آرایش صورت, آرایش و زیبایی

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت : در این مقاله راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت را به شما ارائه می دهیم. کانسیلر همه کاره ترین محصول زیبایی است که یک دختر می تواند داشته باشد. از پنهان کردن حلقه‌های تیره و جوش‌ها گرفته تا روشن‌کردن چهره‌تان، یک مجصول قابل اعتماد کانسیلر همه این کارها را انجام می‌دهد.

اما با وجود تمام مزایای فوق العاده آن بسیاری از خانم ها نمی دانند چگونه از این محصول به درستی استفاده کنند یا در نهایت از آن به طور کامل استفاده نمی کنند. اکنون یاد بگیرید که چگونه آن را انجام دهید.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

Table of Contents

مزایای استفاده از کانسیلر چیست؟

هر دوستدار آرایش موافق است که کانسیلر یکی از مهمترین محصولات برای داشتن یک روکش یکدست است. از این گذشته، این به پنهان کردن هر مشکل پوستی کمک می کند و باعث می شود صورت شما صاف و بی عیب به نظر برسد.

با این حال در حالی که اکثر خانم‌ها بهترین کانسیلرهایی را دارند که با پول می‌توان خرید تعداد کمی از آنها واقعاً می‌دانند که چگونه از کانسیلر استفاده کنند و در آن زمان است که مشکل ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

نحوه استفاده از کانسیلر برای ایجاد یک پایه

برای روزهایی که آرایش کامل صورت کمی بیش از حد به نظر می رسد استفاده از مقدار کمی کانسیلر روی نواحی انتخابی صورت شما می تواند کمک زیادی به شما کند.

به سادگی صورت خود را پرایم کنید کانسیلر را زیر چشم ها اطراف دهان و بینی خود بر روی هر نقطه یا لک بزنید و پایه ای فوق العاده سبک و در عین حال بی عیب برای خود خواهید داشت.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

نحوه استفاده از کانسیلر روی صورت: ویژگی های صورت خود را لایت کنید

استفاده از کانسیلری که کمی براق است و یک یا دو درجه روشن تر از کانسیلر معمولی شما می تواند برای برجسته کردن صورت شما استفاده شود.

به سادگی این کانسیلر را در جایی که به طور معمول هایلایتر می‌زنید (نقطه‌های بالای صورت و زیر ابروهایتان) بزنید تا فوراً پوستی روشن و درخشان داشته باشید.

ابروهای خود را با کانسیلر مشخص کنید

برای دستیابی به دقت می توانید از یک براش صاف استفاده کنید. حالا کانسیلر را به سمت بیرون و به سمت پلک ها مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که از کانسیلری استفاده می کنید که پوست شما را تحسین کند.

پلک های خود را با کانسیلر صورت پر کنید

اگر سایه چشم‌تان آنطور که می‌خواهید ظاهر نمی‌شود کافی است مقداری کانسیلر را روی پلک‌هایتان بزنید. این نه تنها رنگ سایه چشم شما را تقویت می کند، بلکه ماندگاری آرایش شما را نیز افزایش می دهد و پلک ها را برای ترکیبی یکپارچه از رنگ ها صاف می کند.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

از کانسیلر به عنوان یک مرطوب کننده رنگی استفاده کنید

اگر به دنبال پوششی ملایم تا متوسط ​​هستید مطمئناً می توانید از کانسیلر خود به عنوان یک مرطوب کننده رنگی استفاده کنید. فقط یک کانسیلر مایع مانند پرایمر + کانسیلر مایع را با مرطوب کننده معمولی خود مخلوط کنید و با نوک انگشتان خود به پوست خود بزنید!

چگونه از کانسیلر برای لایت کردن لب های خود استفاده کنید

آیا می خواهید فقط کمی لب های خود را لایت کنید؟ لبه‌های خارجی لب‌هایتان را با کانسیلر بپوشانید تا خط طبیعی لب‌تان محو شود و آن را با یک براش کانسیلر به سمت داخل داشته باشید.

حالا یک خط لب را کمی روی خطوط لب‌تان بکشید و آن را به سمت مرکز لب‌هایتان بکشید . سپس می توانید طبق معمول رژ لب بزنید.

