سلامت پوست

چند باور غلط درباره ویتامین C

چند باور غلط درباره ویتامین C

چند باور غلط درباره ویتامین C

چند باور غلط درباره ویتامین C : ویتامین C مدتی است که در کانون توجه قرار گرفته است. این ماده به عنوان عنصر اصلی در انواع محصولات مراقبت از پوست ظاهر می شود. به نظر می‌رسد سازندگان رسانه‌های اجتماعی نمی‌توانند به اندازه کافی از مواد قوی ضد پیری استفاده کنند، و جدول زمانی ما را با تمجید از قهرمانان مورد علاقه‌شان با ویتامین C پر می‌کنند.

اما مطمئناً، با این همه تبلیغات ممکن است اطلاعات بدی به دست بیاید و رد شدن از واقعیت و تخیل دشوار باشد. بنابراین، ما در حال غواصی عمیق هستیم تا برخی از افسانه‌های مربوط به ویتامین C را رد کنیم.

افسانه 1. محصولات خالص ویتامین C همیشه به سرعت قدرت خود را از دست می دهند

بی‌ثباتی ویتامین C بدون شک یک چالش بزرگ برای آزمایشگاه‌های آرایشی است. به گفته مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، ویتامین C بسیار پایدار است، اما به سرعت در آب حل می شود و زمانی که در معرض تغییرات دما، سطح اکسیژن و pH قرار گیرد، می تواند تجزیه شود.

افسانه 2. اگر زیاد در معرض نور خورشید هستید، نباید از ویتامین C خالص استفاده کنید

برعکس، ویتامین C در پیشگیری و ترمیم آسیب های ناشی از نور خورشید و کاهش سرعت پیری نور عالی است، به خصوص زمانی که با ویتامین E و فیلترهای UV ترکیب شود. ویتامین C موضعی که به دلیل خواص آنتی اکسیدانی اش نیز شناخته می شود، ثابت شده است که محافظت کننده از نور است.

چند باور غلط درباره ویتامین C

افسانه 3. ویتامین C خالص باید واقعاً متمرکز باشد تا کار کند

سومین باور از چند باور غلط درباره ویتامین C در ارتباط با غلظت آن است. غلظت بالا لزوما به این معنی نیست که ویتامین C خالص، پایدار و موثر است. اگر غلظت ویتامین C بیش از حد بالا باشد یا ویتامین C خالص یا تثبیت نشده باشد، محصول مراقبت از پوست ممکن است بی اثر و یا حتی پرواکسیدان باشد .

افسانه 4. ویتامین C با سایر مواد خوب عمل نمی کند

وقتی صحبت از ویتامین C می شود، مواد فعال زیادی وجود دارد که می توانید در همان روال مراقبت از پوست از آنها استفاده کنید – همه چیز در مورد لایه بندی به روش صحیح است. ترکیباتی مانند اسید فرولیک، ویتامین E و نیاسینامید برای ویتامین C مناسب هستند و به مبارزه با رادیکال‌های آزاد و چین و چروک کمک می‌کنند و روشن‌کنندگی و آب‌رسانی را افزایش می‌دهند.

چند باور غلط درباره ویتامین C

افسانه 5. ویتامین C خالص همیشه پوست را تحریک می کند

از آنجایی که ویتامین C خالص بسیار قوی است، برای تحریک پوست شهرت پیدا کرده است. با این حال، این مورد برای همه نیست. اگر پوست حساسی دارید یا مستعد تحریک پوست از مواد آرایشی هستید، حتما سرم ویتامین C را انتخاب کنید که به طور خاص برای متعادل کردن اثربخشی و تحمل فرموله شده است. مطمئن شوید که برای انواع پوست ساخته شده است و قبل از مخلوط کردن آن با سایر مواد فعال با متخصص پوست خود مشورت کنید.

افسانه 6. ویتامین C خالص برای زنان مسن است

ویتامین C خالص یک عنصر انتخابی برای افرادی است که پوست بالغ دارند، اما این بدان معنا نیست که فقط افراد مسن می توانند از مزایای آن بهره ببرند. ویتامین C خالص با فعال کردن تولید کلاژن و الاستین و مبارزه با رادیکال‌های آزاد، درخشندگی پوست را افزایش داده و از بروز علائم اولیه پیری جلوگیری می‌کند. این بدان معنی است که برای پوست جوان نیز مفید است. بنابراین حتی اگر در دهه بیست سالگی خود هستید، ویتامین C می تواند به شما کمک کند تا به درخشندگی فوری و اثرات طولانی مدت ضد پیری برسید. برای شروع مراقبت از آینده پوست خود هرگز زود نیست.

چند باور غلط درباره ویتامین C

افسانه 7. مصرف ویتامین C از طریق رژیم غذایی برای پوست شما کافی است

مطالعات نشان می دهد که تنها یک سوم ویتامین C مصرف شده به عنوان غذا در دسترس پوست است. برای اینکه پوست بتواند از خود در برابر عوامل استرس زای خارجی محافظت کند، متخصصان پوست استفاده از ویتامین C خالص را به صورت موضعی به عنوان سرم برای حداکثر جذب و قدرت پوست توصیه می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.