سلامت پوست

5 دلیل اهمیت مراقبت از پوست

5 دلیل اهمیت مراقبت از پوست

5 دلیل اهمیت مراقبت از پوست

5 دلیل اهمیت مراقبت از پوست : پوست شما بزرگترین اندام شماست – این باید به اندازه کافی به شما بگوید که مراقبت از پوست مهم است. اما هنوز، ما می دانیم که بسیاری از مردم تصور می کنند که اینطور نیست. دیگران مطمئن نیستند. از این رو دلیل “چرا مراقبت از پوست مهم است” یکی از بهترین جستجوهای مرتبط با پوست در گوگل است. امروز می خواهیم به شما کمک کنیم تا ارزش مراقبت از پوست خود را درک کنید. به همین دلیل است که ما پنج دلیل ضروری بودن مراقبت از پوست را – برای همه – تقسیم می کنیم.

دلیل شماره 1: اگر نادیده گرفته شود، منجر به مشکلات پوستی مختلف می شود

همه ما باید با مشکلات پوستی مقابله کنیم. آنها ممکن است طولانی مدت باشند، یا ممکن است به سرعت بیایند و بروند. در هر صورت، احتمالاً طرفدار آن نیستید. و در حالی که برخی از بیماری‌های پوستی می‌توانند بدون توجه به اینکه آیا یک روتین مراقبت از پوست دارید رخ می‌دهند، برخی دیگر ممکن است با ندادن TLC مناسب به پوست شما ایجاد یا تشدید شوند. ممکن است پوست شما کدر شود، منافذ پوست شما مسدود شود و چربی از کنترل خارج شود.

آکنه یکی دیگر از موارد بزرگ است. هنگامی که پوست خود را تمیز و لایه برداری نمی کنید، منافذ ممکن است با آلودگی، مواد زائد و روغن مسدود شوند. این منافذ مسدود شده می توانند منجر به ایجاد جوش شوند.

دلیل شماره 2: به شما امکان می دهد از پوست در برابر نور خورشید محافظت کنید

عواقب مراقبت نکردن از پوست می تواند بسیار فراتر از خشکی اندک یا ایجاد جوش های گاه به گاه باشد. محافظت در برابر آفتاب بخش مهمی از هر روتین مراقبت از پوست است. و نه تنها این، بلکه عدم مصرف می تواند منجر به آسیب پوست و حتی انواع خاصی از سرطان پوست شود. شما باید دستورالعمل های سازمان غذا و دارو را دنبال کنید و هر روز یک ضد آفتاب با طیف وسیع با مقدار SPF 15 یا بالاتر استفاده کنید. همچنین استفاده مجدد از ضد آفتاب حداقل هر دو ساعت و بلافاصله پس از تعریق یا شنا بسیار مهم است.

5 دلیل اهمیت مراقبت از پوست

اگر تلاش می کنید که کرم ضد آفتاب روزانه را به یک عادت تبدیل کنید، سعی کنید از مرطوب کننده با SPF استفاده کنید. ترکیب دو مرحله در یک برنامه روتین صبحگاهی شما را ساده تر می کند و یادآوری محافظت از پوست را کمی آسان تر می کند.

دلیل شماره 3: به شما کمک می کند در پوست خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید

چه بخواهیم چه نخواهی، اعتماد به نفس اغلب به ظاهر مرتبط است. و اگر مراقبت از پوست خود برای از بین بردن جوش ها باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، می گوییم چرا این کار را نمی کنید؟

پوست شما علاوه بر کمک به اعتماد به نفس، می تواند بازتابی از احساس شما نیز باشد. وقتی احساس تنبلی و خستگی می کنید، حلقه های تیره و کیسه های زیر چشم شما ظاهر می شود. در حالی که مراقبت از پوست باعث استراحت شما نمی شود، اما می تواند شما را به این شکل نشان دهد. و این به نوبه خود می تواند کمی تقویت کننده خلق و خو باشد. همین امر زمانی صدق می کند که شما بهترین احساس را ندارید. درخشش طبیعی پوست شما ممکن است در صحنه نباشد، اما یک روغن یا سرم آبرسان پوست می تواند به بازگرداندن آن کمک کند.

دلیل شماره 4: باعث می شود پوست شما احساس راحتی بیشتری کند

راحتی چیزی است که همه ما بیشتر از آن می خواهیم. این در روشی که ما به دنبال پتوها و دمپایی های دنج هستیم و از جذابیت انبوه غذاهای راحتی مشهود است. برای پوست شما نیز اعمال می شود. یک چهره ناراحت کننده می تواند آزاردهنده باشد، اما آن چیزی است که به راحتی می توانید به آن رسیدگی کنید. ارائه یک ست لباس خواب پشمی (یکی دیگر از لباس‌های خواب راحت) به صورتتان کارساز نیست – مراقبت از پوست.

5 دلیل اهمیت مراقبت از پوست

پوست شما هنگام گرم شدن بیش از حد و همچنین پس از تمیز کردن شدید یا استفاده از فرمول های تحریک کننده می تواند خشک و ناراحت کننده شود. این زمانی است که شما به دنبال محصولات مراقبت از پوست هستید که به ایجاد راحتی کمک می کند.

هنگامی که احساس گرما باعث ناراحتی شما می شود، از مرطوب کننده استفاده کنید . مرطوب کننده پوست بالغ بلافاصله پوست را خنک می کند و به آن احساس رطوبت و تغذیه می دهد.

دلیل شماره 5: زمان برای مراقبت از خود اختصاص می دهد

مهم نیست که زندگی شما چقدر شلوغ است یا از چند نفر دیگر باید مراقبت کنید، مراقبت از خود ضروری است. حتی اگر فقط بتوانید چند دقیقه از وقت من را اینجا و آنجا گیر بیاورید، باید از آن نهایت استفاده را ببرید. آنچه به عنوان یک جلسه خودمراقبتی عالی به حساب می آید از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای برخی، چرت زدن سریع است. برای دیگران، تماشای برنامه تلویزیونی لذت بخش گناهکار مورد علاقه آنهاست. و برای بسیاری از افراد، این امر به مراقبت از پوست مربوط می شود. ماسک های صورت، به ویژه، یک راه محبوب برای درمان همزمان خود و پوست شما هستند.

5 دلیل اهمیت مراقبت از پوست

یکی از بهترین چیزها در مورد ارتباط بین مراقبت از پوست و مراقبت از خود این است که لزوماً نیازی نیست که آن را به یک فعالیت کاملاً مجزا تبدیل کنید. پیروی از روال روزانه مراقبت از پوست می تواند به خودی خود نوعی مراقبت از خود باشد. چند دقیقه ای که طول می کشد تا پوست خود را پاک کنید و مرطوب کننده خود را بمالید، فقط برای شماست. همچنین می توانید به دنبال محصولاتی باشید که مراحل لازم مراقبت از پوست را به اقداماتی برای نوازش تبدیل می کنند. ب

سخن آخر: 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید به درستی از روتین مراقبت از پوست خود را دنبال کنید و پوستی زیبا داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.