زیبایی, سلامت مو

علل خشکی مو و نحوه درمان | یک راهنمای کامل

علل خشکی مو و نحوه درمان | یک راهنمای کامل

علل خشکی مو و نحوه درمان | یک راهنمای کامل

علل خشکی مو و نحوه درمان | یک راهنمای کامل : از ریشه تا نوک مو، هر قسمت از موهای شما باید مانند شامپوی موهای خشک به گونه‌ای متفاوت رفتار شود تا از سلامت و درخشندگی کلی اطمینان حاصل شود. نوک تارهای شما به ندرت مورد مراقبت یا توجه قرار می گیرد، این امر منجر به خشکی مو و دو شاخه شدن انتهای مو می شود. انتهای آسیب دیده می تواند بهترین مدل مو را خراب کند و رشد موهای شما را نیز مختل کند.

علل خشکی مو و نحوه درمان | یک راهنمای کامل

علل خشکی مو و نحوه درمان | یک راهنمای کامل

دلایل زیادی وجود دارد که چرا شما ممکن است موهای خشک را تجربه کنید. این می تواند ناشی از استفاده بیش از حد از ابزارهای حالت دهنده، رنگ کردن بیش از حد آن یا عدم استفاده از نرم کننده مناسب برای موهای خشک باشد. دلیل هر چه باشد، می توان بدون صرف هزینه برای درمان های گران قیمت در سالن، آن را اصلاح کرد.

مگر اینکه موهای شما به دلیل برخی از فرآیندهای غیرقابل ترمیم، به طور غیر قابل ترمیم آسیب دیده باشد، در این صورت کوتاه کردن آن تنها گزینه شما خواهد بود. اگر فکر می کنید هنوز به آن مرحله نرسیده اید و هنوز امیدی برای بهبود موهایتان وجود دارد، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. چیزی که موهای شما نیاز دارد صبر، رطوبت زیاد  است.

دلایل زیادی برای خشکی انتهای مو وجود دارد از استفاده نادرست از محصولات مراقبت از مو گرفته تا کمبود مواد مرطوب کننده در برنامه روزانه شما، هر چیزی می تواند مقصر آن باشد.

برای شما خوش شانس است، از شامپوی عالی برای موهای خشک گرفته تا هک های ساده، راه های آسانی برای حفظ سلامتی آن ها وجود دارد.

مطالب بیشتر: چند ماسک موی خانگی ساده برای رشد سریع مو

انتهای خود را مرطوب کنید

تمام محصولات مرطوب کننده در روتین مراقبت از مو مانند روغن و نرم کننده باید روی نوک موها استفاده شود. انتها از پوست سر شما دورتر است، به این معنی که در نهایت تغذیه دریافت می کنند. روغن های طبیعی پوست سر شما فقط تا حد متوسط ​​قادر به حالت دادن هستند که باعث خشکی انتهای مو می شود. اگر درمان نشود، به دوشاخه تبدیل می شود که درمان آن بسیار دشوارتر است.

در کنار استفاده از نرم کننده برای موهای خشک، کوتاه کردن منظم موهای شما برای داشتن موهایی سالم و زیبا بسیار مهم است. حتی اگر قصد دارید آن را طولانی کنید، مطمئن شوید که هر چند هفته یک بار چند سانت را کوتاه کنید. این کار باعث از بین رفتن موهای خشک، دو شاخه شدن موها و حفظ مدل موهای فعلی شما می شود.

هنگامی که انتهای آسیب دیده قطع شد، رشد طبیعی موهای شما نیز از سر گرفته می شود و در نتیجه موهای سالم و بلندتری ایجاد می شود. بنابراین، اگر چند ماه از آخرین بازدید شما از سالن می گذرد، اکنون زمان خوبی است که گوشی خود را بردارید و یک قرار ملاقات بگیرید.

علل خشکی مو و نحوه درمان | یک راهنمای کامل

از شامپو زدن روزانه خودداری کنید

مطمئناً زندگی در شهر به این معنی است که موهای شما هر روز مقدار زیادی خاک و ذرات گرد و غبار را جمع می کند.

این مخلوط با عرق و روغن پوست سر می تواند باعث ایجاد احساس کثیفی در موهای شما شود. اما این عادت شستن هر روز موها و تمیز نگه داشتن آن در واقع می تواند برای مو و پوست سر شما مضر باشد.

این می تواند پوست سر شما را خشک کند و سپس انتهای شما را خشک تر می کند زیرا روغن های طبیعی پوست سر شما هرگز نمی توانند به نوک سر شما برسند. بسته به اینکه سبک زندگی شما چقدر فعال است، می توانید هر روز یا هر دو روز یکبار شامپو بزنید تا موهایی سالم و درخشان داشته باشید.

