سلامت پوست

چرا باید صورت خود را با هوا خشک کنید؟

چرا باید صورت خود را با هوا خشک کنید؟

چرا باید صورت خود را با هوا خشک کنید؟

چرا باید صورت خود را با هوا خشک کنید؟ :در حالی که احتمالاً در مورد فواید خشک کردن موهایتان با هوا شنیده اید، آیا می دانستید که خشک کردن صورت پس از شستن با هوا با پاک کننده معمولی صورت یا خشک کردن حوله بدون حمام بعد از حمام نیز می تواند ایده خوبی باشد؟ بله درست است. خشک کردن صورت و بدن با هوا مرحله ای است که شاید به آن فکر نمی کردید به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید، اما قطعاً ارزش توجه دارد. خشک کردن با هوا ممکن است به رفع مشکلات مراقبت از پوست شما کمک کند، پس چرا بیشتر یاد نگیرید؟ به خواندن ادامه دهید تا دریابید که چرا خشک کردن هوا پس از حمام یا جلسه پاکسازی صورت می تواند ایده خوبی باشد.

3 دلیلی که باید صورتتان را در هوا خشک کنید

همانطور که اشاره کردیم، خشک کردن صورت (و بدن شما!) با هوا می تواند از راه های مختلفی برای پوست شما مفید باشد. ؟ ما فهرستی از سه نگرانی مراقبت از پوست را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید با انتخاب خشک کردن هوا برطرف کنید. زمانی که متوجه شدید، احساس می کنیم حوله خود را کنار می گذارید و به مادر طبیعت اجازه می دهید کارش را انجام دهد.

اگر پوست حساسی دارید صورت خود را با هوا خشک کنید. نمی توان انکار کرد که حوله ها می توانند برای پوست شما خشن باشند. این می تواند منجر به قرمزی ناخواسته شود و به ویژه می تواند باعث تحریک پوست حساس شود. خشک کردن صورت با هوا به شما این امکان را می دهد که حوله خشن و تحریک کننده را از بین ببرید و بدون نیاز به مالش، تنفسی را به پوست خود بدهید که بسیار مورد نیاز است.

اگر … مستعد جوش زدن هستید، صورت خود را با هوا خشک کنید. اجازه دهید صادقانه باشد؛ احتمالاً حوله‌های خود را، به‌ویژه حوله صورت‌تان، آن‌طور که باید نمی‌شوید. حوله ها پس از استفاده به راحتی می توانند با باکتری های ناخواسته تجمع پیدا کنند و استفاده از آن برای خشک کردن صورت می تواند باعث شود که این باکتری به پوست شما راه پیدا کند که می تواند منجر به جوش های ناخواسته شود. بدون حوله، بدون مشکل (یا جوش)!

اگر پوست خشکی دارید صورت خود را با هوا خشک کنید.  آیا می دانستید که مرطوب کننده شما وقتی روی پوست مرطوب استفاده می شود بهتر عمل می کند؟ این به این دلیل است که وقتی مرطوب‌کننده‌های مورد علاقه شما روی پوست خشک استفاده نمی‌شوند، می‌توانند رطوبت بیشتری را به دام بیندازند و به پوست شما رطوبت طولانی‌مدت را بدهند. از خشک کردن صورت خود صرف نظر کنید و کرم یا لوسیون صورت خود را مستقیماً روی پوست مرطوب بمالید تا بیشترین بهره را از محصولات مراقبت از پوست مرطوب کننده خود ببرید.

چرا باید صورت خود را با هوا خشک کنید؟

آیا خشک کردن با هوا برای پوست شما مضر است؟

احتمالاً می‌توانید پاسخ این سؤال را بر اساس همه موارد بالا حدس بزنید، اما هنوز هم سؤالی است که زیاد می‌شنویم، بنابراین فکر کردیم یک بار برای همیشه به آن پاسخ دهیم. خشک کردن هوا برای پوست شما بد نیست! هیچ دلیلی وجود ندارد که بعد از خیس شدن نیاز به حوله بردارید، به جز اینکه ممکن است آب روی لباس شما برود یا کمی شما را سردتر کند. و همانطور که پوشش دادیم، خشک کردن هوا در واقع می تواند مزایایی داشته باشد، بنابراین پاسخ واقعاً برعکس است!

آیا باید اجازه دهید پوستتان در هوا خشک شود؟

برعکس، آیا می توانیم یک بار برای همیشه بگوییم که باید اجازه دهید پوستتان در هوا خشک شود؟ خوب، نه کاملا. حقیقت این است که واقعاً به شما بستگی دارد. برخی از افراد دوست دارند با حوله خشک کنند، در حالی که برخی دیگر از خشک کردن هوا سود می برند. مانند بسیاری از چیزهای زندگی، هیچ پاسخی برای همه وجود ندارد!

چگونه صورت خود را با هوا خشک کنیم

اکنون که در مورد مزایای زیبایی مرتبط با خشک کردن با هوا آموزش دیده اید، ممکن است از خود بپرسید که چگونه دقیقاً آن را به روال خود اضافه کنید. آموزش گام به گام (فوق العاده ساده) ما را در زیر دنبال کنید.

1. صورت خود را بشویید

پوست خود را با استفاده از پاک کننده پاک کنید. برای استفاده، پاک کننده را در دستان خود فشار دهید و آب اضافه کنید تا فرمول آن تغییر کند. سپس پاک کننده را روی پوست خود بمالید و به آرامی روی صورت خود با حرکات دایره ای ماساژ دهید. به طور کامل آبکشی کنید.

2. اجازه دهید هوا کار خود را انجام دهد

این مرحله خود توضیحی است. به پیاده روی بروید، موهای خود را حالت دهید، یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید، در حالی که اجازه می دهید پوستتان در هوا خشک شود.

چرا باید صورت خود را با هوا خشک کنید؟

3. مرطوب کردن

هنگامی که پوست شما اغلب خشک است اما هنوز مرطوب است، وقت آن است که از مرطوب کننده خود استفاده کنید! یک مرطوب کننده با فرمول مبتنی بر آب را امتحان کنید

4. از روغن صورت استفاده کنید

با استفاده از روغن مغذی صورت، کمی TLC اضافی به پوست خود بدهید. روغن را روی پوستتان صاف کنید و در حین حرکت صورت خود را کمی ماساژ دهید. نه تنها این مرحله احساس شگفت انگیزی می کند، بلکه استفاده از روغن روی مرطوب کننده می تواند به قفل شدن آن برای نتایج بهتر کمک کند.

نحوه خشک کردن در هوا بعد از حمام

اگر بعد از شستن صورت خود را با هوا خشک نمی کنید، بلکه بعد از دوش گرفتن بدون حوله خشک می کنید، کاری که باید انجام دهید کمی متفاوت است. از حمام خارج شوید و روی حمام خود بمانید – نمی خواهید همه جا آب چکه کنید. سپس روی یک کرم صورت و لوسیون بدن صاف کنید تا رطوبت را در تمام قسمت ها حفظ کنید. به آرامی آب اضافی موهای خود را فشار دهید و چند دقیقه قبل از پوشیدن لباس بخوابید. از آن زمان برای مسواک زدن یال خود استفاده کنید یا پیشخوان حمام را مرتب کنید!

اگر پوست شما هنوز بیش از حد مرطوب است، می توانید بدون از دست دادن مزایای خشک کردن هوا، کمی خشک کنید. یک تی شرت نخی بردارید و آن را به پوست خود بمالید تا کمی از شر H2O خلاص شوید، و باید آماده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.