سعی کنید از سایه‌ای استفاده کنید که کمی روشن‌تر از آستر باشد زیرا باعث ایجاد توهم لب‌های پرتر می‌شود. هنگامی که کارتان تمام شد کمی کانسیلر را به سمت مرکز لب‌هایتان بزنید و آن را به سمت بیرون تکمیل کنید تا جلوه‌ای امبر داشته باشید.

کانسیلر برای لایت کردن

نحوه استفاده از کانسیلر برای کانتور کردن گونه ها

چگونه می‌توانید آن ظاهر دلخواه را بدون زحمت بازسازی کنید؟ تنها چیزی که نیاز دارید کانسیلر است. مقداری را روی گودی گونه‌هایتان بکشید و با پوستتان مخلوط کنید.

مطمئن شوید که سایه ای را انتخاب کنید که دو درجه تیره تر از رنگ پوست شما باشد آن را با پودر نیمه شفاف بکشید.

کانسیلر در آرایش : سایر مزایای استفاده از کانسیلر

کانسیلر در آرایش می‌تواند کارهای زیادی را انجام دهد اما به شرطی که کاملاً بدانید که چگونه سایه مناسب را انتخاب کنید و چگونه از کانسیلر خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از کانسیلر و کرم پودر برای پنهان کردن آکنه و لک

از آنجایی که کانسیلر قوام ضخیم‌تری نسبت به کرم پودر دارد می‌تواند به عنوان یک درمان لکه‌ای برای پنهان کردن آکنه و لک‌ها عمل کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری کانسیلر را روی نقطه یا لکه‌ای که می‌خواهید پنهان کنید بزنید و با انگشت یا بیوتی بلندر آرایشی مرطوب آن را بزنید. آن را با زیرسازی دنبال کنید و آماده هستید.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

چگونه حلقه های زیر چشم را با کانسیلر بپوشانیم؟

برای پنهان کردن حلقه های زیر چشم با کانسیلر بهتر است از سایه زرد یا سالمونی آن استفاده کنید. این رنگدانه ها به خنثی کردن نواحی تیره و آبی زیر چشم کمک می کنند.

پس از زدن اصلاح کننده رنگ، آن را با کانسیلر بپوشانید که یک درجه از پوست شما روشن تر است. آن را به پوست بزنید تا پوششی سبک و نامحسوس داشته باشید.

نحوه استفاده از کانسیلر سبز برای پوشاندن قرمزی اطراف بینی

اکثر مردم در مورد قرمزی به خصوص در ناحیه بینی مشکلاتی دارند برای ماندگاری بیشتر پوشش خود با پرایمر شروع کنید. از کانسیلر سبز/نعنایی یا یک اصلاح کننده رنگ استفاده کنید.

بعد از این کار یک زیرسازی قرار دهید و در صورت تمایل از محصولات کانتورینگ استفاده کنید و سپس آنها را با پودر  فیکس کننده تکمیل کنید.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

چگونه آکنه را پنهان کنیم؟

جای آکنه گاهی اوقات می تواند واقعاً دشوار باشد که کاملاً پنهان شود. اما استفاده از یک کانسیلر رنگ سبز می تواند به شما کمک کند تا جای آکنه را مانند یک جذابیت بپوشانید.

با استفاده از یک اصلاح کننده رنگ سبز روی جای آکنه شروع کنید تا قرمزی را از بین ببرید و این کار را با کانسیلر معمولی خود دنبال کنید تا رنگ سبز را پنهان کرده و ظاهری بی عیب و نقص به صورت شما ببخشد.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر برای صورت

قبل از استفاده از کانسیلر

کانسیلر یک محصول زیبایی است همه ما با این موافق هستیم اما تعداد بسیار کمی از ما واقعاً در هنر استفاده از آن با پتانسیل کامل خود تسلط یافته ایم. آیا می دانستید برای داشتن رنگی بی عیب و نقص، ابتدا باید پوست خود را برای استفاده از کانسیلر آماده کنید؟

این مراحل را انجام دهید: پوست خود را آماده کنید

با تمیز کردن پوست خود با یک پاک کننده و دنبال کردن آن با یک مرطوب کننده شروع کنید. استفاده از کرم زیر چشم را فراموش نکنید تا مطمئن شوید که کانسیلر شما به نرمی کار می کند و در چین و چروک قرار نمی گیرد.

