آرایش و زیبایی, زیبایی, سلامت پوست

نحوه آرایش روی پوست مستعد آکنه

نحوه آرایش روی پوست مستعد آکنه

نحوه آرایش روی پوست مستعد آکنه

نحوه آرایش روی پوست مستعد آکنه : یکی از بزرگترین ترس های افرادی که پوست مستعد آکنه دارند، آرایش کردن است! این محصولات آرایشی نیستند که از آن می ترسند، بلکه تاثیری که ممکن است روی پوست آنها بگذارد آنها را می ترساند.

استفاده از لوازم آرایشی سنگین یا مملو از مواد شیمیایی می تواند پوست را خراب کند . اما این همه ماجرا نیست. عوامل متعددی وجود دارد که در صورت عدم توجه به آنها، عوامل متعددی می توانند باعث ایجاد جوش و یا تحریک پوست شما شوند.

برای کمک به شما از موانع استفاده از آرایش روی پوست حساس، نکات آسانی را فهرست می کنیم که مطمئناً به شما کمک می کند. برای خواندن پنج نکته ساده برای استفاده از آرایش برای پوست مستعد آکنه به ادامه مقاله مراجعه کنید.

نحوه آرایش روی پوست مستعد آکنه

1. پرایمر

استفاده از پرایمر قبل از آرایش بسیار مهم است، به خصوص اگر پوست مستعد آکنه دارید. این نه تنها به ماندگاری بیشتر آرایش کمک می کند، بلکه منافذ شما را نیز صاف می کند.

رنگی یکنواخت به شما می دهد و پوست شما را صاف می کند تا پایه به راحتی با هم ترکیب شود. ظاهری مات به صورت شما می بخشد و بسیار سبک و ضد آب است.

نحوه آرایش روی پوست مستعد آکنه

2. از پایه های سنگین دوری کنید

هنگام استفاده از آرایش روی پوست مستعد آکنه، انتخاب زیرسازی مناسب بسیار مهم است . به دنبال کرم پودر مات و بدون روغن روی پوست ما سبک است و به راحتی ترکیب می شود، این پوشش متوسط ​​تا بالا به شما می دهد و دارای SPF 50 است که ظاهری مات طبیعی به شما می دهد و از آن در برابر آسیب های خورشید نیز محافظت می کند.

نحوه آرایش روی پوست مستعد آکنه

3. همیشه از براش ها و بیوتی بلندر های آرایشی تمیز استفاده کنید

بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که هرگز براش های آرایش خود را با کسی به اشتراک نگذارید یا از بیوتی بلندر و براش کثیف استفاده نکنید.

براش ها و بیوتی بلندر آرایشی شسته‌ نشده به‌عنوان بستر مناسبی برای رشد باکتری‌ها عمل می‌کنند که می‌توانند پوست شما را خراب کرده و تحریک یا جوش‌ها را تشدید کنند. بنابراین، پس از هر بار استفاده، براش های آرایشی را تمیز کنید و هرگز آنها را با کسی به اشتراک نگذارید.

بیوتی بلندر آرایشی

4. از یک تثبیت کننده آرایشی استفاده کنید

آکنه می تواند باعث قرمزی، جای زخم و تغییر رنگ در صورت شما شود. اینجاست که تثبیت کننده های آرایشی به کمک می آیند. قبل از استفاده از کرم پودر و کانسیلر، از یک تثبیت کننده های آرایشی سبز برای پوشاندن و خنثی کردن جای زخم یا قرمزی استفاده کنید.

این کار باعث می‌شود که آرایش شما بی‌نظیر به نظر نرسد، یا در نهایت بیش از حد مورد نیاز زیرسازی روی صورت خود قرار ندهید.

تثبیت کننده آرایشی

5. همیشه در پایان روز آرایش خود را پاک کنید

در نهایت، همیشه به یاد داشته باشید که قبل از اینکه به رختخواب بروید آرایش خود را پاک کنید تا مطمئن شوید که پوست شما آرایش، کثیفی و چربی ندارد.

میسلار واتر ساده آرایش سخت را فورا پاک می کند و برای پوست شما بسیار ملایم است زیرا هیچ الکل، عطر مصنوعی یا رنگی در آن وجود ندارد.

غنی شده با گلیکول (تغذیه کننده)، هگزیلن (از بین برنده ناخالصی ها)، ویتامین B3 (صاف کننده)، ویتامین B (تصفیه کننده)، ویتامین C (جلوگیری از خشکی) و آب تصفیه شده سه گانه (هیدراته) از شر آلودگی ها خلاص می شود و در عین حال پوست شما را هیدراته می کند.

و منعطف چیزی که ما دوست داریم این است که این آب پاک کننده میسلار تمیز غیر جو.ش، ضد حساسیت و از نظر پوست تست شده است – بنابراین لازم نیست نگران چیزی باشید!

آرایش

سوالات متداول در مورد آرایش برای پوست مستعد آکنه

اگر پوستم مستعد آکنه است می توانم آرایش کنم؟

مستعد آکنه می تواند حساس باشد، بنابراین ممکن است با استفاده از محصولات خاصی مانند کرم پودر و کانسیلر، آکنه و جوش را تجربه کنید. اما می توانید از محصولات بدون آکنه استفاده کنید که منافذ پوست مستعد آکنه را مسدود نمی کنند.

آیا پرایمر در برابر آکنه موثر است؟

اگر پوست مستعد آکنه دارید بهتر است از پرایمری استفاده کنید که غیر آکنه باشد. این امر احتمال ایجاد آکنه را کاهش می دهد زیرا از مسدود شدن منافذ جلوگیری می کند. علاوه بر این، آنها عمر آرایش شما را افزایش می دهند.

برای آکنه، پودر یا آرایش مایع کدام بهتر است؟

آرایش پودری برای پوست های مستعد آکنه نسبت به آرایش مایع ایده آل است. محصولات آرایش پودری دارای ذرات رنگدانه بزرگتری هستند و از این رو کمتر احتمال دارد که منافذ را مسدود کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.