آرایش چشم, آرایش و زیبایی

نحوه استفاده از سایه چشم مانند حرفه ای | آموزش با تصاویر

نحوه استفاده از سایه چشم مانند حرفه ای | آموزش با تصاویر

نحوه استفاده از سایه چشم مانند حرفه ای | آموزش با تصاویر

نحوه استفاده از سایه چشم مانند حرفه ای | آموزش با تصاویر : وقتی صحبت از آرایش به میان می‌آید، سایه‌های چشم می‌توانند آرایش شما را تغییر دهند. اما باید بدانید که چگونه آن را به درستی ارایش کنید تا چشمان خود را جذاب کرده و مشخص کنید.

شما باید شکل درست را دنبال کنید، گوشه داخلی چشم را لایت کنید و آن را به خوبی ترکیب کنید. برای تقویت آرایش سایه چشم خود از مبتدی به حرفه ای، آموزش گام به گام مصور را در این مقاله ببینید. ادامه مقاله را بخوانید!

نحوه استفاده از سایه چشم مانند حرفه ای | آموزش با تصاویر

نحوه استفاده از سایه چشم مانند حرفه ای | آموزش با تصاویر

سایه چشم می تواند عمق و بعد زیادی به چشمان شما بیافزاید. کلید استفاده صحیح از سایه چشم در ترکیب خوب رنگ ها نهفته است. هنگامی که اصول اولیه را به درستی رعایت کردید، می‌توانید با هر ظاهری که دوست دارید آزمایش کنید.

آنچه شما نیاز دارید

پرایمر سایه چشم
یک سایه چشم نود
سایه چشم قهوه ای متوسط
سایه چشم شرابی
براش سایه چشم ترکیبی کرکی
مژه مصنوعی
ریمل

مرحله 1: از پرایمر سایه چشم استفاده کنید

برای شروع با یک پایه تازه و تمیز، اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک پرایمر سایه چشم را روی پلک های خود بزنید. اگر می خواهید آرایش چشمتان سر جای خود بماند و در طول روز دوام داشته باشد، آماده سازی پلک ها ضروری است.

نکته حرفه ای: اگر پرایمر سایه چشم ندارید از کانسیلر استفاده کنید . آن را با مقداری پنکیک تکمیل کنید تا پرایمر آرایش چشم خود را به اتمام برسانید.

 

نحوه استفاده از سایه چشم مانند حرفه ای | آموزش با تصاویر

مرحله 2: یک پنکیک داشته باشید

با استفاده از یک براش ترکیبی پنکیک مناسب با رنگ پوست تکمیل می کند بزنید و آن را کاملا با هم ترکیب کنید.

مقداری از پنکیک را قبل از استفاده روی چشم بزنید این مرحله کمک می‌کند تا ماندگاری و شدت رنگ‌هایی را که استفاده می‌کنید تقریباً در هر ظاهری به حداکثر برسانید.

نحوه استفاده از سایه چشم مانند حرفه ای | آموزش با تصاویر

مرحله 3 استفاده از سایه چشم

با استفاده از یک براش مناسب، یک سایه با رنگ قهوه ای متوسط ​​روی چین و چروک خود بزنید. کمی سایه به خط مژه پایینی خود بزنید و آن را به خوبی به سمت گوشه های بیرونی مخلوط کنید.

نکته حرفه ای: برای کانتور کردن چشم ها در محل چین، همیشه از سایه های تیره تر استفاده کنید.

نکته حرفه ای: استفاده از سایه نود ساده ترین راه برای اینکه سایه چشم شما فوق العاده ترکیبی و تمیز به نظر برسد.

نحوه استفاده از سایه چشم مانند حرفه ای | آموزش با تصاویر

استفاده از سایه چشم تیره

یک سایه چشم تیره بزنید و رنگ را فقط روی گوشه های بیرونی متمرکز کنید به آرامی آن را از کنار چین خود بکشید تا جلوه دودی داشته باشید.

از همین رنگ در خط مژه پایینی خود نیز استفاده کنید. یک برس بهترین گزینه برای دود کردن رنگ در حالی است که سایه را به زیبایی ترکیب می کنید.