نحوه زدن کانسیلر زیر چشم

سیاهی حلقه مشکل رایجی است که اکثر خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند به لطف کانسیلرها اکنون می توانید چشم های پاندا را پنهان کنید و در عرض چند دقیقه شاداب به نظر برسید.

اما آیا می دانید چگونه از کانسیلر برای  پنهان کردن سیاهی دور چشم استفاده کنید ؟

قبل از استفاده از کانسیلر

مراحل زیر کمک خواهد کرد.

مرحله اول:  کرم دور چشم را با نوک انگشت حلقه بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا کاملا جذب شود.

مرحله 2:  مقدار کمی پرایمر بردارید و آن را روی پلک خود و زیر ناحیه چشم صاف کنید.

مرحله 3:  اگر سیاهی شدید دارید با استفاده از یک اصلاح کننده رنگ نارنجی شروع کنید و آن را به خوبی ترکیب کنید.

مرحله 4:  اکنون نقاط کوچکی از کانسیلر را زیر چشم ها، نزدیکتر به مژه های خود بزنید و گوشه داخلی چشم را فراموش نکنید.

مرحله 5:  با استفاده از براش یا نوک انگشت خود، به آرامی کانسیلر را بزنید و آن را روی پوست خود بزنید، آن را مالش ندهید زیرا ظاهر شما را خراب می کند.

نحوه زدن کانسیلر دور دهان

اگر ناحیه اطراف دهان تیره تر از بقیه قسمت های صورت به نظر می رسد، پس شما تنها نیستید این یک نگرانی رایج است و ما می دانیم که چقدر می تواند خسته کننده باشد.

اما چیزی وجود ندارد که یک کانسیلر کوچک نتواند آن را برطرف کند. تنها چیزی که باید بدانید این است که چگونه کانسیلر را به طور موثر در اطراف دهان بزنید.

نحوه زدن کانسیلر دور دهان

مرحله 1:  پس از استفاده از زیرسازی ، از سایه روشن تری از کانسیلر استفاده کنید و روی ناحیه اطراف لب خود بزنید.

مرحله 2:  استفاده از آن در نزدیکی لب ها نیز ایده خوبی است زیرا این کار باعث می شود رنگ لب شما لایت شود.

مرحله 3:  اگر رژ لب شما زودتر از آنچه دوست دارید کم رنگ می شود یا در خطوط ریز قرار می گیرد، قبل از زدن رژ لب، کمی کانسیلر روی لب های خود بزنید تا لب های  صاف تری داشته باشید.

نحوه زدن کانسیلر دور ابرو

آیا می‌دانستید می‌توانید از کانسیلرها برای داشتن ابروهایی بی‌نقص استفاده کنید ؟ بله، درست است! اگر آن راز کوچک را کشف نکرده اید، مراحل زیر را دنبال کنید تا بهترین ابروهای خود را داشته باشید!

مرحله 1: با پر کردن ابروها با مداد یا پودر ابروی مورد علاقه خود شروع کنید. پس از به دست آوردن شکل مورد نظر، به مرحله بعدی بروید.

مرحله 2: یک کانسیلر مایع و یک برس با نوک صاف برای استفاده از کانسیلر در اطراف ابروهای خود بردارید. کانسیلر مایع را دقیقاً زیر ابروهایتان در نقاط کوچک یا یک خط صاف بزنید.

مرحله 3: کانسیلر را به سمت پایین و به سمت پلک های خود مخلوط کنید.

مرحله 4: همچنین می توانید کانسیلر را در بالای ابروهای خود قرار دهید تا قوس ظاهری خود را مشخص کرده و ظاهر خود را مشخص کنید.

نحوه زدن کانسیلر دور ابرو

نحوه استفاده از کانسیلر برای پنهان کردن جای جوش

آکنه و جوش‌ها می‌توانند از هیچ جا و به شکلی ناخوشایند درست قبل از یک رویداد مهم ظاهر شوند. حتی اگر اغلب جوش نمی زنید، مهم است که یاد بگیرید چگونه از کانسیلر برای پنهان کردن جوش ها استفاده کنید، زیرا این یک ترفند بسیار مفید برای بالا بردن آستین شما است.

