سلامت مو

نحوه مقابله با ریزش مو پس از زایمان

نحوه مقابله با ریزش مو پس از زایمان

نحوه مقابله با ریزش مو پس از زایمان

نحوه مقابله با ریزش مو پس از زایمان : ریزش مو پس از زایمان بسیار دردناک است و بسیاری از خانم ها به دنبال چاره ای برای درمان آن هستند. در این مطلب به این موضوع پرداخته ایم.

ریزش مو پس از زایمان چیست؟

قبل از شروع باید بدانید که ریزش مو پس از زایمان کاملا طبیعی است. طبق گفته کلینیک مایو، در دوران بارداری، سطوح هورمونی بالا نسبت موهای در حال رشد به استراحت یا ریزش مو را افزایش می‌دهد که منجر به موهایی فوق‌العاده می‌شود. البته، هنگامی که این سطوح هورمونی از بین رفت، ریزش مو پس از بارداری وارد عمل می شود. آکادمی پوست آمریکا (AAD) بیان می کند که بسیاری از مادران تازه وارد چند ماه پس از بچه دار شدن شاهد ریزش موی قابل توجهی هستند. بر اساس AAD، متخصصان پوست از این وضعیت به عنوان ریزش بیش از حد مو یاد می کنند که به دلیل کاهش سطح استروژن ایجاد می شود.

چگونه ریزش مو پس از زایمان را مدیریت کنیم؟

اکنون که کمی بیشتر در مورد ریزش مو پس از زایمان می دانید، AAD بیان می کند که ریزش مو پس از زایمان موقتی است. در واقع، طبق AAD، اکثر خانم‌ها می‌بینند که موهایشان تا اولین سالگرد تولد فرزندشان – اگر نه زودتر – به حالت پری طبیعی خود باز می‌گردد. در حالی که هیچ اقدامی برای ریزش مو پس از زایمان لازم نیست انجام دهید، نکاتی وجود دارد که می‌توانیم برای مدیریت ریزش مو پس از زایمان تا زمانی که یال طبیعی خود را به دست آورید، ارائه دهیم. سه نکته زیر را یادداشت کنید!

نکته شماره 1 مراقبت از مو پس از زایمان: از شامپوی حجم دهنده استفاده کنید

AAD استفاده از سیستمی از شامپوها و نرم کننده های حجم دهنده را توصیه می کند. آنها با هم موهای صاف و ظریف را احیا می کنند و در عین حال به موها درخشندگی می بخشند و حجمی ماندگار و بدون سنگینی ایجاد می کنند.

نحوه مقابله با ریزش مو پس از زایمان

نکته شماره 2 برای مراقبت از مو پس از زایمان: آن را با نرم کننده نرم و آزاد کنید

نکته دوم در نحوه مقابله با ریزش مو پس از زایمان نرم کننده است. در مورد سیستم‌های مراقبت از مو، AAD پیشنهاد می‌کند از نرم‌کننده‌های عمیق و فشرده خودداری کنید، زیرا ممکن است موهای شما را سنگین کنند و به ظاهری سست و ضعیف منجر شوند. در عوض، یکی را انتخاب کنید که برای موهای نازک یا نازک فرموله شده است.

طبق AAD، همچنین ایده خوبی است که نرم کننده را فقط روی انتهای موهای خود متمرکز کنید تا از سنگین شدن آن جلوگیری کنید.

نکته شماره 3 برای مراقبت از مو پس از زایمان: مدل موی درست را انتخاب کنید

AAD بیان می کند که برخی از مدل های مو می توانند موهای شما را پرتر نشان دهند و بسیاری از تازه مادران موهای کوتاه را به همین دلیل ترجیح می دهند و همچنین به این دلیل که مدیریت آن راحت تر و وقت گیرتر است. در نظر بگیرید که لایه‌های باب، لوب یا U شکل صاف را انتخاب کنید .

نحوه مقابله با ریزش مو پس از زایمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.