حجم نمونه بزرگتر و دسته بندی بیشتر شرایط مختلف مادر در دوران بارداری مورد نیاز است.

بهتر است قبل از رنگ کردن موهای خود با پزشک متخصص زنان خود مشورت کنید. همچنین قبل از رنگ کردن موهای خود در دوران بارداری به این نکات توجه کنید.

✔برای اطلاع از وجود رنگ موی ایمن برای بارداری با یک متخصص پوست مشورت کنید .

✔با متخصص زنان خود صحبت کنید تا بدانید که آیا باید چند هفته صبر کنید تا موهای خود را رنگ کنید .

✔بررسی کنید که آیا هایلایت، کم لایت، آمبره و رگه ها ایمن تر از رنگ موی سراسری هستند یا خیر.

✔برچسب را بررسی کنید تا ببینید رنگ مو حاوی چه مواد شیمیایی است. اگر مطمئن نیستید که از کدام یک اجتناب کنید و کدام یک ایمن است، بخش بعدی را بخوانید.

✔در اینجا لیستی از مواد شیمیایی سمی موجود در رنگ مو وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید.

آیا می توان در دوران بارداری موهای خود را رنگ کرد؟

مواد شیمیایی موجود در رنگ مو چیست؟

✔آمونیاک – محرک تنفسی است و ممکن است باعث عدم تعادل هورمونی شود.
✔P-phenylenediamine – باعث مسمومیت کبد، نقایص مادرزادی و تحریک پوست می شود.
✔قطران زغال سنگ – سرطان زا (سرطان زا) است و ممکن است باعث آسیب چشم شود.
✔تولوئن – این نوروتوکسین ممکن است حاملگی را خاتمه دهد و باعث نقص مادرزادی یا واکنش های آلرژیک شود.
✔رزورسینول – یک نوروتوکسین است و باعث عدم تعادل هورمونی می شود.
✔سایر مواد شیمیایی – پراکسید، متیل ایزوتیازولینون، هیدانتوئین DMDM ​​و عطر.

از رنگ موهای حاوی این مواد شیمیایی سمی خودداری کنید. در عوض از رنگ موهایی استفاده کنید که با مواد طبیعی ساخته شده اند و از نظر فلزات سنگین تست شده اند.

✔چند گزینه طبیعی رنگ مو وجود دارد که می توانید بدون ناراحتی در خانه امتحان کنید! این رنگ موهای طبیعی برای بارداری را در آشپزخانه خود یا در یک فروشگاه مواد غذایی پیدا خواهید کرد. همچنین، بازده رنگ آنها خیره کننده است. بیایید در بخش زیر نگاهی به آنها بیندازیم.

چگونه موهای خود را در دوران بارداری به طور طبیعی رنگ کنیم؟

✅ حنا : این رنگ طبیعی از خرد کردن برگ های گیاه حنا تهیه می شود . پودر حنا به راحتی در هر فروشگاها  در دسترس است. پودر حنا را با جوشانده چای و آب لیمو مخلوط کنید (اگر موهای خشکی دارید کمی روغن نارگیل اضافه کنید). آن را به موهای خود بزنید و پس از 60 دقیقه آبکشی کنید. این ماده یک سایه زیبای قرمز-نارنجی یا قهوه ای به موهای شما می بخشد.

✅ توجه : اگر موهایتان بلوند است، حنا ممکن است آن را به رنگ نارنجی روشن درآورد.

آیا می توان در دوران بارداری موهای خود را رنگ کرد؟

✅ چای : جوشانده غلیظ چای می تواند به تیره شدن موهای شما و پوشاندن موهای خاکستری کمک کند. نشان داده شده است که چای سیاه تقریباً ترکیبات مشابهی با حنا دارد . از طرف دیگر، چای بابونه خاصیت سفید کنندگی دارد و اگر بعد از استفاده از آن زیر نور خورشید بنشینید، ممکن است موهای شما را روشن کند.

✅ قهوه : اگر می خواهید یال خود را تیره کنید یا کمی عمق و بعد به آن اضافه کنید، قهوه بهترین راه است. مخلوطی از یک فنجان قهوه اسپرسو قوی، نرم کننده و تفاله قهوه در ایجاد سایه تیره به موهای شما معجزه می کند. بعد از 60 دقیقه بشویید.

✅ آب لیمو : چند رنگ برجسته در سرتاسر گیسوان شما می تواند کمک زیادی به تغییر شکل موهای شما کند. ساده ترین راه برای انجام آن به طور طبیعی با آب لیمو است. آب لیمو به عنوان روشن کننده، به ویژه برای رسیدن به رنگ های بلوند استفاده می شود. آب لیموی تازه گرفته شده را روی قسمت های نازک مو بزنید و بگذارید چند ساعت بماند تا موهایتان روشن شود و هایلایت ایجاد شود.

