سلامت پوست

چه عواملی باعث ایجاد پوسته پوسته شدن صورت می شود؟

چه عواملی باعث ایجاد پوسته پوستی می شود؟

چه عواملی باعث ایجاد پوسته پوسته شدن صورت می شود؟

چه عواملی باعث ایجاد پوسته پوسته شدن صورت می شود؟  گاهی اوقات، تغییراتی که در پوست بالغ ایجاد می شود، امکان پذیر نیست. و هنگامی که علائم قابل مشاهده پیری مانند پوست کرزدار شروع به پرورش سر زشت خود می کنند، می خواهید با روتین مراقبت از پوست خود به حالت دفاعی بروید.

در حالی که هیچ راه حل سریعی برای مدیریت پوست کرختی وجود ندارد، استفاده از محصولات مراقبت از پوست مناسب می تواند به کاهش ظاهر آن در طول زمان کمک کند. وعده! مثل همیشه، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم! به خواندن ادامه دهید زیرا ما توضیح می دهیم که چه چیزی باعث ایجاد پوسته پوستی می شود، به علاوه راه هایی برای به حداقل رساندن و کمک به جلوگیری از ظاهر آن برای داشتن پوستی سالم.

پوست پوسته پوسته شده چیست؟

مطمئن نیستید که پوست شما کرزدار است؟ تشخیص آن بسیار آسان است. وقتی در مورد کرزی شدن پوست صحبت می کنیم، به این دلیل است که شبیه کاغذ کرپ است. این بدان معنی است که دارای یک دسته چین و چروک نازک است. خزش اغلب در دست ها و اطراف آرنج دیده می شود. همچنین ممکن است با افتادگی پوست همراه باشد.

چه چیزی باعث ایجاد پوسته می شود؟

طبق گفته کلینیک کلیولند، مقصر اصلی پوسته پوسته شدن، آسیب ناشی از نور خورشید است. به همین دلیل است که همیشه می گوییم محافظت در برابر آفتاب یک الزام مطلق است! هنگامی که دوره های طولانی را بدون محافظت مناسب در آفتاب می گذرانید، الاستین (الیاف موجود در پوست شما که به آن اجازه کشش می دهد) توانایی خود را برای ترمیم از دست می دهند. در نتیجه، به جای اینکه پوست شما زیبا و سفت باقی بماند، ظاهری نازک، شل و افتاده پیدا می کند. باحال نبود!

از دیگر دلایل ایجاد کرز پوست می توان به افزایش سن و از دست دادن رطوبت اشاره کرد. با افزایش سن، تولید چربی طبیعی کاهش می یابد که باعث می شود پوست شما به مرور زمان سفت و درخشان تر به نظر برسد. به نوبه خود، این باعث می شود که علائم قابل مشاهده پیری، مانند ایجاد کرز پوست ایجاد شود.

چه عواملی باعث ایجاد پوسته پوستی می شود؟

پوسته پوسته و چین و چروک

تعجب خواهید کرد اگر بدانید که بسیاری از افراد از اصطلاحات پوست و چروک به جای هم استفاده می کنند. در حالی که هر دو ویژگی پوست بالغ هستند، اما کاملاً قابل تعویض نیستند. شما می توانید پوست کریپ را به عنوان یکی از اشکال چین و چروک پوست در نظر بگیرید.

در حالی که پوست کرز عمدتاً ناشی از آسیب نور خورشید است. سیگار کشیدن، ژنتیک، حرکات رایج صورت و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش همگی در ایجاد چین و چروک نقش دارند.

چین و چروک هایی که پوست کرپ را مشخص می کنند، معمولا کوچکتر و بسیار نزدیکتر از سایر چین و چروک هایی هستند که ممکن است روی پیشانی یا اطراف چشم خود مشاهده کنید.

آیا ورزش به درمان پوسته پوسته شدن پوست کمک می کند؟

شناخته شده است که ورزش فواید زیادی دارد و ممکن است از خود بپرسید که آیا می تواند به کاهش ظاهر پوستی کمک کند یا خیر. در حالی که می‌توانیم ببینیم که چرا ممکن است این سؤال را بپرسید، اما مطالعات کافی برای اثبات این موضوع وجود ندارد که ورزش می‌تواند به ظاهر کرز پوست کمک کند. البته، این دلیلی برای پرهیز از ورزش نیست، و تلاش برای هدف قرار دادن مناطقی که پوست شما می‌تواند در آن‌ها کرخت تلقی شود، ضرری ندارد.

چه عواملی باعث ایجاد پوسته پوستی می شود؟

آیا نوشیدن آب به به حداقل رساندن پوسته پوست کمک می کند؟

احتمالاً شنیده اید که نوشیدن آب بسیار مهم است. اما در حالی که پوست برای حفظ ظاهری سالم نیاز به هیدراتاسیون (تشکر از محصولات مراقبت از پوست) دارد، کلینیک مایو به اشتراک می گذارد که مشخص نیست آیا نوشیدن آب بر ظاهر پوست شما تأثیر می گذارد یا خیر. با این اوصاف، نوشیدن آب همچنان مهم است، پس ادامه دهید و به خوردن هشت لیوان در روز ادامه دهید!

کلام آخر: 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید پوسته های پوست خود را درمان کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.