سلامت مو, مدل مو

راهنمای کامل کراتینه برای مو | فواید کراتین برای مو  

راهنمای کامل کراتینه برای مو | فواید کراتین برای مو  

راهنمای کامل کراتینه برای مو | فواید کراتین برای مو  

راهنمای کامل کراتینه برای مو | فواید کراتین برای مو  : تا به حال به این فکر کرده اید که کراتینه مو چیست و چرا همه به این موضوع علاقه دارند؟ خوب از تقویت موهایتان تا صاف کردن آن، بیایید به فواید آن و اینکه چرا باید آن را امتحان کنید بپردازیم. 
اگر در تمام عمر خود با موخوره و وز شدن مو زندگی کرده اید به احتمال زیاد، در مورد کراتینه مو تحقیقاتی انجام داده اید که به شما موهای صاف و براق می دهد.
یا شاید دیده باشید که پس از درمان کراتینه مو، یک دگرگونی کامل موی خود را به دست آورده است با این حال قبل از اینکه برای انجام این روش چند ساعته روی صندلی سالن بنشینید، بیایید همه ابهامات خود را برطرف کنیم و هر آنچه را که باید در مورد این داروی صاف کننده مو بدانید را به شما بگوییم. شما همچنین میتوانید با کلیک برروی شامپوی کراتین مناسب مو چه ویژگی هایی دارد؟ این مقاله را هم بخوانید.
راهنمای کامل کراتینه برای مو | فواید کراتین برای مو  
راهنمای کامل کراتینه برای مو | فواید کراتین برای مو  

کراتینه مو: اصول اولیه  

کراتین پروتئینی است که در ناخن، پوست و موی شما وجود دارد درمان کراتینه مو شامل مراحلی برای پر کردن کراتین موهای شما است.
به همین دلیل است که می توان از آن به عنوان “درمان پروتئین” یا “صاف کننده مو” نیز یاد کرد. این درمان موقت بسته به سلامت موهایتان و میزان مراقبت از موهایتان پس از درمان به مدت سه تا دوازده ماه موهای شما را صاف و براق می کند.  
در مورد مواد شیمیایی مورد استفاده در این روش، یک کرم صاف کننده حاوی فرمالدئید با برس روی موها اعمال می شود. سپس موهای شما با سشوار خشک می شود و با اتو صاف می شود تا در محصول ببندد.
راهنمای کامل کراتینه برای مو | فواید کراتین برای مو  

فواید کراتین برای مو  

1. موخوره را از بین می برد  
دلیل اینکه ممکن است این مطلب را می خوانید این است که از موهای وز شده خود خسته شده اید ، درست است؟ خوب، شما می توانید مطمئن باشید که کراتینه درمانی یک راه مطمئن برای خلاص شدن از شر موخوره برای همیشه (یا حداقل برای چند ماه) است. این روش چند مرحله ای کوتیکول های مو را صاف می کند تا موهای شما به وضوح براق و قابل کنترل شود. 

2. موهای صاف با ظاهر طبیعی 

اگر دارای موهای موج دار یا مجعد هستید اما می خواهید ظاهر جدیدی را بدون آسیب رساندن به موهایتان امتحان کنید، می توانید به درمان کراتینه اعتماد کنید تا موهای صاف و طبیعی با ظاهری حجیم و سالم به شما بدهد. 
راهنمای کامل کراتینه برای مو | فواید کراتین برای مو  

3. موهای براق تر 

کراتینه مو می تواند گیسوان شما را تنها در یک روز از حالت ضخیم به صاف تبدیل کند. همانطور که قبلا ذکر شد، پروتئین مو را بازیابی می کند که نه تنها موهای شما را سالم نشان می دهد، بلکه به موهای خشک و کدر شما نیز درخشندگی می بخشد. با این درمان می توانید در نهایت با موهای خشک و بی روح خداحافظی کنید و به موهای براق سلام کنید. 

4. موهای نرم 

درمان کراتینه مو با بازگرداندن پروتئین از دست رفته، کوتیکول های مو را صاف می کند که باعث بهبود بافت و احساس آن می شود. با از بین رفتن موخوره و صاف شدن کوتیکول های مو، یال شما نرم تر و درخشان تر از همیشه به نظر می رسد.   
راهنمای کامل کراتینه برای مو | فواید کراتین برای مو     

5. نگهداری کمتر 

هر روز یک روز خوب برای مو است، زمانی که موهای شما قابل کنترل هستند! درمان کراتینه موهای شما را صاف و صاف می کند و در نتیجه حالت دادن به موهای شما را آسان می کند.
مجبور نیستید ساعت‌ها وقت بگذارید تا آن را سشوار کنید یا از محصولات بی‌شمار مو برای سفت شدن و عملکرد آن استفاده کنید. بدون زحمت سالم و قابل کنترل به نظر می رسد زیرا واقعاً هر روز همینطور است. 

