سلامت پوست

فواید لاکتیک اسید بر روی پوست

سلامت پوست

فواید لاکتیک اسید بر روی پوست

فواید لاکتیک اسید بر روی پوست : اگر با روندها و اصطلاحات مراقبت از پوست همراه باشید، ممکن است درباره اسید لاکتیک شنیده باشید. در حالی که افزودن اسید به روتین مراقبت از پوست کمی ترسناک به نظر می رسد، فواید زیادی از اسید لاکتیک وجود دارد.

این می تواند به لایه برداری پوست و کاهش ظاهر خشکی پوست و بهبود یکنواختی رنگ پوست با افزایش گردش سلولی پوست کمک کند. اگر به این نتایج علاقه مند هستید اما کاملاً مطمئن نیستید که چگونه یا آیا باید بخشی از روتین مراقبت از پوست شما باشد، ما هر آنچه را که باید در مورد اسید لاکتیک برای پوست بدانید را در زیر توضیح می دهیم.

اسید لاکتیک چیست؟

به گفته مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، اسید لاکتیک عضوی از خانواده اسیدهای آلفا هیدروکسی است – همچنین به عنوان AHA شناخته می شود.

اسید لاکتیک نه تنها برای حفظ ظاهر پوست شما مهم است، بلکه برای سلامت کلی بدن شما نیز بسیار ضروری است. به گفته کتابخانه بهداشت دانشگاه میشیگان، اسید لاکتیک به طور طبیعی در بدن ساخته می شود و بیشتر آن در بافت های عضلانی و گلبول های قرمز خون شما ساخته می شود.

بیشتر به دلیل تولید آن در طی تمرینات شدید انسانی شناخته شده است. بنابراین اگر تا به حال بعد از یک تمرین سخت احساس درد کرده اید، اسید لاکتیک در محل کار است!

اسید لاکتیک برای پوست چه می کند؟

طبق گفته کلینیک مایو، اسید لاکتیکی که به محصولات مراقبت از پوست شما راه پیدا می کند، همان شکلی نیست که بدن شما تولید می کند. اسید لاکتیک یک AHA مانند اسید گلیکولیک، اسید تارتاریک و اسید سیتریک است. و AHA های مورد استفاده در محصولات مراقبت از پوست، نسخه های مصنوعی هستند که از میوه های حاوی قند به دست می آیند.

برخلاف لایه بردارها مانند اسکراب های صورت، این مواد به صورت شیمیایی عمل می کنند تا سلول های مرده پوست را از لایه بیرونی پوست پاک کنند.

فواید لاکتیک اسید بر روی پوست

کرم‌ها و لوسیون‌های مراقبت از پوست حاوی AHA می‌توانند به کاهش ظاهر خطوط ریز، رنگدانه‌های نامنظم، محو شدن لکه‌های تیره در طول زمان کمک کنند و همچنین ممکن است به کوچک کردن ظاهر منافذ بزرگ شده کمک کنند.

استفاده موضعی از محصولات مراقبت از پوست با اسید لاکتیک فقط به کرم و مرطوب کننده محدود نمی شود. طبق کلینیک کلیولند، این ماده اغلب در درمان های حرفه ای لایه برداری شیمیایی نیز استفاده می شود.

محصولات فرموله شده با اسید لاکتیک نیز اغلب بدون نسخه در دسترس هستند، که برای افرادی که پوست های مزمن خشک و پوسته پوسته دارند عالی است.

فواید لاکتیک اسید بر روی پوست

آنچه قبل از استفاده از اسید لاکتیک باید بدانید

اولین چیزی که قبل از استفاده از AHA باید به آن توجه کنید این است که ممکن است حساسیت به خورشید را افزایش دهند. بنابراین، قبل از افزودن فرمول های مراقبت از پوست با اسید لاکتیک به روتین خود، مطمئن شوید که از محافظت در برابر آفتاب نیز استفاده می کنید.

سازمان غذا و دارو (FDA) استفاده از کرم ضد آفتاب با مقدار SPF 20 یا بالاتر را هر روز و انجام سایر اقدامات محافظتی در برابر آفتاب، از جمله پوشیدن لوازم جانبی محافظ مانند کلاه لبه پهن و جستجوی سایه در بیرون از منزل توصیه می کند.

کلام آخر:

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشند. اضافه کردن محصولات مراقبتی به روتین پوستی می توانند تاثیر بسیار زیادی در سلامت پوست داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.