✅ اگر می خواهید به موهایتان رنگ نارنجی متمایل به قرمز بدهید آب هویج را امتحان کنید. این به ویژه بر روی کسانی که موهای طبیعی بلوند دارند خوب عمل می کند. اگر موهای تیره دارید و می خواهید کمی آن را تیره کنید، مریم

✅ گلی یک انتخاب فوق العاده است. می تواند رنگ موهای سبزه را تشدید کند و به از بین بردن موهای خاکستری کمک کند.
قبل از استفاده از رنگ طبیعی مو یا رنگ در خانه با استفاده از مواد طبیعی، اقدامات احتیاطی زیر را انجام دهید.

اقدامات احتیاطی برای رنگ کردن مو در دوران بارداری

✔برچسب رنگ مو را بررسی کنید تا ببینید آیا حاوی مواد شیمیایی مضر است یا خیر.
✔قبل از رنگ کردن موهای خود دستکش بپوشید.
✔وازلین یا روغن زیتون را روی دست‌ها، گردن و پیشانی‌تان بزنید تا از لکه‌های رنگ مو روی پوستتان جلوگیری کنید.
✔رنگ مو را در فضای باز بزنید.
✔موهای خود را با یک شامپوی مناسب رنگ کاملاً بشویید و سپس با یک نرم کننده همراه باشید.
✔استفاده از رنگ موهای ایمن برای بارداری رادیکو و هیرپرنت را در نظر بگیرید زیرا از مواد ارگانیک ساخته شده اند.

✔هرگز ابروهای خود را سفید یا رنگ نکنید. بسیاری از رنگ‌سازان متخصص این کار را انجام نمی‌دهند و انجام آن در خانه نیز بی‌خطر نیست. ممکن است در موارد شدید منجر به تورم چشم، عفونت و کوری شود.

اقدامات احتیاطی برای رنگ کردن مو در دوران بارداری

نکات رنگ کردن مو برای زنان باردار

باردار بودن احتمال داشتن موهای زرق و برق دار را رد نمی کند. با این حال، بهترین کار این است که در دوران بارداری، هنگام رنگ کردن یا رنگ کردن موهای خود، احتیاط بیشتری داشته باشید. در اینجا 5 نکته برای به دست آوردن رنگ موی مورد نظر خود بدون آسیب رساندن به جنین شما آورده شده است.

مطالعات به نتایج متضادی در مورد تأثیر رنگ های موقت و دائمی در دوران بارداری رسیده اند. بنابراین، اگر می‌خواهید در دوران بارداری می‌توانید موهای خود را رنگ کنید، همیشه بهتر است با یک متخصص زنان مشورت کنید. همیشه از رنگ هایی استفاده کنید که فاقد مواد شیمیایی سمی مانند رزورسینول، تولوئن و آمونیاک هستند.

این مواد شیمیایی ممکن است بر بارداری شما تأثیر بگذارد و منجر به نقایص مادرزادی شود. در عوض، به سراغ مواد طبیعی مانند حنا، چای، آب چغندر یا آب لیمو بروید. همچنین می توانید با متخصص زنان خود صحبت کنید و بهترین رنگ موهای ایمن بارداری را که می توانید استفاده کنید، بیابید.

سوالات متداول

آیا می توانم موهایم را در دوران بارداری بالایاژ کنم؟

بالایاژ یک روش جایگزین است که ظاهری بادوام و امبره ایجاد می کند. با عدم نیاز به هیچ گونه مواد شیمیایی برای تماس با پوست سر، قرار گرفتن در معرض آن را محدود می کند.

بنابراین، بله، شما می توانید موهای خود را در دوران بارداری باالیاژ کنید. همچنین می توانید با متخصص زنان خود مشورت کنید تا بهترین رنگ موهای ایمن بارداری را تعیین کنید.

خوراکی های کلیدی

رنگ مو حاوی بسیاری از مواد شیمیایی سمی است که ممکن است اثرات منفی بر بارداری داشته باشد.
بنابراین، شما باید به جای رنگ موهای حاوی مواد شیمیایی، رنگ موهای طبیعی مانند آب چغندر، حنا و چای را انتخاب کنید.

اقدامات احتیاطی مانند بررسی تمام مواد تشکیل دهنده، پوشیدن دستکش و شستشوی مو با شامپوی پاک کننده پس از رنگ کردن را رعایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.