سلامت پوست

نحوه استفاده از سرم ویتامین C بر اساس نوع پوست

نحوه استفاده از سرم ویتامین C بر اساس نوع پوست

نحوه استفاده از سرم ویتامین C بر اساس نوع پوست

نحوه استفاده از سرم ویتامین C بر اساس نوع پوست : ممکن است اغلب بشنوید که از ویتامین C به عنوان قهرمان گمنام مراقبت از پوست به دلیل توانایی آن در محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد و جلوگیری از التهاب نام برده می شود – مسلماً دو مورد از مشاغل کمتر جذاب محصولات مراقبت از پوست ما. وقتی ویتامین C با ترکیبات ضد پیری مناسب متعادل شود و به درستی استفاده شود، می تواند نیروگاهی برای افزودن به رژیم شما باشد.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انجام این کار، استفاده از سرم ویتامین C است که برای هر نوع پوستی مفید است. به خواندن ادامه دهید تا بیشتر بدانید که چگونه می‌توانید با توجه به نوع پوستتان، این درخشش ضروری را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

سرم ویتامین C برای صورت چه می کند؟

سرم های ویتامین C اغلب به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد پیری استفاده می شوند.

فرمول غلیظ حاوی خالص ترین و قوی ترین نوع ویتامین C – اسید ال اسکوربیک – است که بیشتر مورد استفاده و توصیه متخصصان پوست است. آزمایشات بالینی نشان داد که تنها در چهار هفته سرم روی علائم اولیه پیری اثر می گذارد و در هشت هفته نتایج همچنان بهبود می یابد. نتایج؟ خداحافظ رنگ پوست ناهموار، بعداً شاهد خطوط ریز و رفع منافذ بزرگ خواهید بود.

از آنجایی که با اسید هیالورونیک فرموله شده است، پوست را حجیم و آبرسانی می کند، در حالی که اسید سالیسیلیک بافت را برای ظاهری صاف تر بازسازی می کند، ویتامین E جادوی آنتی اکسیدانی خود را اعمال می کند، دی پپتید با چین و چروک مبارزه می کند و گلیسیرین مرطوب کننده است. این کاملاً کوکتل مواد فعال مورد علاقه پوست است.

بیشتر بخوانید: 7 دلیل برای استفاده از سرم پوست

آیا استفاده روزانه از سرم ویتامین C اشکالی ندارد؟

ویتامین C با سایر مواد به خوبی بازی می کند، بنابراین لازم نیست نگران تأثیر منفی این سرم با سایر محصولات خود باشید. به عنوان یک قانون کلی، شما فقط نمی خواهید آن را با چیزی ترکیب کنید که باعث اکسید شدن آن شود.

البته همیشه باید قبل از افزودن هر محصول جدیدی به روتین خود با متخصص پوست خود مشورت کنید (به خصوص اگر از رتینوئیدها استفاده می کنید).

نحوه استفاده از سرم ویتامین C بر اساس نوع پوست

نحوه استفاده از سرم ویتامین C بر اساس نوع پوست

پوست معمولی

در حالی که همه انواع پوست طبیعی هستند، ما از این اصطلاح برای توصیف هر نوع پوستی استفاده می‌کنیم که خشک، چرب، مختلط یا مستعد آکنه نیست و معمولاً تحریک یا نگرانی‌های جدی مراقبت از پوست را تجربه نمی‌کند.

بله، این افراد خوش شانسی هستند که تا ظهر بیش از حد چرب نمی شوند، در حین استفاده از کرم پودر دچار لکه های خشک نمی شوند و می توانند هر مرطوب کننده معطری را مستقیماً بدون مشکل روی پوست خود قرار دهند.

اگر در این دسته قرار می گیرید، می توانید سرم صورت را به عنوان بخشی طبیعی از روتین مراقبت از پوست خود در صبح و عصر استفاده کنید. شب‌ها با مرطوب‌کننده و صبح‌ها کرم مرطوب‌کننده و ضدآفتاب را دنبال کنید.

پوست خشک

وقتی پوست خشکی دارید، نگه داشتن رطوبت نام بازی است. بنابراین، قبل از اینکه سرم ویتامین C خود را بمالید، روی پوست مرطوباز سرم های مخصوص پوست خشک استفاده کنید. این یک راه عالی برای دادن دوز اضافی به پوست شما قبل از استفاده از مرطوب کننده و ضد آفتاب است.

پوست چرب

پوست‌های چرب ممکن است نگران مات نگه داشتن صورت خود و عدم ایجاد لطافت و درخشندگی باشند. یک سرم مبتنی بر آب را امتحان کنید، که آبرسانی سبک و بدون احساس چربی را ارائه می دهد. پوست بلافاصله نرم تر و صاف تر می شود و به طور مشهودی حجیم به نظر می رسد.

نحوه استفاده از سرم ویتامین C بر اساس نوع پوست

پوست ترکیبی

پوست مختلط نیازهای منحصر به فردی دارد و می تواند احساس کند که دائماً به کار اضافی نیاز دارد – تلاش برای مرطوب نگه داشتن گونه ها و پیشانی خشک در حالی که تلاش برای مات نگه داشتن ناحیه T چرب یک کار تقریبا تمام وقت است. یکی از راه‌های ساده‌تر کردن آن این است که روتین مراقبت از پوست خود را از پای راست شروع کنید. بله منظور ما پاک کننده شماست.

پوست حساس

برای کسانی که پوست حساسی دارند، مهم است که با محصولات مراقبت از پوست خود آشنا باشند – مطمئن شوید که همیشه مواد مکمل را با هم ترکیب می کنید تا از تحریک جلوگیری کنید. از محصول مخصوص پوست حساس استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.