زیبایی, سلامت پوست

همه چیز درباره آرایش دائمی | میکروپیگمنتیشن

همه چیز درباره آرایش دائمی | میکروپیگمنتیشن

همه چیز درباره آرایش دائمی | میکروپیگمنتیشن

همه چیز درباره آرایش دائمی | میکروپیگمنتیشن : همانطور که ممکن است شما عاشق امتحان کردن جدیدترین ترندها و ظاهر آرایش باشید، تکنیک های آرایشی خاصی وجود دارد که روزانه انجام می دهید – مانند پر کردن ابروها – که به نظر می رسد زمان زیادی را صرف می کنند. بسیاری از مردم ابرو، لب، خط چشم و موارد دیگر را انتخاب می کنند. فکر می کنید ممکن است آرایشی داشته باشید که ماندگار باشد؟ در زیر، ما به «آرایش دائمی چیست» پاسخ می‌دهیم، خطرات دائمی شدن آرایش شما را به اشتراک می‌گذاریم، و شما را در مورد اینکه آیا می‌توانید آرایش دائمی را پاک کنید یا خیر، مطلع می کنیم.

آرایش دائمی چیست؟

آرایش دائمی که به عنوان میکروپیگمنتیشن یا درموگرافیک نیز شناخته می شود، نوعی خالکوبی دائمی است. یک سوزن جوهر رنگی را وارد پوست می‌کنند تا رنگ دانه ها را وارد پوستتان کنند. به طور کلی، آرایش دائمی به طور قابل توجهی بیشتر از آرایش روزانه ای که به آن عادت کرده اید ماندگاری دارد.

چه آرایش دائمی می توانید داشته باشید؟

برای اکثر افراد، آرایش دائمی به این معنی نیست که تمام صورت آرایش خود را خالکوبی کنند. در عوض، چند گزینه محبوب برای آرایش دائمی وجود دارد، و ممکن است کسی یکی دو مورد از آنها را انتخاب کند – هر چیزی را که شبیه آرایشی است که اغلب استفاده می‌کند یا استفاده از آن سخت‌تر است، انتخاب کند. در زیر، ما کمی در مورد سه گزینه آرایش دائمی صحبت می کنیم.

1. ابروهای دائمی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، برخی آرایش دائمی را به عنوان جایگزینی برای پر کردن ابروهای خود با آرایش موقت هر روز به عنوان یک جایگزین صرفه جویی در زمان انتخاب می کنند. این ممکن است برای کسانی که به طور طبیعی ابروهای نازک، موهای روشن، نواحی کم پشت دارند گزینه مناسبی باشد.

همه چیز درباره آرایش دائمی | میکروپیگمنتیشن

بیشتر بخوانید: تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟

2. خط چشم دائمی

از اینکه هر روز صبح خط چشم خود را کامل کنید خسته شده اید؟ آرایش دائمی می تواند ظاهر خط چشم موقت را تقلید کند، چه بخواهید آن را در امتداد خطوط مژه بالایی یا پایینی خود قرار دهید. توصیه ما؟ اگر خط چشم دائمی را انتخاب می کنید، آن را ساده نگه دارید و خطی نازک را انتخاب کنید. خط چشم بالدار و سایر تکنیک های خط چشم چشمگیرتر ممکن است بهترین گزینه آرایش دائمی نباشند زیرا روندهای آرایش همیشه در تغییر هستند!

همه چیز درباره آرایش دائمی | میکروپیگمنتیشن

3. خط لب دائمی

اگر می خواهید ظاهری جذاب داشته باشید، خط لب یا رژ لب دائمی ممکن است مورد توجه قرار گیرد. رنگی را انتخاب کنید که فقط یک تا دو درجه تیره‌تر از لب‌هایتان باشد تا ظاهری طبیعی داشته باشید که آرایش دائمی شما را از بین نبرد.

همه چیز درباره آرایش دائمی | میکروپیگمنتیشن

آرایش دائمی چقدر ماندگار است؟

آیا آرایش دائمی واقعا دائمی است؟ کلینیک کلیولند بیان می‌کند که رنگدانه‌های آرایش دائمی شما معمولاً در هفته‌های پس از خالکوبی اولیه تیره‌تر به نظر می‌رسند، اما با گذشت زمان از بین می‌روند، زیرا سلول‌های پوست شما دائماً جایگزین می‌شوند.