مرحله 1: ابتدا با پاکسازی کامل صورت و نواحی مبتلا به جوش شروع کنید و سپس آن را با تونینگ و مرطوب‌کننده انجام دهید.

مرحله 2: استفاده از پرایمر را فراموش نکنید، این به کانسیلر پایه ای می دهد که به آن بچسبد. بدون پرایمر، کانسیلر ممکن است در زیت بنشیند و ظاهر آن را ناخوشایند کند.

مرحله 3: اگر از دست‌هایتان استفاده می‌کنید، قبل از اینکه کانسیلر را به زیت بزنید، آن‌ها را به‌درستی ضدعفونی کنید. یک لایه نازک از زیرسازی بالای آن بزنید. یک اسفنج مرطوب بردارید و به آن ضربه بزنید تا یکدست شود و ناحیه را پودر کنید تا کانسیلر در جای خود قرار بگیرد.

نحوه استفاده از کانسیلر برای پنهان کردن جای جوش

نحوه استفاده از کانسیلر برای پنهان کردن لکه های تیره

لکه‌های تیره یک نگرانی رایج برای پوست هستند، به هر حال، بیشتر آکنه‌ها و جوش‌ها جای زخمی بر جای می‌گذارند که باعث می‌شود پوست شما ناهموار و تغییر رنگ به نظر برسد. کانسیلرها می توانند به پنهان کردن این لکه ها کمک کنند، تنها چیزی که نیاز دارد چند مرحله اضافی است.

مرحله 1: آرایش می تواند به راحتی در خطوط و جای زخم ها ته نشین شود، بنابراین ابتدا یک پرایمر روی پوست خود بزنید.

مرحله 2: زیرسازی را اعمال کنید، مخلوط کنید و بررسی کنید که آیا لکه های سرسختی که هنوز برجسته هستند و نیاز به پوشاندن دارند یا خیر.

مرحله 3: از استفاده از همان کانسیلری که برای ناحیه زیر چشم استفاده می‌کنید خودداری کنید زیرا برای رنگ پوست شما خیلی روشن است. یکی را انتخاب کنید که یک درجه روشن تر از زیرسازی باشد.

مرحله 4: کانسیلر را با استفاده از اپلیکاتور یا برس روی نواحی مشکل دار بزنیدسپس آن را به خوبی مخلوط کنید.

مرحله 5: آرایش را با استفاده از پودر سفت کننده در جای خود قفل کنید.

هنگام استفاده از کانسیلر از این اشتباهات رایج اجتناب کنید
در اینجا نکاتی وجود دارد که نباید از به دست آوردن بی عیب و نقص ترین ظاهر تا کنون جلوگیری کنید.

نحوه استفاده از کانسیلر برای پنهان کردن جای جوش

به درستی مرطوب نمی شود

قبل از کانسیلر از کرم آبرسان استفاده کنید. قبل از شروع کار، مطمئن شوید که پوستتان برای آرایش آماده است. این کار را ابتدا با استفاده از یک مرطوب کننده سبک برای نوع پوست خود انجام دهید و سپس مقداری پرایمر به اندازه یک نخود برای پوشاندن منافذ پوست خود بزنید. کمی پرایمر اضافی روی نواحی که منافذ شما بزرگتر از حد معمول به نظر می رسند بزنید.

استفاده از بافت نامناسب برای نوع پوست

برای انتخاب بهترین نوع کانسیلر به نوع پوست خود توجه کنید کانسیلرهای کرمی و براق برای پوست های خشک یا پیر بهترین هستند. اما اگر پوست شما چرب است، به دنبال فرمول های مات و ماندگار باشید.

استفاده از سایه نامناسب

معمولاً توصیه می شود کانسیلری را یک درجه روشن تر از کرم پودر خود انتخاب کنید. وقتی صحبت از اصلاح کننده های رنگ به میان می آید، رنگ های نارنجی یا سالمون به خنثی کردن سایه های تیره یا آبی زیر چشم، کانسیلرهای سبز یا نعنایی کمک می کند – لکه ها و لکه های قرمز را پنهان می کند.

