زیبایی, سلامت پوست

واقعاً چقدر باید صورت خود را بشویید؟ (بر اساس نوع پوست)

واقعاً چقدر باید صورت خود را بشویید؟ (بر اساس نوع پوست)

واقعاً چقدر باید صورت خود را بشویید؟ (بر اساس نوع پوست)

واقعاً چقدر باید صورت خود را بشویید؟ (بر اساس نوع پوست) در اینجا نکاتی در مورد نحوه و زمان شستشوی صورت بر اساس نوع پوست شما آورده شده است.

آیا پوست خود را بیش از حد می شویید و روغن طبیعی آن را از بین می برید؟ یا به اندازه کافی آن را نمی شویید تا منافذ خود را از تجمع چربی و سموم پاک کنید؟

واقعاً چقدر باید صورت خود را بشویید؟ (بر اساس نوع پوست)

دانستن اینکه چند بار باید صورت خود را برای پوست چرب یا هر نوع پوستی بشویید، به روتین آرایش و مراقبت از پوست شما بستگی دارد.

برای اطمینان از اینکه پوست خود را به اندازه کافی می شویید (و نه بیش از اندازه کافی)، ما همه چیز را در مورد شستشوی صورت از جمله بهترین محصولات برای شما آورده ایم!

چند بار باید پوست خود را بشویید؟

به عنوان یک قاعده کلی برای انواع پوست، شما باید دو بار در روز صورت خود را با پاک کننده مناسب برای رفع نیازهای پوست بشویید. نوع پاک‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید به نوع پوست و روتینی که در آرایش خود دارید بستگی دارد.

به عنوان مثال پاک کننده های کف کننده برای کسانی که پوست چرب دارند عالی هستند، اما برای پوست های خشک بیش از حد هستند. به همین ترتیب، یک کرم پاک‌کننده می‌تواند برای انواع پوست‌های معمولی مناسب باشد، اما برای پوست‌های چرب بسیار چرب است.

اگر آرایش‌کننده سنگینی دارید، ممکن است لازم باشد بیشتر از این کار را انجام دهید و تمیز کردن مضاعف را در برنامه شبانه خود قرار دهید تا مطمئن شوید که تمام آرایش خود را پاک کرده‌اید و آلاینده‌ها و محرک‌هایی را که در آن تجمع کرده‌اند پاک کرده‌اید. 

واقعاً چقدر باید صورت خود را بشویید؟ (بر اساس نوع پوست)

بهترین دمای آب برای شستن صورت چیست؟

آب ولرم برای شستن صورت بهتر است. این به این دلیل است که آب خیلی سرد منافذ را سفت می کند اثربخشی هر شستشو را کاهش می دهد.

در حالی که آب خیلی داغ، روغن های محافظی را که به حفظ رطوبت کمک می کنند، از پوست می گیرد و در عین حال باعث تحریک نیز می شود.

آب ولرم به اندازه کافی با پاک کننده شما کار می کند تا تمام کثیفی ها و زباله های روی پوست شما را پاک کند، بدون اینکه مانع پوست شما شود. هنگامی که صورت خود را تمیز و خشک کردید، نباید احساس ناراحتی کنید.

واقعاً چقدر باید صورت خود را بشویید؟ (بر اساس نوع پوست)

آیا باید صبح صورت خود را بشویید؟

درست مانند مسواک زدن دندان‌هایتان در صبح، سفیده‌های مرواریدی را عاری از باکتری‌ها نگه می‌دارد، شستن صورت در صبح به پاک کردن تمام ناخالصی‌ها (روغن و کثیفی) که ممکن است روی پوست شما باقی مانده باشد کمک می‌کند.

اما توجه داشته باشید: مطمئن شوید که از یک پاک کننده استفاده می کنید زیرا شستشوی بیش از حد با صابون می تواند اثرات مضری داشته باشد!

آیا باید قبل از خواب صورت خود را بشویید؟

با وجود اینکه ممکن است دور از دنیا و همه آلودگی های آن روی مبل خود با چیپس نشسته باشید، اما پوست شما همچنان کثیفی و چندین ناخالصی دیگر را جمع می کند.

شروع یک روز جدید شسته نشده دیروز می تواند منجر به تیرگی، التهاب و آکنه شود. بنابراین، به یک بار شستشوی صورت شبانه متعهد شوید.

همچنین در حالی که دو بار شستن صورت بهترین کار است در مورد صابون زیاده روی نکنید زیرا شستشوی زیاد یا مواد شیمیایی زیاد می تواند چربی طبیعی پوست را از بین ببرد.

همچنین، پوست خود را با حوله های ضخیم پاک نکنید زیرا ممکن است منافذ شما را دچار مشکل کند. در عوض، از یک دستمال نرم استفاده کنید و صورت خود را خشک کنید.

 صورت

چگونه بهترین شوینده را متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنیم

با وجود پاک کننده های زیاد روی قفسه ها، چگونه بهترین را برای خود انتخاب می کنید؟ همه اینها به نوع پوست شما (چرب، خشک، معمولی یا مختلط) و توصیه صحیح پاک کننده بستگی دارد.

به علاوه، باید حساسیت پوست خود را در نظر بگیرید – آیا مستعد آکنه هستید یا هر گونه بیماری پوستی دیگری مانند روزاسه، اگزما یا پسوریازیس دارید؟

بهترین پاک کننده برای پوست های چرب

اگر پوست چرب دارید پاک کننده های ژل یا کف کننده بهترین نتیجه را به شما می دهند. شستشوی صورت سرشار از عصاره میوه های طبیعی است که بدون ایجاد احساس خشکی یا سفت شدن بیش از حد پوست را عمیقاً تمیز می کند.

برای استفاده حداکثری از این پاک کننده میوه ای، آن را روی لکه های چرب خود مانند بینی، چانه، پیشانی و گونه ها بزنید با حرکات دایره ای ملایم دنبال کنید (نه خیلی خشن، زیرا می تواند پوست شما را قرمز کند!).

هنگامی که صورت شوینده کف کرد، آن را به طور یکنواخت روی صورت خود پخش کنید.

 صورت

بهترین پاک کننده برای پوست های معمولی

برای کسانی که پوست معمولی دارند – نه چرب و نه خشک – یک پاک کننده مبتنی بر آب باید در لیست شما باشد.

به فوم صورت زیبایی درخشان برکه برسید . غنی شده با ویتامین B3+ پیشرفته، این پاک کننده به پوست شما درخشندگی زیبا و لطافتی می بخشد!

سوالات متداول

س: اگر ورزش می کنم چند بار باید صورتم را بشورم؟

پاسخ: هنگامی که فعالیت در تصویر وجود دارد و شما عرق می کنید، شستشوی اضافی لازم است. اگر باکتری های بعد از تمرین را از بین نبرید، می تواند منجر به جوش های سرسیاه، سرسفید و حتی آکنه شود.

هنگامی که آب جاری یا پاک کننده ای برای استفاده ندارید، دوباره دستمال های بدون روغن استفاده کنید – آنها یک راه موقت خوب را ایجاد می کنند.

س: اگر پوست مختلط دارم چند بار باید صورتم را بشورم؟

افراد پوست مختلط به عنوان بخشی از افراد خوش شانس در نظر گرفته می شوند زیرا شما مجبور نیستید به دنبال پاک کننده مناسب بروید – کم و بیش، همه چیز برای شما مناسب است. با این حال، برای داشتن پوستی شاداب و تمیز هنوز باید صورت خود را دو بار در روز بشویید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.