استفاده از سایه چشم تیره

استفاده از سایه چشم تیره

مرحله 4: خط مژه پایینی خود را مشخص کنید

سایه قهوه ای را به خط آب خود بزنید. مطمئن شوید که آن را واقعاً لکه دار کنید تا به آن اثر دودی زیبا برسید.

خط مژه پایینی خود

مرحله 5: مژه های خود را ریمل و مژه مصنوعی بزنید

می توانید یک ریمل برای جلوه جذاب تر بزنید. یک لایه ریمل سنگین روی مژه های پایینی خود بزنید تا بالا و پایین آن متعادل شود.

حالا، بقیه آرایش خود را تمام کنید! فیکساتور خود را انجام دهید برای تکمیل ظاهر مقداری برنز، هایلایتر و رنگ لب نود بزنید.

مژه های خود را ریمل

سخن پایانی:

این تکنیک ساده استفاده از سایه چشم برای همه نوع ظاهر کار می کند ظاهری سرگرم کننده و جسورانه یک سایه چشم پر زرق و برق مهمانی، یا یک ظاهر خاموش روزمره.

تنها تفاوت در استفاده از سایه چشم روشن و تیره به فرم چشم، چین و ابروهای کم یا بلند شما بستگی دارد. همچنین به رنگ پوست و رنگ چشم شما بستگی دارد.

اگر چشم‌های دارید (وقتی چشم‌هایتان را باز می‌کنید، پلک‌ها پنهان می‌شوند) ممکن است لازم باشد توهم پلک بزرگ‌تری با چین‌های بالاتر ایجاد کنید. در اینجا یک ویدیو در مورد نحوه استفاده از سایه چشم در صورتی که چشمان کلاه دار دارید، آورده شده است. نگاهی بیاندازید!

مژه های خود را ریمل

چگونه سایه چشم مناسب را انتخاب کنیم

انتخاب سایه چشم مناسب می تواند گمراه کننده باشد، به خصوص زمانی که چندین بافت و سایه مانند رنگ های پودری، کرم، مایع، ژله ای و رنگ های پاستلی در بازار موجود است. قبل از خرید هر یک از این موارد، سوالات زیر را از خود بپرسید:

آیا پلک شما چرب است؟ اگر بله، بهتر است از سایه های کرمی و ژله ای خودداری کنید.

آیا پوست حساس دور چشم دارید؟ اگر چشمان شما تمایل به خارش، قرمز شدن است ، از سایه چشم های براق و نئون استفاده نکنید.

آیا چند رنگ پایه دارید؟ ایده خوبی است که با چند رنگ اصلی شروع کنید. مشکی، قهوه ای، شرابی، سایه پایه (صورتی مات و زرد، رنگ های هم خانواده قهوه ای) و رنگ هایلایتر می توانند به ایجاد ظاهرهای مختلفی مانند چشم دودی برای مهمانی کمک کنند.

آیا سایه های پاستلی گچی به نظر می رسند؟ چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​سایه های پاستلی در همه رنگ های پوست جذاب به نظر نمی رسند. آنها می توانند گچی به نظر برسند و رنگ ممکن است اصلاً قابل مشاهده نباشد.

ترفند این است که از سایه‌های پاستیلی متوسط ​​به سایه‌های پاستلی با رده بالاتر بروید. برای یافتن سایه های پاستلی که به بهترین وجه با رنگ پوست شما مطابقت دارند

رنگ های سرد یا گرم – چه چیزی بهتر به نظر می رسد؟ ته رنگ پوست شما چیست – سرد، گرم یا خنثی؟ اگر ته رنگ گرمی دارید به سراغ سایه‌های گرم با رنگ‌های زرد، نارنجی، صورتی، سبز و قهوه‌ای گرم بروید. برای ته رنگی سرد، سایه چشم با ته رنگ آبی ایده آل است. سایه های ته رنگ خنثی برای همه قابل استفاده است.

مناسبتش چیست؟ برای مهمانی ها، رنگ های براق یا پررنگ/نئون را انتخاب کنید. برای محل کارد سایه های خنثی بهتر به نظر می رسند.

