سلامت پوست

آموزش ساده ماساژ صورت

آموزش ساده ماساژ صورت

آموزش ساده ماساژ صورت

آموزش ساده ماساژ صورت : یکی از بهترین بخش‌های مهم در مراقبت از پوست ماساژ ملایم صورت است. خوب، لازم نیست برای قرار ملاقات بعدی خود منتظر بمانید تا از مزایای ماساژ صورت بهره مند شوید. در عوض، مراقبت از خود و مراقبت از پوست را با افزودن یک ماساژور صورت به روتین زیبایی خود ترکیب کنید.

تنها چیزی که نیاز دارید دو محصول مراقبت از پوست – یک پاک کننده صورت و یک روغن صورت، سرم یا مرطوب کننده – و دستان خود یا یک ابزار ماساژ صورت است. این موارد ضروری را بشناسید، سپس بخوانید تا دریابید که چگونه ماساژ صورت را به روال هفتگی مراقبت از پوست خود اضافه کنید.

فواید ماساژ صورت چیست؟

بر اساس مطالعه ای از مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، غلتک های ماساژ صورت برای افزایش جریان خون با استفاده مداوم معجزه می کنند که به ظاهر خطوط ریز، چین و چروک ها و کیسه های زیر چشم کمک می کند. NCBI همچنین به اشتراک می‌گذارد که یک ماساژور صورت می‌تواند به کاهش استرس و بهبود خلق و خوی کلی شما کمک کند.

3 ابزار ماساژ صورت که می توانید امتحان کنید

در اولین مرحله از آموزش ساده ماساژ صورت به ابزار مناسب ماساط میپردازیم. در حالی که دستان شما راهی عالی برای ماساژ پوست شما هستند، ابزارهای ماساژ صورت می توانند بازی مراقبت از پوست شما را به سطح بالاتری ببرند.

1. درما رولر

اگر در جستجوی گوگل برای یافتن بهترین ماساژورهای صورت بوده اید، احتمالاً با درما رولرها برخورد کرده اید. طبق گفته NCBI، درما رولرها ابزاری سوزن‌دار هستند که برای کمک به درمان اسکار آکنه روی پوست می‌چرخند و همچنین می‌توانند به تولید کلاژن و الاستین و همچنین افزایش جذب محصول کمک کنند. از آنجایی که این ابزار نیاز به سوراخ کردن پوست دارد، قبل از استفاده از آن در خانه با متخصص پوست خود صحبت کنید.

2. غلتک جید

یکی از محبوب ترین ابزارهای زیبایی، غلتک یشم به افزایش جریان خون در صورت کمک می کند و کمک می کند تا محصولات به طور یکنواخت روی پوست برای داشتن پوستی متعادل و شاداب کمک کنند.

بهتر از همه، این ابزار مجهز به دو انتهای است، یک انتهای بزرگ برای ماساژ گونه‌ها، پیشانی و خط فک و یک انتهای کوچک‌تر برای پوشاندن پل بینی و ناحیه زیر چشم. به سادگی ابزار را با حرکات رو به بالا روی صورت خود بچرخانید تا از تمام مزایای آن بهره مند شوید. حتی می‌توانید با سرد کردن غلتک یشم خود در یخچال قبل از هر بار استفاده، یک قدم جلوتر بروید تا به پف کردن پوست کمک کنید.

آموزش ساده ماساژ صورت

3. گوا شا

گوا شا یک تکنیک ماساژ آسیای شرقی است که با استفاده از اشیاء بی‌حرکت روی پوست فشار می‌آورد و خراش می‌دهد تا تنش عضلانی را کاهش داده و گردش خون را تقویت کند. ابزارهای گوا شا، که مسطح هستند و اغلب از کوارتز صورتی ساخته می‌شوند، در ایالت‌ها محبوب شده‌اند و معمولاً برای ماساژ صورت به روشی شبیه به غلتک یشمی استفاده می‌شوند.

چگونه صورت خود را ماساژ دهید

دومین قسمت از آموزش ساده ماساژ صورت چگونگی ماساژ است. این راهنمای گام به گام زیر را دنبال کنید تا چهره خود را TLC که شایسته آن است ببخشید.

1. با چهره ای تازه و تمیز شروع کنید

شستن صورت (و دستان خود) قبل از شروع ماساژ ضروری است تا کثیفی و سایر ناخالصی ها را به پوست خود ماساژ ندهید. با تمیز کردن دست‌هایتان شروع کنید، سپس به سراغ پاک‌کننده‌های آبرسانی بروید که مطمئناً پاک‌سازی کاملی را به همراه دارد.