روش های استفاده از کراتین برای مراقبت از مو  

1. شامپو 
همچنین مهم است که بعد از کراتینه درمانی به مراقبت از مو توجه کنید زیرا این کار منجر به نتایج طولانی مدت می شود.
اگر به این فکر می کنید که چگونه موها را بعد از درمان کراتینه بشویید، به محصولات مناسب برای حفظ کراتین در موهایتان نیاز دارید. موهای شما را صاف نگه می دارد زیرا حاوی کراتین برای مو و روغن آرگان سبک است که به آن درخشندگی می بخشد.  
شامپو 
2. حالت دهنده 
اگر احساس می کنید که نرم کننده شما کار خود را انجام نمی دهد، ممکن است بخواهید به یک نرم کننده مرطوب کننده بروید که نه تنها موهای شما را نرم نگه می دارد، بلکه خشکی را نیز برطرف می کند.
مانند شامپوی مشابه خود، از روغن آرگان و کراتین برای نرم کردن موهای شما و صاف کردن آن استفاده می کند، به همین دلیل است که می توانید پس از از بین رفتن اثرات درمان نیز از آن استفاده کنید.
همچنین از فناوری میکرو رطوبت برای محافظت از موهای خشک شما استفاده می کند و در عین حال موخوره را تا زمان شستشوی بعدی مو آرام می کند. 
3. سرم 
آیا می دانستید که کراتین نه تنها موها را صاف می کند، بلکه کوتیکول های فرسوده را نیز صاف می کند؟ بله، این به این معنی است که دیگر هیچ وز یا دو شاخه شدن انتهای آن وجود ندارد.
همچنین می توانید با استفاده از سرم کراتینه به موهای کسل کننده زندگی بیافزایید. همراه با کراتین و روغن آرگان از روغن نیز استفاده می‌کند تا موهای شما را قوی‌تر کرده و رطوبت آن را حفظ کند تا موهای شما نرم و براق بمانند. 
چگونه از ایجاد جوش روی گوش جلوگیری کنیم؟

حالت دهنده 

1. کراتین به طور مستقیم وز شدگی را برطرف نمی کند 
یک واقعیت عجیب این است که کراتین قادر به کنترل موخوره نیست، این کار توسط فرمالدئید انجام می شود. این ماده شیمیایی زنجیره های کراتینه را به صورت خطوط مستقیم قفل می کند و باعث صاف ماندن مو می شود. پس از استفاده از محصول روی موها، موها با سشوار خشک شده و اتوکشی می‌شوند و در عین حال مراقبت می‌شود که به پوست سر آسیبی وارد نشود.  
2. انواع مختلف درمان 
انواع مختلفی از درمان‌های کراتینه مانند فوران سنتی برزیلی ، کراتین نرم وجود دارد که برخی از آنها از فرمالدئید استفاده می‌کنند و برخی از آنها استفاده نمی‌کنند. استایلیست ها معمولاً بسته به نوع مو و نیاز شما یک نسخه را به شما توصیه می کنند.   
انواع مختلف درمان 
4. مراقبت های بعد از آن ضروری است 
پس از اتمام درمان نه تنها به محصولات مخصوص مو نیاز خواهید داشت، بلکه باید تغییراتی در رژیم مراقبت از مو ایجاد کنید. از شستن، شنا کردن، تعریق و باران باید خودداری شود. موها باید با کراتین ترکیب شوند، بنابراین بهتر است موها با کراتین ترکیب شوند.
آن را به مدت سه روز باز نکنید.اگر موها را گیره ببندید، کراتین همچنان چکش خوار است بنابراین در موها فرورفتگی ایجاد می کند.
همچنین از شستن بیش از حد موها خودداری کنید، قرار گرفتن در معرض کلر، آب نمک یا اشعه های شدید UV را به حداقل برسانید. این کار باعث دوام بیشتر کراتین می شود. اگر می خواهید موهای خود را چرب کنید، روغن زیتون و روغن آرگان خالص بدون مواد شیمیایی اضافه شده توصیه می شود.  
نحوه استفاده از نرم کننده عمیق مو

سوالات متداول در مورد کراتین برای مو 

آیا می توانم موهایم را بعد از درمان کراتینه ببندم؟  
در چند روز اول پس از درمان، مطمئن شوید که موهایتان صاف است. بعد از حدود سه روز می توانید موهای خود را با کش های موی نرم ببندید. اگر نمی‌خواهید بعد از کراتینه موها را ببندید از کش مو ابریشمی استفاده کنید که روی موهایتان ملایم‌تر هستند و منجر به شکستگی مو نمی‌شوند.  
آیا می توانم بعد از درمان کراتینه موهایم را چرب کنم؟  
فرآیند چرب کردن مو پس از کراتینه درمانی باید پس از هفت روز شروع شود. می‌توانید از یک سرم روی موهایتان استفاده کنید تا رطوبت و درخشندگی را حفظ کند، اما فقط بعد از هفت روز شروع به روغن کردن موهایتان کنید.  
آیا می توانم بعد از درمان کراتینه موهایم را شانه کنم؟  
در سه روز اول به جز برای رفع چین و وز، موهای خود را لمس نکنید. بعد از سه روز اول می توانید برس زدن موهای خود را شروع کنید. 

سخن پایانی:

خوب، در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد کراتین برای مو بدانید، نکاتی که قبل از انجام درمان باید در نظر داشته باشید و نحوه انجام این روش وجود دارد (بنابراین جای تعجب نیست!). پس برای چی منتظری؟ یک قرار ملاقات رزرو کنید و فورا موهای صاف و قابل کنترل داشته باشید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.