سلامت پوست

روش های درمان و جلوگیری از قرمزی روزاسه

روش های درمان و جلوگیری از قرمزی روزاسه

روش های درمان و جلوگیری از قرمزی روزاسه

روش های درمان و جلوگیری از قرمزی روزاسه  : چه پوست چرب، چه خشک یا مختلط داشته باشید، یک روال مراقبت از پوست برای رفع هر نگرانی مراقبت از پوست وجود دارد. برای کسانی که پوست مستعد روزاسه دارند، مهم است که بدانند چه چیزی می تواند باعث افزایش روزاسه در بدن و صورت شما شود. این بدان معنی است که بدانید از کدام محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید و همچنین چه اقداماتی را در روال مراقبت از پوست خود انجام دهید که به حداقل رساندن تحریک و قرمزی کمک می کند. در زیر، ما برخی از بینش روزاسه و همچنین هشت نکته مراقبت از پوست را برای کمک به جلوگیری از قرمزی قابل مشاهده به اشتراک می گذاریم.

روزاسه چیست؟

کلینیک مایو بیان می کند که روزاسه یک بیماری شایع پوستی است که باعث قرمزی و رگ های خونی قابل مشاهده در صورت شما و همچنین برجستگی های کوچک، قرمز و پر از چرک می شود که می تواند با آکنه، واکنش آلرژیک یا سایر مشکلات پوستی اشتباه گرفته شود.
روزاسه می تواند با ترکیبی از عوامل ارثی و محیطی، از جمله افزایش جریان خون در سطح پوست، تحریک یا تشدید شود. در حالی که روزاسه ممکن است در هر کسی رخ دهد، طبق گفته کلینیک مایو، بیشتر زنان میانسالی را که پوست روشن دارند، تحت تاثیر قرار می دهد.

چگونه از پوست مستعد روزاسه مراقبت کنیم

در حالی که یک راه حل برای روزاسه وجود ندارد، درک محرک های آن می تواند به جلوگیری از شعله ور شدن در آینده کمک کند. با افزودن این هشت نکته مراقبت از پوست به روتین مراقبت از پوست روزاسه، از رنگ پوست خود دوری کنید.

نکته شماره 1 مراقبت از پوست: دو بار در روز تمیز کنید

به گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD) از آنجایی که پوست روزاسه مستعد تحریک است، کسانی که روزاسه دارند اغلب پوست خود را به اندازه کافی نمی شویند. با این حال، تمیز کردن دو بار در روز، یک بار در صبح و یک بار قبل از خواب، برای از بین بردن چربی و آلودگی که می تواند ظاهر روزاسه را بیشتر تحریک کند، مهم است.

بیشتر بخوانید:

نکته شماره 2 مراقبت از پوست: مرطوب کننده

هیدراته نگه داشتن پوست شما حیاتی است. چه روزاسه پوست شما را خشک یا چرب کند، AAD خاطرنشان می کند که مرطوب کردن می تواند به پوست شما احساس راحتی بیشتری بدهد. یک مرطوب‌کننده روز با SPF 30، پس از پاک‌سازی برای حفظ رطوبت و آرامش پوستتان استفاده کنید.

روش های درمان و جلوگیری از قرمزی روزاسه

نکته 3 مراقبت از پوست: از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

AAD بیان می کند که نور خورشید عامل اصلی شعله ور شدن روزاسه است. برای کمک به محافظت از پوست خود در برابر نور خورشید، AAD توصیه می کند که هر روز از یک ضد آفتاب با طیف وسیع SPF 30 یا بیشتر استفاده کنید، در بیرون از منزل از کلاه لبه پهن استفاده کنید، به دنبال سایه باشید و از آفتاب ظهر روز دوری کنید.

نکته شماره 4 مراقبت از پوست: برخی از مواد تشکیل دهنده را پاک کنید

به گفته AAD، اجتناب از برخی مواد مانند الکل، عطر، اسید گلیکولیک و اسید لاکتیک در محصولات آرایشی و مراقبت از پوست ممکن است به شما کمک کند تا از حوادث تحریک جلوگیری کنید.

نکته شماره 5 مراقبت از پوست: محصولات خود را آزمایش کنید

اگر در حال آزمایش یک محصول جدید هستید، قبل از استفاده از آن روی پوست مستعد روزاسه، آن را آزمایش کنید. AAD پیشنهاد می کند که مقدار کمی را در نزدیکی مناطقی که تمایل به شعله ور شدن روزاسه دارید بمالید و توجه داشته باشید که آیا پوست شما در طی 72 ساعت تحریک می شود یا خیر.

روش های درمان و جلوگیری از قرمزی روزاسه

نکته شماره 6 مراقبت از پوست: ملایم باشید

در حالی که استفاده از یک پاک کننده ملایم حتی برای افرادی که پوست مستعد ابتلا به روزاسه دارند مهم است، همچنین مهم است که با پوست خود در خارج از محل شستشوی صورت خود ملایم باشید. AAD بیان می کند که باید از پارچه های شستشو، اسفنج های صورت و لایه برداری اجتناب کنید، زیرا مالش و مالش دادن صورت می تواند روزاسه شما را تحریک کرده و بدتر کند.

نکته 7 مراقبت از پوست: استرس را کاهش دهید

به گفته AAD، برای افراد خاصی، استرس می تواند محرکی برای شعله ور شدن روزاسه باشد. می توانید سعی کنید با مراقبت از خود یا یوگای کاهنده استرس کمی آرامش درونی پیدا کنید.

نکته 8 مراقبت از پوست: از کانسیلر سبز استفاده کنید

استفاده از محصولات آرایشی مناسب می تواند به پنهان کردن ظاهر قرمزی کمک کند. در نظر داشته باشید که گهگاهی محصولات ضد قرمزی را به روتین خود اضافه کنید، بنابراین می‌توانید قرمزی را موقتاً در حین اجرای روتین مراقبت از پوست برای کمک به طولانی‌مدت پنهان کنید.

روش های درمان و جلوگیری از قرمزی روزاسه

بیشتر بخوانید: راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.