آرایش صورت, آرایش و زیبایی

چه رنگی آرایش کنم؟ تئوری رنگ برای آرایش ساده

چه رنگی آرایش کنم؟ تئوری رنگ برای آرایش ساده

چه رنگی آرایش کنم؟ تئوری رنگ برای آرایش ساده

چه رنگی آرایش کنم؟ تئوری رنگ برای آرایش ساده » یکی از رایج ترین سوالاتی که از همه می پرسند این است که “چه رنگی آرایش کنم؟” این می تواند برای کرم پودر، رژگونه، سایه چشم، رژ لب و انواع محصولات آرایشی باشد . برای بیشتر مصرف‌کنندگان، این تردید وجود دارد که کدام رنگ با رنگ چهره یا ویژگی‌های آن‌ها هماهنگی بیشتری دارد.

بدتر از همه، ما حالا در روزگاری زندگی می کنیم که گزینه های رنگی بیشتری نسبت به قبل وجود دارد. اینترنت مملو از ویدیوهایی از وبلاگ نویسان و ستاره های وب است که از پالت های رنگین کمانی پر از سایه ها و رژگونه های تکنیکالر استفاده می کنند.

قبل از اینکه جستجو اجازه دهید یک درس اساسی در مورد تئوری رنگ و چرخه رنگ برای آرایش به شما بدهم که ممکن است این روند را ساده کند.

چه رنگی آرایش کنم؟ تئوری رنگ برای آرایش ساده

چه رنگی آرایش کنم؟ تئوری رنگ برای آرایش ساده

برای شروع ما می خواهیم اصطلاحات خود را درک کنیم. وقتی رنگ آرایش را انتخاب می کنیم، می خواهیم ویژگی های آن رنگ را تشخیص دهیم.

 ابتدا می خواهیم در نظر بگیریم که چه رنگ هایی در پوست، مو و چشم خود داریم. به عنوان مثال افرادی که موهای بلوند و چشم‌های آبی دارند در سایه‌های طلایی و قهوه‌ای ظاهر خوبی دارند.

اگر پوست شما سرد یا صورتی است، احتمالاً با رژگونه و رژ لب صورتی ملایم خوب به نظر می رسید در حالی که افرادی که پوست برنزه و چشمان قهوه ای دارند با سایه چشم های خاکستری، نقره ای و آبی خوب به نظر می رسند.

البته عمق به معنای روشن یا تیره بودن رنگ است. هنگام انتخاب عمق رنگ آرایش مهم است که عمق پوست خود را در نظر بگیرید.

برای رنگی که خیلی روشن است ممکن است ظاهر نشود در حالی که رنگی که خیلی تیره است ممکن است دراماتیک تر از آنچه می خواهید به نظر برسد.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از خراب شدن زیرسازی آرایش صورت

چه رنگی آرایش کنم؟ تئوری رنگ برای آرایش ساده

هنگام انتخاب رنگ‌هایی که به خوبی با ویژگی‌های ما سازگار هستند، معمولاً به پوست، چشم‌ها و رنگ موی خود نگاه می‌کنیم تا مشخص کنیم چه چیزی بهتر عمل می‌کند.

ما این امکان را داریم که از رنگ هایی مشابه ویژگی هایمان استفاده کنیم – تک رنگ یا از رنگ هایی که مخالف رنگ ویژگی های ما هستند – متضاد استفاده کنیم.

برای کمک به درک ما، به چرخه رنگ نگاه کنید. رنگ‌های طرف مقابل چرخه رنگ متضاد هستند و رنگ‌هایی که مطابقت دارند تک رنگ هستند.

چه رنگی آرایش کنم؟ تئوری رنگ برای آرایش ساده

چرخ رنگ برای آرایش

با تمام این اطلاعات بیان شده، مهم است که بدانید برای اینکه چشمانتان خوب به نظر برسد، لازم نیست این رنگ ها را بزنید.  سطوح مختلف رنگ ، قهوه‌ای ملایم و رنگ‌های قهوه‌ای خنثی در بیشتر رنگ‌های چشم زیبا به نظر می‌رسند.

من مشتریان زیادی داشته ام که به من گفته اند که نمی توانند سایه چشم بنفش بزنند، زیرا سیاهی دور چشم آنها را نمایان می کند. پاسخ من به آن این است که “شما از چه کانسیلری استفاده می کنید؟” اگر به درستی حلقه های تیره را اصلاح نکنید، هیچ سایه ای بد به نظر نمی رسد. این یکی دیگر از عناصر مهم در تئوری رنگ است.

آرایش صورت

اگر دایره های خاکستری، آبی یا بنفش دارید، از کانسیلر روشن تر از پوست خود استفاده کنید.برای خنثی کردن تیرگی زیر چشم ها مناسب است. از اینکه چقدر راحت تر می توانید تغییر رنگ را بپوشانید شگفت زده خواهید شد.

هنگامی که رنگ پوست شما یکنواخت شد و حلقه های تیره شما پوشانده شد می توانید هر رنگ رژگونه یا سایه چشمی را انتخاب کنید بدون اینکه نگران این باشید که این مشکلات را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

دراماتیک در مقابل طبیعی

چالش دیگری که می بینم مصرف کنندگان با آن روبرو هستند این است که آیا می توانند از ظاهر دراماتیک دور شوند یا خیر. بنابراین بسیاری از ما به رنگ‌های ملایم و طبیعی پایبند هستیم، زیرا فکر می‌کنیم نمی‌توانیم از درام فرار کنیم.

من نمی توانم به شما بگویم که چند زن ملاقات کرده ام که دارای 5 رژ لب همرنگ از یک دسته از مارک های مختلف هستند. ما یک بار یک رنگ را میزنیم  و چند تعریف می کنیم و بعد فکر می کنیم این همان چیزی است که قرار است داشته باشیم در حالی که در واقعیت، ما قادر به تنوع بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنیم هستیم.

توصیه من این است که برای انتخاب رژلب، چشمان خود را ببندید و به خودتان نگاه نکنید و با ظاهر عادی خود مقایسه کنید. طوری به خود نگاه کنید که انگار غریبه ای هستید که در خیابان با آنها آشنا شده اید. ممکن است خودتان را شگفت زده کنید! و از امتحان کردن قرمز نترسید.

آرایش صورت

سخن پایانی:

ما می دانیم که داشتن گزینه های بسیار زیاد می تواند چالش برانگیز باشد اما به یاد داشته باشید که شما هرگز تنها نیستید.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی نکات جالب برای آرایش صورت در هر موقعیت مکانی! این مقاله را هم بخوانید همچنین نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.