سلامت پوست

چگونه خشکی پوست سر را درمان کنیم؟

چگونه خشکی پوست سر را درمان کنیم؟

چگونه خشکی پوست سر را درمان کنیم؟

چگونه خشکی پوست سر را درمان کنیم؟ : ممکن است بسیاری از ما به خشکی پوست سر مبتلا باشیم. در این مطلب به نحوه درمان خشکی  پوست سر می پردازیم. همراه ما باشی

طبق تحقیقات منتشر شده توسط مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی، سلامت پوست سر شما می تواند بر ظاهر و وضعیت کلی موهای شما تأثیر بگذارد. به عبارت ساده تر، پوست سر که به خوبی از آن مراقبت شده باشد، می تواند موها را زیباتر کند. نه تنها این، بلکه زندگی با خشکی پوست سر نیز می تواند ناراحت کننده باشد. حتی بدتر از آن، می تواند منجر به ایجاد شوره سر شود، که می تواند به صورت افتادن پوسته های سفید از سر شما ظاهر شود – و ما می دانیم که شما این را نمی خواهید.

چه چیزی باعث خشکی پوست سر می شود؟

اکنون می‌دانید که وقتی صحبت از شوره سر در مقابل خشکی پوست سر می‌شود، خشکی در زنجیره اتفاقات اول قرار می‌گیرد – اما در وهله اول چه چیزی باعث خشکی پوست سر می‌شود؟ علل شایع خشکی پوست سر عبارتند از واکنش های منفی محصولات مراقبت از مو و پاکسازی بیش از حد مو.

نکات مهم برای خشکی پوست سر

همانطور که احتمالاً می توانید از آنچه در بالا به اشتراک گذاشتیم متوجه شوید، بهترین کار این است که خشکی پوست سر را در همان جوانی که احساس کردید شروع می شود، از بین ببرید. به این ترتیب، احتمال پیشرفت و ایجاد شوره سر یا حتی ریزش مو کمتر است، که کلینیک کلیولند از آن به عنوان یکی دیگر از نتایج بالقوه خشکی پوست سر نام می برد. نمی دانید چگونه خشکی پوست سر را کنترل کنید؟ برای یافتن بهترین نکات ما در مورد خشکی پوست سر به خواندن ادامه دهید.

نکته 1 برای خشک کردن پوست سر: از اسکراب پوست سر استفاده کنید

همانطور که استفاده از اسکراب صورت می تواند به لایه برداری سلول های خشک و مرده پوست از سطح پوست کمک کند، استفاده از یک اسکراب پوست سر می تواند به حذف ناخالصی ها، پوسته ها و تجمعات از روی پوست سر خشک کمک کند. مهم است که پوست سر خود را به دلایل زیادی سالم نگه دارید، یکی از مهم ترین آنها این است که می تواند موهایی سالم و زیبا تولید کند! با این حال، زمانی که محصولات مو، چربی، پوست مرده و سایر ناخالصی‌ها بیش از حد تجمع پیدا کند، پوست سر نمی‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

برای استفاده، قبل از شامپو زدن به اسکراب برسید. موهای خود را زیر شیر دوش خیس کنید، سپس مقدار زیادی از این درمان خشکی پوست سر را روی پوست سر خود بمالید. به آرامی آن را روی پوست سر و سراسر موهای خود ماساژ دهید، سپس کاملا آبکشی کنید و بهترین شامپو و نرم کننده ما را برای پوست سر خشک استفاده کنید – که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نکته 2 برای خشک کردن پوست سر: از شامپوهای مناسب استفاده کنید

اگر خشکی پوست سر شما با شوره همراه است، که احتمالاً ممکن است چنین باشد، باید از یک شامپو و سیستم نرم کننده استفاده کنید که به طور خاص برای کمک به پوسته های خشک پوست بدون از بین بردن موه استفاده کنید.

چگونه خشکی پوست سر را درمان کنیم؟

نکته 3 خشکی پوست سر: سعی کنید سطح استرس خود را مدیریت کنید

ما می دانیم، گفتن این کار بسیار ساده تر از انجام آن است. اما طبق کلینیک مایو، یادگیری مدیریت بهتر سطوح استرس می تواند به جلوگیری از شوره سر – که همانطور که اشاره کردیم، می تواند با پوست سر بسیار خشک مرتبط باشد – کمک کند.  علاوه بر غذای سالم‌تر، خواب کافی و تلاش برای انجام ورزش چند بار در هفته، آیا می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم که با کمی مراقبت از خود، استرس خود را از بین ببرید؟ حرف ما را قبول کنید؛ خود آینده شما از شما برای قرار دادن کمی وقت اضافی برای من تشکر خواهد کرد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.