رنگ و لایت مو, زیبایی, سلامت مو, مدل مو

13 نکته در مورد نحوه مراقبت از موهای رنگ شده در خانه

13 نکته در مورد نحوه مراقبت از موهای رنگ شده در خانه

13 نکته در مورد نحوه مراقبت از موهای رنگ شده در خانه

13 نکته در مورد نحوه مراقبت از موهای رنگ شده در خانه : سالن ممکن است مکانی عالی برای رنگ کردن موهای شما باشد، اما در مورد حفظ موهای رنگ شده خود چه باید کرد؟

آنچه شما نیاز دارید چند نکته است که به شما کمک می کند موهای رنگ شده خود را در خانه بدون صرف هزینه زیاد حفظ کنید! رنگ کردن موهایتان به این معنی است که اجازه دهید مواد شیمیایی به تارهای شما نفوذ کند و آنها را مستعد خشکی، آسیب و شکستگی کند. همچنین موهای رنگ شده شما بدون مراقبت های بعدی مناسب به راحتی بی روح و کدر می شوند.

13 نکته در مورد نحوه مراقبت از موهای رنگ شده در خانه

13 نکته در مورد نحوه مراقبت از موهای رنگ شده در خانه

1. قبل از اینکه موهای تازه رنگ شده را بشویید، سه روز صبر کنید

حداقل تا 72 ساعت پس از رنگ کردن موهای خود را نشویید، در غیر این صورت، رنگ به راحتی پاک می شود. پردازش شیمیایی در طول رنگ کردن مو باعث می شود که کوتیکول های مو باز شوند و مستعد آسیب شوند. رنگ موها ساختار مو را از نظر شیمیایی تغییر می دهند. این مو متخلخل تر و مستعد آسیب است.

2. از شامپوی محافظ رنگ استفاده کنید

نوع شامپویی که استفاده می کنید نقش مهمی در جلوگیری از از دست دادن شادابی رنگ موهای شما دارد. هنگامی که موهای خود را می شویید، از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. از موهای شما محافظت می کند و همچنین pH طبیعی آن را متعادل می کند.

شامپوهای بی خطر رنگ موهای شما را حفظ می کنند و مطمئن می شوند که به سرعت محو نمی شوند. آنها همچنین حاوی مواد آبرسان و مغذی هستند که موهای شما را بازسازی و ترمیم می کنند. از شامپوهای حاوی مواد سخت مانند سولفات خودداری کنید. آنها رنگ و رطوبت را از موهای شما می گیرند.

13 نکته در مورد نحوه مراقبت از موهای رنگ شده در خانه

3. موهای رنگ شده خود را کمتر شامپو بزنید

شستن مکرر موهای رنگ شده باعث می شود که رنگ از بین برود و رنگ آن کم رنگ شود. شستن مکرر موها را نیز از چربی طبیعی آن پاک می کند و آن را خشک، کدر و بی روح می کند. برای جلوگیری از این امر، موهای خود را کمتر بشویید. این باعث می شود رنگ مو نیز زنده به نظر برسد.

موهای خود را هر دو یا سه روز یکبار بشویید تا رنگ خود را حفظ کنید و از پاک کردن روغن طبیعی موهای خود خودداری کنید.

4. از شامپو خشک استفاده کنید

در روزهای بین شستشو، از یک شامپوی خشک مناسب رنگ استفاده کنید تا چربی، کثیفی و تجمع محصول از روی موهایتان خیس شود. این کار بدون اینکه به دلیل شامپو زدن مکرر رنگ موهای شما را از بین ببرد، از شر کثیفی و کثیفی خلاص می شود.

13 نکته در مورد نحوه مراقبت از موهای رنگ شده در خانه

5. موهای رنگ شده خود را حالت دهید

هر بار که موهای رنگ شده خود را شامپو می کنید، باید از نرم کننده استفاده کنید. مطمئن شوید که نرم کننده از نظر رنگ نیز بی خطر است. این نرم کننده ها یک سد محافظ روی تارهای مو ایجاد می کنند.

این به مهر و موم شدن کوتیکول ها و قفل شدن رطوبت کمک می کند که به موهای شما درخشندگی، حجم و درخشندگی می بخشد. بنابراین، موهای شما را نرم، سالم و براق می کند.

6. از دوش گرفتن طولانی مدت یا رطوبت خودداری کنید

از دوش گرفتن طولانی مدت یا رطوبت خودداری کنید زیرا هوای مرطوب باعث از بین رفتن رنگ مو می شود. هنگام استحمام از کلاه دوش استفاده کنید و موهای خود را اغلب خیس نکنید. با سرم های ضد رطوبت به خصوص در فصول بارانی از موهای خود محافظت کنید.

از دوش گرفتن طولانی مدت یا رطوبت خودداری کنید

7. از دماهای بالا اجتناب کنید

سعی کنید دوش آب سرد یا ولرم را انتخاب کنید زیرا آب داغ می تواند به موهای رنگ شده آسیب برساند و آنها را محو کند. این موضوع در مورد ابزارهای حالت دهنده حرارتی مانند اتو مو، اتو مو و سشوار نیز صادق است.

پوشش محافظ بیرونی مو مختل می شود زیرا گرما کوتیکول را باز می کند و رنگ به راحتی خارج می شود. هر زمان که مجبور به حالت دادن به موهای خود هستید، از سرم یا اسپری مو محافظ حرارتی استفاده کنید.

برای جلوگیری از آسیب بیش از حد مو، سشوار خود را روی دمای کم یا متوسط ​​قرار دهید.

