انواع لوازم آرایشی, سلامت پوست

پلی گلوتامیک اسید چیست؟

پلی گلوتامیک اسید چیست؟

پلی گلوتامیک اسید چیست؟

پلی گلوتامیک اسید چیست؟ : اگر قرار باشد بین مواد مرطوب کننده مراقبت از پوست رقابتی وجود داشته باشد، هیالورونیک اسید احتمالا قهرمان حاکم خواهد بود. هیالورونیک اسید که به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد و قادر است تا 1000 برابر وزن خود را در آب نگه دارد، یک آبرسان قوی پوست است که تعداد کمی از مواد مراقبت از پوست دیگر می توانند رقیب آن باشند. گفته می شود، ممکن است اسید پوست جدیدی در بازار وجود داشته باشد که برای همان سطح شناخت رقابت می کند. گزارش‌های مربوط به فواید پوستی اسید پلی‌گلوتامیک (PGA) توجه صنعت زیبایی را برانگیخته و برخی نشان می‌دهند که هیالورونیک اسید می‌تواند هزینه‌های جدی‌اش را به ارمغان بیاورد. در زیر، ما همه چیزهایی را که باید در مورد تازه وارد، پلی گلوتامیک اسید بدانید، بیان می کنیم. در ادامه بخوانید تا بدانید این ماده مرطوب کننده چگونه می تواند به پوست شما کمک کند!

پلی گلوتامیک اسید چیست؟

پلی گلوتامیک اسید یک بیوپلیمر طبیعی است که اغلب با تخمیر باکتری Bacillus subtilis (B.subtilis) تولید می شود. PGA همچنین می تواند با موسیلاژ دانه های تخمیر شده سویا تولید شود. این ماده دارای خواص زیست تخریب پذیر، غیر سمی و غیر ایمنی زا است که آن را به یک عنصر جالب در صنایع فراتر از پزشکی و آرایشی تبدیل می کند.

چگونه پلی گلوتامیک اسید می تواند برای پوست مفید باشد؟

اسید پلی گلوتامیک می تواند از راه های مختلفی برای پوست مفید باشد. در اینجا چند فواید پوستی پلی گلوتامیک اسید وجود دارد که باید قبل از استفاده از آن در روتین مراقبت از پوست خود بدانید.

مزیت شماره 1: آبرسانی به پوست

طبق یافته های یک مطالعه در سال 2007، PGA یک مرطوب کننده قوی است که قادر به افزایش تولید عوامل مرطوب کننده طبیعی مشابه اسید هیالورونیک و کلاژن است.

همانطور که احتمالاً می دانید، آبرسانی روزانه پوست برای همه، صرف نظر از نوع پوست، ضروری است. علاوه بر نوشیدن مقدار توصیه شده آب در هر روز، استفاده از مرطوب کننده های موضعی، سرم ها و نرم کننده های پوست برای حفظ سطح آب کافی پوست و جلوگیری از کم آبی بدن بسیار مهم است.

پلی گلوتامیک اسید چیست؟

پوستی که بیش از حد خشک است نه تنها می تواند احساس ناراحتی کند، بلکه می تواند با افزایش لایه برداری و پوسته پوسته شدن، ناخوشایند به نظر برسد. علاوه بر این، پوست خشک می تواند ظاهر چین و چروک، خطوط ریز و سایر علائم پیری را تشدید کند. استفاده از مواد و محصولات مرطوب‌کننده، مانند آنهایی که با PGA فرموله شده‌اند، می‌توانند پوست را آبرسانی کنند، بنابراین پوستی حجیم و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

مزیت شماره 2: خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد

گزارش ها نشان می دهد که PGA می تواند سطح کشسانی پوست را بیشتر از کلاژن و اسید هیالورونیک افزایش دهد. چرا باید به خاصیت ارتجاعی پوست خود اهمیت دهید؟ زیرا یک جزء کلیدی برای ظاهر و سلامت پوست شما است.

به این فکر کنید که وقتی لبخند می زنید یا خیره می شوید چه اتفاقی برای پوست شما می افتد. این عبارات باعث می شود پوست شما در اطراف چشم و دهان شما چین و چروک شود. اگر پوست شما پس از از بین رفتن حالت ظاهری به جای خود بازگردد، این نشانه خاصیت ارتجاعی پوست است. با این حال، اگر زمانی که پوست شما کشیده می شود به سختی به عقب برمی گردد و در نتیجه علائم قابل مشاهده پیری ظاهر می شود، می تواند نشانه ای باشد که پوست شما شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود کرده است. این یک عارضه جانبی طبیعی افزایش سن است، اما استفاده از مواد مرطوب کننده مراقبت از پوست می تواند به افزایش ظاهر کشسانی پوست شما کمک کند تا ظاهر علائم پیری زودرس را کاهش دهد.

پلی گلوتامیک اسید چیست؟

مزیت شماره 3: تغذیه پوست

نمی توان انکار کرد که پوست تغذیه شده بهتر از پوست دهیدراته به نظر می رسد. گزارش شده است که PGA باعث طراوت و تغذیه پوست می شود و به آن کمک می کند صاف تر و بهتر به نظر برسد.

مزیت شماره 4: بهبود کیفیت محصولات مراقبت از پوست

هنگامی که PGA به عنوان یک مرطوب کننده استفاده می شود، پتانسیل بهبود کیفیت محصولات مراقبت از پوست را نشان داده است، از جمله محصولاتی که برای لایه برداری، مرطوب کردن و رفع چین و چروک ها فرموله شده اند. در واقع، برخی از محققان پیشنهاد می کنند که PGA و اسید هیالورونیک دارای یک رابطه هم افزایی هستند. ترکیب PGA و اسید هیالورونیک در روتین شما می تواند مزایای اسید هیالورونیک از جمله رطوبت پوست، خاصیت ارتجاعی و ظاهر را افزایش دهد. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تأیید اینکه چگونه هم افزایی فرمول ها با این دو ماده با هم کار می کنند تا فواید تقویت شده را ارائه دهند، مورد نیاز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.