آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی

چگونه براش و بلندر را تمیز کنیم؟

چگونه براش و بلندر را تمیز کنیم؟

چگونه براش و بلندر را تمیز کنیم؟

چگونه براش و بلندر را تمیز کنیم؟ : احتمالاً می‌دانید که داشتن پوست شفاف به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله مراقبت از پوست، رژیم غذایی و ژنتیک. اما چیزی که ممکن است ندانید این است که اگر می‌خواهید تمام تلاشی که برای مراقبت از پوست خود انجام می‌دهید ارزشش را داشته باشد، باید برس‌های آرایشی و اسفنج‌های آرایشی (مخلوط‌کننده‌ها) را نیز به طور مرتب بشویید.

برس‌ها و اسفنج‌هایی که شسته نشده‌اند علاوه بر ایجاد انتقال رنگ و گل‌آلودگی هنگام آرایش، باکتری‌هایی را در خود جای داده‌اند که می‌تواند منجر به جوش شود. علاوه بر این، فرو بردن ابزارهای کثیف در آرایش، باکتری ها را به محصولات شما منتقل می کند، نه فقط صورت شما.

چگونه برس های آرایش خود را تمیز کنیم؟

مراحل زیر را دنبال کنید تا ابزار آرایش خود را بشویید و مطمئن شوید که تمیز و خوش فرم باقی می مانند.

1. کف بزنید و بچرخانید

با خیس کردن براش های آرایشی کثیف خود در زیر آب شروع کنید. حتماً برس را به گونه‌ای بگیرید که موها رو به پایین باشند، این به جلوگیری از نفوذ آب به داخل دسته و شل شدن موها در طول زمان کمک می‌کند. سپس، مقدار کمی از پاک کننده را در کف دست خود فشار دهید. یک برس بردارید و موهای دستتان را بچرخانید تا به شل شدن زباله ها کمک کنید. همچنین می‌توانید برس‌های خود را روی یک پد تمیز کردن برس (یک تشک سیلیکونی با بافت و برآمدگی‌هایی که زباله‌ها را از برس شما پاک می‌کند) بمالید تا به تمیز کردن آنها کمک کند.

چگونه براش و بلندر را تمیز کنیم؟

2. شستشو و بررسی کنید

هنگامی که برس شما کاملاً کف کرد و پاک کننده ای که در دست شما بود شروع به تغییر رنگ کرد، برس شما آماده آبکشی است. این مراحل را تکرار کنید تا آب شروع به شفاف شدن کند و ابزار شما به رنگ اولیه خود بازگردد. به یاد داشته باشید که برخی از برس‌ها به‌طور متراکم بسته‌بندی شده‌اند و دارای موهای بلند هستند – مانند برس‌های تکان دهنده – بنابراین مطمئن شوید که با بازکردن موها از هم جدا شده و اطمینان حاصل کنید که صابون و آب روی هر مویی قبل از حرکت، شسته شده باشند.

3. تست و خشک کنید

وقتی آبکشی تمام شد، ابزارهای خود را به آرامی روی یک پارچه میکروفیبر یا حوله بکشید (حتی یک حوله کاغذی بافت دار این کار را انجام می دهد) تا تمیزی آنها را آزمایش کنید و آخرین ذرات کثیفی یا آرایشی که ممکن است باقی بماند را از بین ببرید. سپس برس های خود را روی یک حوله بگذارید تا خشک شوند، که به جذب آب اضافی کمک می کند.

چگونه اسفنج های آرایش خود را تمیز کنیم؟

1. آن را خیس کنید

ابتدا بلندر کثیف آرایشی خود را چند بار زیر آب فشار دهید تا کاملا خیس شود. سپس مقدار کمی از پاک کننده را روی مخلوط کن بریزید و آن را داخل اسفنج ماساژ دهید تا آرایش گیر کرده داخل و روی سطح آن شل شود.

چگونه براش و بلندر را تمیز کنیم؟

2. آبکشی کنید و فشار دهید و این کار را تکرار کنید

آب اضافی را بشویید و فشار دهید. فشار دادن و تکرار را تا زمانی که آب شفاف شود ادامه دهید – در صورت لزوم پاک کننده بیشتری اضافه کنید.

3. خشک کنید و ذخیره کنید

مخلوط کن خود را روی یک حوله بگذارید تا خشک شود، سپس آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید تا زمانی که آماده استفاده از آن شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.