سلامت پوست

محصولات مراقبت از پوست که می توانند باعث حساسیت به خورشید شوند

محصولات مراقبت از پوست که می توانند باعث حساسیت به خورشید شوند

محصولات مراقبت از پوست که می توانند باعث حساسیت به خورشید شوند

محصولات مراقبت از پوست که می توانند باعث حساسیت به خورشید شوند : در حال حاضر، احتمالاً با اهمیت انجام اقدامات محافظتی در برابر آفتاب به عنوان بخشی از مراقبت روزانه از پوست خود آشنا شده اید. در حالی که بسیاری از محصولات مراقبت از پوست عالی وجود دارند که برای پوست شما معجزه می‌کنند، برخی از آنها حاوی موادی هستند که می‌توانند منجر به حساسیت به نور شوند و دلیل دیگری را برای شما به ارمغان می‌آورند که همیشه SPF خود را کاهش دهید. به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید که محصولات مراقبت از پوست می توانند باعث حساسیت به خورشید شوند.

محصولات تزریق شده رتینول

وقتی نوبت به رسیدگی به نگرانی های مراقبت از پوست ضد پیری می رسد، رتینول یک عنصر جام مقدس است. خطوط ریز و چین و چروک و همچنین آکنه را با افزایش گردش سلولی هدف قرار می دهد. به گفته بنیاد سرطان پوست، از آنجایی که سلول‌های جدیدی که هنگام استفاده از رتینول آشکار می‌شوند، ظریف هستند، محصولات رتینول توصیه می‌شود در شب یا با احتیاط در روز با استفاده از SPF در بالا استفاده شوند.

برخی از متخصصان مراقبت از پوست نظرات متناقضی در مورد اینکه آیا رتینول واقعاً برای استفاده در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید بی خطر است یا خیر، دارند.

با این حال، بهتر است که ایمن باشید تا متاسف باشید – بنابراین توصیه می کنیم از کرم ضد آفتاب (همیشه) اما به خصوص پس از استفاده از رتینول استفاده کنید.

محصولات مراقبت از پوست که می توانند باعث حساسیت به خورشید شوند

اگر از رتینول در روتین مراقبت از پوست در طول روز استفاده نمی‌کنید، اما شب قبل از آن استفاده کرده‌اید، اشتباه نکنید که از ضد آفتاب غافل شوید. رتینول از شب قبل هنوز روی پوست شما تأثیر می گذارد.

یادداشت سردبیر: رتینول یک ماده فعال قدرتمند است که باید با گنجاندن آهسته آن در روال خود، تحمل خود را نسبت به آن افزایش دهید.

با استفاده از چند قطره سرم دو بار در هفته، کار را شروع کنید، سپس در هفته دوم استفاده خود را یک شب در میان استفاده کنید و در صورت امکان برنامه های شبانه را دنبال کنید.

محصولات تزریق شده با اسید گلیکولیک

یکی دیگر از محصولات مراقبت از پوست که می توانند باعث حساسیت به خورشید شوند اسید گلیکولیک است . محصولات فرموله شده با اسید گلیکولیک، یک آلفا هیدروکسی اسید (AHA) که معمولاً در مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می گیرد، باید با احتیاط در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده شوند.

با توجه به مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، اسید گلیکولیک می تواند حساسیت پوست را به اشعه ماوراء بنفش افزایش دهد و منجر به آفتاب سوختگی شود.

محصولات مراقبت از پوست که می توانند باعث حساسیت به خورشید شوند

اسید گلیکولیک در لایه برداری شیمیایی موثر است. در حالی که برای روشن کردن پوست، هدف قرار دادن چین و چروک ها و ایجاد بافتی یکنواخت و صاف بسیار عالی است، اسید گلیکولیک یک ماده فعال قدرتمند است و باید با احتیاط استفاده شود.

برای پوست های حساس، دو تا سه شب در هفته از این سرم استفاده کنید و تا شب استفاده کنید. به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست صبحگاهی خود، یک لایه ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 30 یا بیشتر بپوشانید.

محصولات تزریق شده با اسید سالیسیلیک

اولین قدم در هر روال مراقبت از پوست عالی، پاکسازی پوست شماست. پاک کننده های فرموله شده با اسید سالیسیلیک چربی اضافی، آرایش، ناخالصی ها و سلول های مرده پوست از سطح پوست عالی هستند.

هنگام استفاده از محصولات فرموله شده با اسید سالیسیلیک، مهم است که اقدامات حفاظتی مناسب در برابر آفتاب را انجام دهید زیرا اسید سالیسیلیک یک اسید بتا هیدروکسی است که می تواند پوست شما را به خورشید حساس تر کند.

محصولات مراقبت از پوست که می توانند باعث حساسیت به خورشید شوند

سخن پایانی:

همانند رتینول، تحقیقات متناقضی در مورد حساس بودن اسید سالیسیلیک به خورشید وجود دارد. مطالعه ای که توسط NCBI انجام شد نشان داد که اسید سالیسیلیک خطر آفتاب سوختگی را مانند اسید گلیکولیک افزایش نمی دهد. با این حال، استفاده از ضد آفتاب را پس از استفاده از محصولات فرموله شده با اسید سالیسیلیک به عنوان یک اقدام احتیاطی توصیه می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.