استفاده از سایه نامناسب

کانسیلر خود را با پودر امتحان نکنید

برای اینکه کانسیلر شما بیشتر بماند، باید با پودر سفت کننده کار را تمام کنید. این تضمین می کند که کانسیلر شما حتی در گرمای شدید جابجا نمی شود یا حرکت نمی کند.

کانسیلر خود را از تاریخ انقضا گذشته نگه دارید

بسیار مهم است که استفاده از کانسیلر خود را پس از تاریخ انقضا متوقف کنید، در غیر این صورت محصول بافت و تمام ویژگی های خوب خود را از دست می دهد. در محصولات خامه ای، باکتری ها خیلی سریع تکثیر می شوند، بنابراین استفاده طولانی مدت از آنها خطرناک است.

اگر روی تیوپ نوشته نشده باشد، چگونه از تاریخ انقضای کانسیلر خود مطلع شویم؟ می توانید آن را با کد دسته ای بررسی کنید یا به بافت و بوی آن توجه کنید – اگر تغییر کردند، دیگر نباید از آن استفاده کنید.

کانسیلر خود را از تاریخ انقضا گذشته نگه دارید

استفاده از کانسیلر در آرایش: بهترین راه برای ترکیب کانسیلر چیست؟

به غیر از نواحی ذکر شده در بالا، اگر لک یا لکه های تیره دارید، مقداری کانسیلر را روی آن نواحی نیز بزنید.

با این حال، قبل از اینکه به سراغ محصول آرایشی بعدی بروید، مطمئن شوید که همه چیز به خوبی ترکیب شده است. اگر متوجه مناطقی شدید که کانسیلر به خوبی با هم ترکیب نشده است، از یک بیوتی بلندر مرطوب آرایشی استفاده کنید و به آرامی آن را بکشید تا هر خطی پخش شود.

اگر ترجیح می دهید از انگشتان خود برای ترکیب آرایش خود استفاده کنید، این تکنیک برای شما مناسب است. کاری که باید انجام دهید این است که یک کانسیلر را روی لکه ای که می خواهید پنهان کنید و سپس با انگشت حلقه خود (این ضعیف ترین انگشت است) محصول را به پوست خود بزنید.

باید مطمئن شوید که محصول را به سرتاسر مالش ندهید، زیرا این کار هر آرایش دیگری را که استفاده می‌کنید پاک می‌کند. حرکت ضربه زدن و فشار دادن کانسیلر اساساً کانسیلر را در جایی که باید باشد نگه می‌دارد و به شما امکان می‌دهد از محصولی کمتر از آنچه در غیر این صورت استفاده می‌کردید استفاده کنید.

استفاده از کانسیلر در آرایش

سوالات متداول در مورد نحوه استفاده از کانسیلر

چه چیزی اول استفاده کنیم، کرم پودر یا کانسیلر؟

این یک بحث بی پایان است و اکثر آرایشگران روش خاص خود را برای استفاده از این دو محصول دارند. ما معتقدیم بستگی به هر ناحیه از صورت دارد. در هنگام پوشاندن سیاهی دور چشم، ابتدا از کانسیلر و بعد از کرم پودر استفاده کنید و در سایر نواحی صورت برعکس.

چگونه پوست را برای آرایش آماده کنم؟

مهم نیست که چه نوع پوستی دارید، اگر می خواهید آرایش شما بی عیب و نقص به نظر برسد، مهم است که پوست را با پاکسازی، تقویت و مرطوب کردن آن آماده کنید. آن را با پرایمر دنبال کنید تا پوستتان به خوبی آماده شود.

چگونه در خانه کانسیلر درست کنیم؟

اگر در حال حاضر کانسیلر در دسترس ندارید می توانید به راحتی آن را تنها با دو محصول آرایشی  یک کرم مرطوب کننده و یک پودر فیکس کننده بسازید.

مقداری پودر متناسب با رنگ پوستتان را با یک براش و آن را با یک مرطوب کننده به مقدار مساوی مخلوط کنید شما باید محصولی با قوام خامه ای دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.