سلامت پوست

فواید ویتامین E برای پوست

10 راه برای خلاص شدن از زخم های قدیمی | درمان و پیشگیری

فواید ویتامین E برای پوست

فواید ویتامین E برای پوست : وقتی صحبت از مواد تشکیل دهنده مراقبت از پوست می شود، ویتامین E و روغن ویتامین E دو موردی هستند که احتمالاً در بسته بندی برخی از محصولات مراقبت از پوست مورد علاقه خود با آنها برخورد کرده اید. اخیراً، این مواد شروع به روند کرده اند، که همه می پرسند، “روغن ویتامین E چه کاری می تواند انجام دهد؟” خوب، ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که می تواند به برخی از مهم ترین نگرانی های مراقبت از پوست کمک کند – بنابراین ممکن است ارزش افزودن آن را به روال روزانه مراقبت از پوست شما داشته باشد. آیا می خواهید درباره فواید ویتامین E بیشتر بدانید؟ در زیر، ما هر آنچه را که باید بدانید را به اشتراک می گذاریم.

فواید ویتامین E برای پوست چیست؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم، ویتامین E می تواند برای کمک به برخی از نگرانی های رایج مراقبت از پوست استفاده شود. به خواندن سه فواید ویتامین E برای پوست ادامه دهید.

مزایای ویتامین E شماره 1: رطوبت

پوست کمی خشک می شود؟ ویتامین E می تواند رطوبت مورد نیاز پوست شما را تامین کند. با توجه به مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، غلظت مناسب ویتامین E می تواند توانایی لایه بیرونی پوست را برای حفظ و جذب آب افزایش دهد و به طور قابل توجهی آبرسانی را افزایش دهد.

فواید ویتامین E برای پوست

مزایای ویتامین E شماره 2: محافظت در برابر نور خورشید

ویتامین E یک عنصر رایج است که در اکثر کرم‌های ضد آفتاب که دارای خواص محافظتی در برابر آفتاب هستند یافت می‌شود. بنیاد سرطان پوست بیان می کند که آنتی اکسیدان ها می توانند به خنثی کردن رادیکال های آزاد مضر کمک کنند. آکادمی پوست آمریکا همچنین بیان می کند که ویتامین E موضعی به عنوان یک محافظ بالقوه برای استفاده قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید مورد مطالعه قرار گرفته است.

فواید ویتامین E برای پوست

با این حال، این مطالعات بر روی نمونه های کوچک انجام شده است و نیاز به تحقیقات بیشتری دارد. بنابراین، این بدان معنا نیست که شما باید از استفاده منظم از کرم ضد آفتاب برای ویتامین E صرف نظر کنید – به توصیه FDA برای استفاده هر روز از SPF 15 وسیع الطیف پایبند باشید.

مزایای ویتامین E شماره 3: ضد پیری

همانطور که احتمالاً تا به حال می دانید، آسیب ناشی از نور خورشید می تواند منجر به علائم ناخواسته پیری پوست مانند چین و چروک، خطوط ریز و تغییر رنگ پوست شود. اینجاست که ویتامین E وارد می شود. NCBI دریافت که ویتامین E یک آنتی اکسیدان اصلی برای محافظت از سطح پوست در برابر اثرات نامطلوب پیری نوری است. به گفته NCBI احتمالاً به همین دلیل است که ویتامین E معمولاً در محصولات مراقبت از پوست ضد پیری بدون نسخه یافت می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.