8. برای داشتن ظاهری عالی، یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

آنچه می خورید با سلامت موهای شما و ظاهر آن ارتباط دارد. مواد مغذی حاصل از یک رژیم غذایی سالم انرژی لازم برای رشد و درخشندگی مو را فراهم می کند.

غذاهایی که سرشار از آهن و پروتئین هستند با ساختن کراتین قوی، پروتئینی که موهای شما را تقویت می کند، بافت آن را بهبود می بخشد و رشد مو را تحریک می کند، پوست سر و موهای شما را تغذیه می کند.

از گوشت بدون چربی، ماهی، پنیرهای کم چرب، سفیده تخم مرغ، اسفناج و سویا استفاده کنید تا موهای رنگ شده خود را به بهترین شکل حفظ کنید. بین وعده های غذایی از میوه ها، آجیل، سبزیجات و غلات استفاده کنید.

برای داشتن ظاهری عالی، یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

9. مکمل ها سلامت موهای رنگ شده را بهبود می بخشند

ویتامین ها کلید دیگری برای حفظ سلامت و درخشندگی موهای رنگ شده هستند. ویتامین C رگ های خونی پوست سر را سالم نگه می دارد. ویتامین C همچنین به جذب آهن از پروتئین های گیاهی کمک می کند. بیوتین، ویتامین B ضروری ، موهای ضعیف را تقویت کرده و بافت آن را بهبود می بخشد.

با این حال تحقیقات برای اثبات همین موضوع محدود است. ماهی سالمون، هویج، زرده تخم مرغ و ساردین یافت می شود. هنگامی که رژیم غذایی شما فاقد ویتامین است مصرف مکمل های ویتامین می تواند به حفظ سلامت و قوی مو و بدن شما کمک کند.

10. محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش

در هر فصلی که باشد اشعه خورشید می تواند رنگ مو را محو کند. سعی کنید از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید خودداری کنید. هنگامی که در یک روز روشن بیرون هستید، با استفاده از محصولات حاوی محافظ UV از موهای رنگ شده خود محافظت کنید.

بسیاری از محصولات حالت دهنده، نرم کننده ها و اسپری های مو دارای SPF هستند. برخی از محصولات محافظت کننده در برابر اشعه ماوراء بنفش حتی حاوی ترکیبی از ویتامین ها هستند که به ترمیم موهای رنگ شده و جلوگیری از آسیب های بعدی کمک می کند.

محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش

11. از مصرف کلر روی موهای رنگ شده اجتناب کنید

کلر موجود در استخرهای شنا می تواند موهای شما را تغییر رنگ داده و آن را ضعیف کند . به همین دلیل ضروری است که اقدامات پیشگیرانه را قبل از انجام دهید. برای شروع، همیشه از کلاه شنا استفاده کنید که از تماس آب با موهایتان جلوگیری کند.

برای محافظت بیشتر، از یک نرم کننده یا روغن نارگیل استفاده کنید که مانعی بین آب کلر و موهای شما ایجاد کند. اگر زمان زیادی را در استخر می گذرانید، موهای رنگ شده خود را خیس کنید و قبل از رفتن به استخر از یک نرم کننده محافظ استفاده کنید. کلر در موهای شما انباشته می شود و باعث می شود رنگ آن به خصوص رنگ های روشن تر به رنگ سبز غیرجذاب تغییر کند.

12. موهای خود را زیاد رنگ نکنید

زیاد بودن یک چیز خوب می تواند به یک چیز بد تبدیل شود و این شامل رنگ مو نیز می شود رنگ کردن بیش از حد موهایتان می تواند باعث آسیب شود، بنابراین این کار را بیش از یک بار در هر پنج تا شش هفته انجام ندهید.

13. اگر موهای شما آسیب دیده است، از کوتاه کردن موهایتان چشم پوشی نکنید

اگر موهای خود را هر 6 تا 8 هفته کوتاه نکرده اید، زمان آن رسیده است که این کار را شروع کنید. از آنجایی که موهای شما پس از رنگ کردن بسیار مستعد آسیب هستند، اصلاح منظم برای حفظ سلامت مو و جلوگیری از گسترش آسیب بسیار مهم است.

این همچنین به جلوگیری از شکاف و شکستگی کمک می کند اگر موهای رنگ شده شما وز باشد، ممکن است موهایتان آسیب ببیند. بهترین راه برای حفظ سلامت موهای رنگ شده کوتاه کردن منظم موهایتان است.

اگر می خواهید موهای رنگ شده شما عالی به نظر برسد، باید چند نکته مراقبت از مو را حتی قبل از رنگ کردن آن رعایت کنید. برای اطمینان از خوش فرم بودن موهایتان قبل از رنگ کردن، باید آن را مرطوب کنید و روغن های طبیعی موجود در آن را دست نخورده نگه دارید تا از تارها محافظت کنید.

چگونه موهای آسیب دیده و ضعیف را پرپشت تر کنیم؟

سوالات متداول

آیا می توان به صورت حرفه ای موها را در خانه رنگ کرد؟

اگر دستورالعمل محصولاتی که استفاده می کنید را رعایت کنید، می توانید موهای خود را مانند یک حرفه ای در خانه رنگ کنید.

آیا موهای خود را قبل از رنگ کردن خیس می کنید؟

بیشتر رنگ ها برای استفاده روی موهای خیس فرموله نشده اند. با این حال، اگر می خواهید سایه ای ملایم داشته باشید، می توانید موهای خود را قبل از رنگ کردن، خیس کنید. همیشه خوب است که دستورالعمل های روی محصول را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.