2. به دنبال مرطوب کننده یا روغن صورت خود باشید

اگر تا به حال ماساژ صورت دریافت کرده اید، می دانید که متخصص زیبایی دست های خشک خود را روی صورت شما صاف نمی کند. در عوض، آنها یک مرطوب کننده یا روغن صورت را روی پوست شما ماساژ می دهند. به این ترتیب، دست‌های آن‌ها می‌توانند به نرمی و بدون هیچ کشش یا کشیدن روی پوست شما سر بخورند. شما می خواهید همین کار را در طول ماساژ صورت خود انجام دهید.

آموزش ساده ماساژ صورت

قبل از استفاده از لوسیون یا کرم، یک عدد مرطوب کننده را بین دستان خود بمالید تا گرم شود. اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید همین کار را با روغن صورت انجام دهید یا چند قطره روغن را در مرطوب‌کننده خود مخلوط کنید تا بهترین حالت را داشته باشید. در مورد اینکه کدام مرطوب کننده را باید در ماساژ صورت خود بگنجانید، می توانید از کرم مورد علاقه ای که از قبل در خانه دارید استفاده کنید یا یکی از گزینه های زیر را بر اساس نوع پوست خود در نظر بگیرید.

3. فشار سبک را در حرکات رو به بالا اعمال کنید

اکنون زمان ماساژ فرا رسیده است. برای ماساژ با دست‌ها، از چانه شروع کنید و با اعمال فشار کمی به سمت شقیقه‌ها حرکت کنید. سپس از بالای لب های خود حرکت کنید، دوباره به سمت شقیقه های خود بالا و بیرون بروید.

برای ماساژ با ابزار گوا شا، با کشیدن این ابزار روی ناحیه زیر چشم و به سمت شقیقه خود شروع کنید. سپس به سمت چانه خود بروید و ابزار گوا شا را در امتداد خط فک و بالا کنار گوش فشار دهید، سپس ابزار را پشت لاله گوش و پایین گردن بگیرید. کار را با خراش دادن ملایم ابزار گوا شا از روی پل بینی خود و سپس از کناره بینی به سمت گونه خود پایان دهید.

برای ماساژ با درما رولر، غلتک خود را بردارید و آن را روی پیشانی، گونه ها، چانه و گردن خود در همه جهات بچرخانید: عمودی، افقی و مورب. مطمئن شوید که سفت و در عین حال ملایم باشید، زیرا فشار بیش از حد می تواند به پوست شما آسیب برساند، که دقیقاً نتیجه عکس چیزی است که می خواهید.

برای ماساژ با غلتک یشم، فشار متوسطی اعمال کنید و ابزار را روی پیشانی، گونه ها و خط فک خود به صورت عقب و جلو، بالا و پایین بچرخانید و سپس به سمت بیرون بروید. قبل از اینکه به ناحیه بعدی بروید، در همان نقطه حدود پنج یا شش بار تکرار کنید.

آموزش ساده ماساژ صورت

4. توجه بیشتری به ناحیه چشم خود داشته باشید

به سمت ناحیه زیر ابروی خود حرکت کنید، از یک ابزار ماساژ صورت برای فشار دادن استفاده کنید و با ضربه های بیرونی به سمت شقیقه های خود جریان دهید. ماساژور صورت خود را به آرامی از گوشه های داخلی چشم به سمت گوشه های بیرونی حرکت دهید. این امر به ویژه مهم است زیرا مایعات می توانند در زیر چشم جمع شوند و باعث پف کردن چشم شوند. اگر کیسه های زیر چشم دارید، ممکن است بخواهید زمان بیشتری را به ناحیه زیر چشم خود اختصاص دهید.

5. گردن و خط فک خود را بگنجانید

آخرین مرحله از آموزش ساده ماساژ صورت را به گردن اختصاص داده ایم. یک ماساژ عالی صورت به صورت شما ختم نمی شود. باید به سمت پایین ادامه یابد و روی خط فک، گردن و دکلته تمرکز کند. می‌توانید از دست‌ها یا ابزاری در اینجا استفاده کنید و باید با حرکات دایره‌ای از گردن تا خط فک ماساژ دهید. این همچنین به افزایش جریان خون و کاهش خطوط و چین و چروک در ناحیه کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.