زیبایی, سلامت پوست

نحوه درمان واریس صورت | مویرگ عنکبوتی

نحوه درمان واریس صورت | مویرگ عنکبوتی

نحوه درمان واریس صورت | مویرگ عنکبوتی

نحوه درمان واریس صورت | مویرگ عنکبوتی : اگر تا به حال متوجه رگ های کوچک قرمز و ستاره ای شکل در سراسر صورت خود شده اید، پس با مویرگ های شکسته سروکار دارید که به عنوان رگ های عنکبوتی نیز شناخته می شوند. مویرگ های شکسته روی صورت اغلب با نگرانی های پوستی مانند قرمزی، کم آبی، روزاسه و لایه برداری بیش از حد همراه است. در حالی که آنها تا حدودی آزاردهنده هستند، اما در واقع بیشتر از آنچه فکر می کنید رایج هستند و همه انواع پوست با آنها سروکار دارند.

خبر خوب این است که راه‌هایی برای رفع مویرگ‌های شکسته با روتین‌های مراقبت از پوست و آرایش وجود دارد. در زیر، چیزهایی را که باید در مورد مویرگ های شکسته بدانید، از جمله اینکه مویرگ های شکسته چگونه به نظر می رسند، به علاوه نحوه کاهش ظاهر آنها و نحوه جلوگیری از شکستگی مویرگ ها در وهله اول را به اشتراک می گذاریم.

مویرگ شکسته چیست؟

این علائم قرمز روی صورت شما رگ های خونی هستند که در نزدیکی سطح پوست شما دیده می شوند. با توجه به مجله جهانی جراحی پلاستیک، مویرگ‌های شکسته که به عنوان تلانژکتازی‌های صورت نیز شناخته می‌شوند، یک نگرانی سطحی پوست هستند که می‌توانند به صورت علائم خطی قرمز، آبی یا بنفش ظاهر شوند. آنها بیشتر در مناطقی که پوست نازک‌تر است مانند بینی، زیر چشم و گونه‌ها بروز می‌کنند.

مویرگ های شکسته چه شکلی هستند؟

مویرگ های شکسته شبیه رگه های قرمز عنکبوتی هستند که در هر جهت بیرون زده اند و شکل ستاره ای به خود می گیرند. اگر فکر می‌کنید مویرگ‌های شکسته روی صورت‌تان ظاهر می‌شوند، بهترین کار این است که با یک متخصص پوست دارای مجوز هیئت مدیره مشورت کنید تا گزینه‌هایی برای رفع آنها وجود داشته باشد. گفته می شود، از آنجایی که رگ های خونی شکسته معمولا سطحی هستند، اغلب از نظر پزشکی خلاص شدن از شر آنها ضروری نیست.

نحوه درمان واریس صورت | مویرگ عنکبوتی

4 علت شکستگی مویرگ ها

شکستگی مویرگ ها می تواند در اثر تعدادی از عوامل مختلف ایجاد شود. در اینجا چهار مورد از رایج ترین آنها آورده شده است.

لایه برداری بیش از حد

لایه برداری خوب است – زیاد نیست. اگر از اسکراب‌های دستی خشن و برس‌های ساینده مراقبت از پوست برای لایه‌برداری استفاده می‌کنید، این می‌تواند باعث شکستگی مویرگ‌ها شود زیرا به سد پوستی آسیب وارد می‌کنید که منجر به التهاب و پارگی رگ‌های خونی می‌شود.

الکل بیش از حد

الکل به طور موقت رگ های خونی را گشاد می کند و به همین دلیل می تواند منجر به شکستگی مویرگ ها و قرمزی موقت شود. مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، بیان می کند که مصرف بیش از حد الکل (هشت نوشیدنی در هفته) می تواند منجر به رگ های خونی قابل مشاهده شود.

آکنه روزاسه

طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، روزاسه یک بیماری پوستی است که باعث می شود قرمزی به آرامی فراتر از بینی و گونه ها به پیشانی و چانه گسترش یابد. روزاسه می تواند در اثر گرما، الکل، استرس و نور خورشید ایجاد شود و به صورت حساسیت پوست، بثورات، قرمزی، التهاب و همانطور که احتمالاً حدس زدید، مویرگ های شکسته ظاهر می شود.

نحوه درمان واریس صورت | مویرگ عنکبوتی

آسیب خورشید

این تعجب آور نیست زیرا آسیب خورشید هرگز منجر به چیز خوبی نمی شود، به همین دلیل است که استفاده روزانه از ضد آفتاب بسیار مهم است. با افزایش قرار گرفتن در معرض نور خورشید، رگ‌های خونی می‌توانند آسیب ببینند و باعث گشاد شدن آن‌ها شود که منجر به ظاهر شدن مویرگ‌های شکسته یا سیاهرگ‌های عنکبوتی می‌شود.

گزینه های درمانی برای مویرگ های شکسته

بسته به روشی که با پزشک خود تعیین می کنید، در اینجا چند روش مفید برای استتار موقت مویرگ های شکسته روی صورت شما آورده شده است.

درمان های لیزری

پس از مشورت با متخصص پوست، لیزر درمانی ممکن است گزینه مناسبی برای از بین بردن این بیماری باشد.

نحوه درمان واریس صورت | مویرگ عنکبوتی

رگهای عنکبوتی صورت شما به خاطر داشته باشید که این درمان‌ها به جلسات متعدد و نگهداری سالیانه نیاز دارند تا مویرگ‌های شکسته را برای همیشه دور نگه دارند.

ضد التهاب

رگ های خونی زمانی که ملتهب می شوند منبسط می شوند. برای جلوگیری از آن، مواد ضد التهابی مانند سرامیدها را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید. بر اساس مجله آمریکایی درماتولوژی بالینی، سرامیدها لیپیدها (اسیدهای چرب) هستند که به حفظ رطوبت پوست کمک می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.