علل خشکی مو و نحوه درمان | یک راهنمای کامل

و همچنین به سراغ یک شامپو و نرم کننده ملایم بروید که به پاکسازی و باز شدن موها کمک می کند. ما شامپو و نرم کننده تغذیه کننده و پرکننده را دوست داریم زیرا فاقد پارابن، رنگ و سایر مواد شیمیایی خشن است که می تواند موهای شما را خشک کند.

سرشار از مولتی ویتامین است، از روغن زیتون و روغن کاملیا برای چسباندن موهای فرسوده، صاف کردن انتهای شکاف شده و رفع وز شدن موها استفاده می کند. پس با این ترکیب قوی با موهای خشک خداحافظی کنید و به موهای نرم و مرطوب سلام کنید.

موهای خود را با حوله مالش ندهید

مهم نیست که چقدر دیر می شود یا موهایتان چقدر پرپشت است، مالیدن شدید آن به حوله کمکی نمی کند. راه درست و تنها راهی که باید آب اضافی موهایتان را از بین ببرید این است که یک حوله یا تی شرت نخی را روی قسمت هایی از مو قرار دهید و آن را فشار دهید.

موهای خود را با حوله مالش ندهید

در ترمیم ماسک ها زیاده روی کنید

درست مانند ماسک های صورت، ماسک های مو نیز باید بخشی حیاتی از روتین شما باشد. آنها با مواد مغذی فوق العاده مانند آلوئه ورا و روغن نارگیل ساخته شده اند تا رطوبت از دست رفته را به موهای شما برگرداند و آن را به شکل سالم اولیه خود ترمیم و بازگرداند.

اما اگر برای درست کردن ماسک موی خود وقت ندارید فقط می توانید به شامپوهای آماده و مغذی مانند شامپوی حجم دهنده آب نارگیل و آلوئه ورا روی بیاورید از آب نارگیل و آلوئه ورا برای تغذیه موهای شما استفاده می کند و به شما یک یال ضخیم و خوش طعم می بخشد.

در ترمیم ماسک ها زیاده روی کنید

رطوبت را در موهای خود داشته باشید

به همان اندازه که استفاده از محصولات مرطوب کننده روی موهای شما مهم است، به همان اندازه لازم است که اطمینان حاصل شود که آنها در موهای شما باقی می مانند.

هنگامی که از محصولاتی مانند ماسک مو، روغن یا نرم کننده استفاده می کنید، آن را با کلاه دوش یا پوشش پلاستیکی بپوشانید.

این باعث ایجاد گرما در زیر می شود و اطمینان حاصل می کند که کوتیکول باز می شود تا محصولات بتوانند به عمق بیشتری نفوذ کنند. انجام این کار فقط به مدت 10 دقیقه دو بار در هفته می تواند سلامت موهای شما را متحول کند و موهای خشک را ترمیم کند.

همچنین از محصولاتی مانند شامپو و نرم کننده مو Dove استفاده کنید که توانایی قفل کردن رطوبت را دارند . آنها برای تغذیه موهای شما و مرطوب نگه داشتن استفاده می کنند. تقریباً از همان استفاده اولیه، موهایی نرم و قابل کنترل خواهید داشت زیرا وز را آرام می کند و از آسیب های بعدی محافظت می کند.

علل خشکی مو و نحوه

سوالات متداول در مورد علل خشکی مو و نحوه درمان

1) چرا موهای من در انتهای آن خشک است؟

الف _ خشکی انتهای مو نشانه عدم تغذیه است. این نشان می دهد که روغن های طبیعی پوست سر شما به انتهای آن نمی رسد. این نیاز به تغذیه خارجی در قالب روغن، نرم کننده و ماسک مو دارد.

2) چگونه می توان انتهای خشک را بدون کوتاه کردن مو برطرف کرد؟

الف _ اگر اخیراً موهای خود را کوتاه کرده اید و انتهای آن هنوز خشک و شکننده به نظر می رسد، به این معنی است که باید به آن حالت دهنده عمیق بدهید. لزوماً لازم نیست که یک بمب در سالن خرج کنید، می‌توانید روی یک ماسک موی ترمیم‌کننده سرمایه‌گذاری کنید و هفته‌ای یک‌بار آن را با تمرکز روی نوک موها روی موهای خود بزنید.

3) موهای آسیب دیده چگونه به نظر می رسند؟

الف _ موهای آسیب دیده فاقد درخشندگی هستند در انتها شکننده هستند. هر فشاری می تواند منجر به شکستگی شود. ظاهری شبیه نی دارد و ممکن است دارای انتهای دوشاخه زیادی باشد. با عادات و محصولات مناسب مراقبت از مو، می توان موهای آسیب دیده را درمان کرد.

اکنون که دلایل خشکی موها و نحوه ترمیم نوک های خشک را می دانید، دیگر جای نگرانی نیست. از بهترین شامپو برای موهای خشک گرفته تا ماسک های مرطوب کننده، این نکات مراقبت از مو تضمین می کند که انتهای موهای شما به اندازه بقیه تارهای شما سالم به نظر برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.