سلامت مو

چرا شانه کردن موها یک ضرورت است؟

چرا شانه کردن موها یک ضرورت است؟

چرا شانه کردن موها یک ضرورت است؟

چرا شانه کردن موها یک ضرورت است؟ : از سنین جوانی، برس زدن مو به سادگی به عنوان کاری که ما باید انجام دهیم آموزش داده می شود. درست مانند مسواک زدن، دوش گرفتن منظم و سایر روش های معمول بهداشت و مراقبت از خود. و در حالی که برس زدن مو ممکن است طبیعت دوم شما باشد .

ما به سختی فکر می‌کنیم که به‌عنوان بخشی از روال معمول مراقبت از مو، آن را متوقف کرده و آن را متوقف کنید، خوب است بدانید که این کار ساده در واقع تا حدودی به تارهای شما کمک می‌کند. در زیر، ما چهار مزیت برس زدن مو را به اشتراک می‌گذاریم تا دلیل ضروری بودن آن را به همراه نشان دادن تعداد دفعاتی که باید تارهای خود را بر اساس نوع موی خود برس بزنید.

فواید ماساژ پوست سر چیست؟

4 مورد از فواید شانه کردن موها

همانطور که گفتیم، شانه زدن مو های شما مزایای قابل توجهی دارد و ما چهار مورد را به اشتراک می گذاریم!

#1. روغن ها را توزیع می کند

اولین مورد از پاسخ ها در سوال چرا شانه کردن موها یک ضرورت است؟ توضیع روغن هاست. اول از همه، برس زدن مو به توزیع روغن طبیعی موهای شما کمک می کند. در مورد آن فکر کنید: روغن های طبیعی در پوست سر تولید می شوند، به همین دلیل است که ریشه های شما سریعتر از انتهای شما چرب می شوند.

به خصوص اگر موهای بلندی دارید، مدت زمان زیادی طول می کشد تا آن روغن های طبیعی به تنهایی تا انتهای شما حرکت کنند. با برس زدن موهایتان، می‌توانید این روغن‌های طبیعی را از ریشه تا نوک پخش کنید و در نتیجه موهایی مرطوب‌تر، سالم‌تر و براق‌تر داشته باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه گره موهایمان را باز کنیم؟

#2. از گره خوردن خلاص می شود

این یکی ممکن است کاملاً خود توضیحی به نظر برسد، اما هنوز هم ارزش ذکر کردن دارد! برس زدن مو بر روی رگ به خلاص شدن از گره ها و گره ها کمک می کند، ناگفته نماند که در وهله اول احتمال وقوع آنها را کاهش می دهد.

چرا شانه کردن موها یک ضرورت است؟

#3. انباشت را کاهش می دهد

مشابه روشی که برس زدن موهایتان روغن های طبیعی شما را پخش می کند، به حذف تجمع تارهای شما نیز کمک می کند. با هر بار زدن برس، تعداد ناخالصی‌هایی مانند محصولات آرایش موی باقی‌مانده روی یال‌تان را کاهش می‌دهید. این همچنین مراسم شامپو کردن شما را آسان تر می کند، زیرا قبلاً از تجمع اضافی مراقبت کرده اید.

یادداشت سردبیر: صحبت از تجمع، با گذشت زمان، برس شما می‌تواند با تمام ناخالصی‌ها و روغن‌های طبیعی که با آن تماس دارد کثیف شود.  مطمئن شوید که می دانید چگونه برس مو را تمیز کنید – و این کار را به طور منظم انجام می دهید.

#4. این به سبک سازی کمک می کند

البته برس زدن موها مهارت مهمی برای جمع کردن هر مدل مویی است. فرقی نمی‌کند که تارهای خود را به صورت صاف برس بزنید یا آن‌ها را به صورت یک مدل موی نیمه‌آپ صاف کنید، استفاده از برس عامل رایجی است که در مورد داشتن موهایی با حالت ماهرانه به میان می‌آید.

برس زدن مو نه تنها به شما اطمینان می دهد که یال شما بسیار زیبا به نظر می رسد، بلکه حالت دادن به موها را آسان تر می کند و به هدایت رشته های شما در جهت درست کمک می کند.

چرا شانه کردن موها یک ضرورت است؟

هر چند وقت یکبار باید موهای خود را برس بزنید؟

اکنون که مزایای برس زدن مو را توضیح دادیم، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چند وقت یکبار باید آنها را برس بزنید. ما از شکستن آن برای شما متنفریم، اما آن افسانه دوران کودکی در مورد 100 ضربه زدن موهایتان دقیقاً همین است – یک افسانه. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، این در واقع می تواند باعث آسیب شود. بله!

برای جلوگیری از آسیب، AAD بیان می کند که باید موهای خود را فقط برای حالت دادن به آن برس بزنید و شانه کنید. بله، نیازی به مسواک زدن تارهای خود قبل از خواب نیست (مگر اینکه آنها را در یک پوشش مو حالت دهید).

نوع موی شما نیز در دستورالعمل برس زدن مو نقش دارد. طبق AAD، کسانی که موهای صاف دارند قبل از شانه کردن با یک شانه دندانه پهن باید اجازه دهند موهایشان تا حدی خشک شود، در حالی که آنهایی که موهای بافت دارند و فرهای تنگ دارند باید همیشه تارهای خود را با یک شانه دندانه پهن در حالی که مرطوب هستند شانه کنند.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و بتوانید به درستی از این پس موهای خود را شانه کنید. شما همچنین میتوانید با کلیک برروی فواید شانه های دندانه پهن برای مو این مقاله را هم بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.