بیشتر بخوانید: چگونه از تتوی خود مراقبت کنیم؟

آیا می توانید آرایش دائمی را پاک کنید؟

طبق FDA، یک مشکل رایج در مورد خالکوبی و آرایش دائمی، نارضایتی است که منجر به تمایل به حذف چیزی می شود که قرار بود دائمی باشد. این نارضایتی می تواند ناشی از محو شدن آرایش دائمی با گذشت زمان، تداخل آرایش دائمی با تغییر رنگ پوست و کانتور صورت شما با گذشت زمان و قدیمی شدن سبک آرایش دائمی باشد.

اگر تصمیم دارید که می خواهید آرایش دائمی خود را پاک کنید، مراحلی وجود دارد که می توانید انجام دهید. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، لیزر محبوب ترین روش پاک کردن خالکوبی است. برای پاک کردن آرایش دائمی باید به چند نکته توجه داشت.

1. ممکن است دردناک باشد. FDA دستگاه های لیزر خاصی را برای پاک کردن خالکوبی تایید کرده است. با این حال، حذف خالکوبی با لیزر ممکن است ناراحت کننده یا دردناک باشد. برخی از عوارض جانبی ممکن است شامل خونریزی، قرمزی یا درد باشد. حتما با پزشک خود در مورد کرم بی حس کننده یا گزینه های دیگر برای کمک به ناراحتی و درد صحبت کنید.

2. چندین جلسه طول می کشد. AAD بیان می‌کند که وقتی آرایش دائمی انجام می‌دهید، هنرمند خالکوبی جوهر را لایه لایه می‌کند و لیزر نمی‌تواند با خیال راحت تمام لایه‌ها را در یک جلسه درمان تجزیه کند و در عوض بعد از هر درمان روشن به نظر می‌رسد. طبق گفته FDA، ممکن است 6 تا 10 درمان طول بکشد تا خالکوبی را پاک کنید و هنوز هم ممکن است نتوانید به طور کامل تاتو را پاک کنید.

3. عوارض جانبی احتمالی وجود دارد. عوارض جانبی بالقوه می تواند شامل جای زخم، تغییر در بافت پوست و سوختگی و سایر زخم ها باشد. به همین دلیل، لازم است همیشه تحقیق کنید و مطمئن شوید که با پزشک خود در مورد گزینه های حذف صحبت کنید.

خطرات آرایش دائمی چیست؟

آرایش دائمی خطراتی دارد. ما دلایلی را توضیح داده ایم که چرا ممکن است شما علاقه مند به خالکوبی آرایش خود باشید، اما قبل از تصمیم گیری حتماً خطرات زیر را درک کنید.

1. عفونت و بیماری جدی. با توجه به کلینیک کلیولند، همیشه خطر عفونت یا بیماری جدی ناشی از ابزار، روش‌ها یا محصولات ناپاک خالکوبی وجود دارد.

2. واکنش آلرژیک. جوهر مورد استفاده برای آرایش دائمی شما می تواند منجر به واکنش آلرژیک شود. AAD بیان می کند که افراد همچنین می توانند به رنگ یا نوع خاصی از جوهر خالکوبی حساسیت داشته باشند. FDA خاطرنشان می کند که این واکنش ها می تواند به خصوص مشکل ساز باشد زیرا رنگدانه ها به سختی حذف می شوند.

3. جای زخم. به گفته کلینیک کلیولند، افرادی که مستعد ابتلا به اسکارهای کلوئیدی هستند ممکن است پس از فرآیند تاتو با آنها باقی بمانند.

4. گرانولوم. FDA توضیح می‌دهد که گرانولوم‌ها گره‌هایی هستند که ممکن است در اطراف موادی که بدن آن‌ها را خارجی می‌داند تشکیل شوند و این می‌تواند با ذرات رنگدانه خالکوبی رخ دهد.

5. عوارض MRI. وقتی خالکوبی می کنید یا آرایش دائمی می کنید، احتمالاً به این فکر نمی کنید که آیا در آینده ام آر آی انجام خواهید داد، اما ممکن است بخواهید. طبق گفته FDA، گزارش هایی از افرادی با خالکوبی یا آرایش دائمی که هنگام دریافت MRI دچار تورم یا سوزش (در نواحی دارای رنگدانه) شده اند، گزارش شده است، اما این به ظاهر نادر و بدون اثرات ماندگار است.

در مطلب بعدی می توانید اطلاعات خود را گسترش کنید: تفاوت اصلی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.