چگونه سایه چشم مناسب را انتخاب کنیم

نکاتی برای استفاده عالی از سایه چشم

می توانید از سایه های کرمی به عنوان پایه ای برای سایه چشم پودری استفاده کنید.
خط چشم را روی پلک های خود بزنید تا پایه ای برای سایه چشم های سبز، آبی و طلایی ایجاد کنید تا بیشتر بچرخد.
برای جلوگیری از ریزش سایه چشم، قبل از شروع آرایش چشم، ناحیه زیر چشم خود را با یک پنکیک کنید پس از اتمام کار، به سادگی پودر را پاک کنید.

همچنین می توانید پس از انجام آرایش چشم، زیر چشم های خود را پنهان کنید.
از براش های تمیز برای ترکیب دو رنگ برای بهترین اثر گذار استفاده کنید.

همیشه خوب است که ابتدا آرایش چشم خود را تمام کنید و سپس به آرایش پایه خود بروید. به این ترتیب اگر زیر یا اطراف چشم‌هایتان ریزش سایه داشت، می‌توانید به سرعت آن را بدون خراب شدن آرایش پایه خود تمیز کنید.

سایه چشم جزء ضروری آرایش چشم است. آنها چیزهای زیادی در مورد شخصیت و روحیات شما می گویند. فرقی نمی‌کند شکل، اندازه و نوع پلک‌هایتان، همانطور که هنر سایه‌زنی پلک‌هایتان را مدام تجربه می‌کنید.

نکاتی برای استفاده عالی از سایه چشم

سوالات متداول

آیا استفاده از سایه چشم بدون خط چشم اشکالی ندارد؟

این روزها استفاده از سایه چشم بدون خط چشم اشکالی ندارد و حتی مد روز است. با این حال خط چشم می تواند به چشم و آرایش چشم کمک کند تا بهتر ظاهر شود. اینکه آن را بزنید یا نه، ممکن است به نوع ظاهری که می خواهید برسید بستگی دارد.

آیا می توانید از وازلین به عنوان پرایمر سایه چشم استفاده کنید؟

بله، می توانید از وازلین به عنوان پرایمر سایه چشم استفاده کنید. این به ویژه با پالت های سایه چشم که رنگدانه کمی دارند به خوبی کار می کند.

آیا می توانم از رژ لب قرمز به عنوان سایه چشم استفاده کنم؟

بله، رژ لب قرمز را می توان به عنوان سایه چشم استفاده کرد. این نه تنها با انواع پوست به خوبی هماهنگ می شود، بلکه می تواند به شما کمک کند تا ظاهری شیک و پر زرق و برق داشته باشید.

می توانید رژ لب را روی انگشت خود بزنید و با حرکات دایره ای روی پلک های خود بمالید و به خوبی مخلوط کنید.

سایه چشم بدون خط چشم

آیا استفاده از سایه چشم بدون ریمل عجیب است؟

نه، اجتناب از ریمل بعد از استفاده از سایه چشم عجیب نیست. با این حال زدن ریمل در انتها به بلند شدن مژه ها و برجسته نشان دادن آن ها کمک می کند و ظاهری مشخص تر به آرایش چشم شما می بخشد. در غیر این صورت، مژه ها ممکن است کمی بی روح و کدر به نظر برسند.

آیا باید قبل از زیر سازی از سایه چشم استفاده کرد؟

بله، اکثر میکاپ آرتیست ها توصیه می کنند ابتدا آرایش چشم را کامل کرده و سپس به سراغ زیرسازی و در آخر، لب ها بروید. با این حال، قبل از شروع آرایش چشم با سایه چشم، استفاده از پرایمر روی پلک ها را فراموش نکنید.

سایه چشم

سخن پایانی:

یک سایه چشم می تواند گرمای آرایش شما را افزایش دهد. برای رسیدن به نتایج دلخواه به پرایمر، رنگ های مختلف سایه چشم، براش خط چشم، مژه مصنوعی و ریمل نیاز دارید.

همچنین می توانید با استفاده از تکنیک برش، سایه چشم را روی چشم های کلاه دار بزنید. هنگام انتخاب سایه چشم باید چند فاکتور مانند قوام سایه چشم، رنگ و نوع پوست را در نظر بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.