زیبایی, سلامت پوست

آموزش روشن کردن تیرگی زیر چشم

آموزش روشن کردن تیرگی زیر چشم

آموزش روشن کردن تیرگی زیر چشم

آموزش روشن کردن تیرگی زیر چشم : حتی با یک روال مراقبت مداوم از پوست، بسیاری از ما آن لحظه را داشته‌ایم که در آینه نگاه کرده‌ایم و دایره‌های تیره زیر چشم‌هایمان را دیده‌ایم، و تشخیص اینکه دقیقاً چه چیزی باعث این تیرگی زیر چشم می‌شود سخت است.

خبر خوب این است که در واقع مراحلی در مراقبت از پوست و آرایش روزانه شما وجود دارد که می توانید برای کمک به خلاص شدن از شر حلقه های سیاه زیر چشم انجام دهید. در اینجا، بهترین درمان برای سیاهی دور چشم و همچنین آنچه که باید در مورد خلاص شدن از شر سیاهی زیر چشم به طور دائم بدانید را به شما معرفی خواهیم کرد.

چه چیزی باعث سیاهی زیر چشم شما می شود؟

طبق کلینیک مایو، شایع ترین علت سیاهی دور چشم کمبود خواب است، اما اگر متوجه شدید که سیاهی دور چشم شما حتی پس از یک شب کامل خواب هم ادامه دارد، احتمالاً به دلیل یکی از موارد زیر است:

1. آلرژی

آلرژی اغلب می‌تواند منجر به احتقان سینوس‌ها شود و فشار آن می‌تواند باعث تیره و پف‌کردن ناحیه چشم شود.

2. ژنتیک

کلینیک مایو گزارش می دهد که گاهی اوقات حلقه های سیاه می تواند در خانواده ها ایجاد شود و ممکن است به دلیل ساختار استخوان شما باشد.

3. اگزما

اگزما و انواع دیگر التهابات پوستی می‌توانند باعث بزرگ‌تر شدن رگ‌های خونی زیر چشم شوند و از طریق پوست خود را نشان دهند و باعث تیرگی شوند.

4. مالیدن چشم

مالش بیش از حد چشم ها می تواند باعث تورم زیر چشم و شکستن رگ های خونی شود که باعث می شود ناحیه زیر چشم تیره تر به نظر برسد.

آموزش روشن کردن تیرگی زیر چشم

5. قرار گرفتن در معرض نور خورشید

طبق کلینیک کلیولند، قرار گرفتن در زیر نور خورشید بدون ضد آفتاب می تواند باعث شود بدن شما ملانین بیشتری تولید کند و منجر به هایپرپیگمانتاسیون در صورت شما، از جمله زیر چشم ها شود.

6. پوست نازک

داشتن پوست نازک زیر چشم، دیدن خون و بافت زیر چشم را آسان‌تر می‌کند، که می‌تواند باعث تیره به نظر رسیدن زیر چشم شود.

چگونه حلقه های زیر چشم را کاهش دهیم

این سه نکته آسان به شما کمک می کند تا از شر سیاهی زیر چشم خلاص شوید.

1. یک محصول مراقبت از چشم را به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید

استفاده از کرم دور چشم یا سرم دور چشم به عنوان بخشی از مراقبت روزانه از پوست یکی از ساده ترین راه ها برای رفع سیاهی زیر چشم است.

آموزش روشن کردن تیرگی زیر چشم

2. از کرم دور چشم خنک استفاده کنید

هنگامی که کرم دور چشم مناسب را برای رفع سیاهی زیر چشم انتخاب کردید، به فکر نگهداری آن در یخچال باشید. همانطور که کلینیک مایو گزارش می دهد، زمانی که کرم های دور چشم سرد هستند می توانند باعث انقباض عروق کوتاه مدت (به عنوان مثال سفت شدن رگ های خونی) شوند که باعث کاهش تیرگی زیر چشم و همچنین پف کردگی می شود. همچنین می توانید از کمپرس سرد یا قاشق سرد زیر چشم خود نیز استفاده کنید. فقط ماده سرد را روی ناحیه زیر چشم خود بمالید و حدود 10 دقیقه دراز بکشید. پس از آن، طبق معمول به سراغ روال مراقبت از پوست یا زیبایی خود بروید.

3. از آرایش برای استتار حلقه های تاریک استفاده کنید

همچنین ممکن است از خود بپرسید که چه کاری می توانید انجام دهید تا فوراً از شر سیاهی دور خلاص شوید. به حداقل رساندن سیاهی زیر چشم می تواند به طور موقت با اصلاح کننده رنگ و کانسیلر مناسب انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.